Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Патра Світлана

Патра Світлана

 

Плейл-лист відеоканалу Університету "Україна" ГОРДІСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ Світлана ПАТРА

 

Випускниця факультету філології та масових комунікацій Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (2016). Отримала диплом магістра із відзнакою за спеціальністю «Видавнича справа та редагування». Ця дівчина має великий життєвий потенціал.

З 1996 року – учасник обласного та всеукраїнського фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю «Повір у себе». Вірші та прозу пише з 1997 року, пісні – з 2004. Брала участь і перемагала у багатьох інших фестивалях, зокрема, «Поетичний рушник», «Сяйво надій» та ін.

Вірші друкувалися у газетах «Баришівські вісті», «Зірка» та ін. У 2011 році у видавництві Університету «Україна» була видана книга віршів та прози «Крила для злету».

У 2013 році брала участь у підготовці колективних збірників поезії та прози авторів з інвалідністю «Словоцвіт» (головний редактор) та «Мій Київ» (член редакційної колегії). Збірники видано всеукраїнською громадською організацією «Народна академія творчості інвалідів України».

Журналіст Імідж-центру Університету "Україна", випускниця Університету "Україна" Світлана ПАТРА стала фіналісткою Всеукраїнського конкурсу Міжнародної премії TOYP (номінація "Персональні здобутки") 12 лютого 2015 року.

16 червня 2016 року переможцям проекту-конкурсу «BeEuropean» ‎Світлані ПАТРІ, випускниці Університету «Україна», і Анні CКОРОСПЄЛОВІЙ було вручено спеціальний приз від депутата Європарламенту Андрея ПЛЕНКОВИЧА – поїздку до Брюсселя.

Світлана бере активну участь у житті рідного навчального закладу, зокрема як журналіст та адміністратор сторінки Університету «Україна» в соціальній мережі. Як журналіст друкувалася в багатьох виданнях, зокрема літературно-мистецькому журналі «Мистецькі грані», газеті Університету «Україна», інтернет-виданні «Трибуна України» та ін. Цікавиться мистецтвом та різними аспектами життя людей з інвалідністю, питаннями їх адаптації у соціум. Брала участь у кількох телепрограмах.

Вірші Світлани Патри не раз звучали на студентських вечорах, пробує вона своє перо й у пісенному звучанні. Один із її віршів вартий того, щоб процитувати повністю.

Люблю життя таким, як воно є,

Яким його мені Всевишній дарував.

Йому я вдячна за святий цей дар.

Люблю його і в щастя дні погожі,

І в дні зневіри, болю і жалю,

І навіть, коли жити вже не можу, —

Я щиро кожну мить його люблю.

Один лиш раз живу я в цьому світі,

Люблю своє життя таким, як є.

Я вдячна Богу за всі дні прожиті,

Люблю життя я, бо воно — моє.

Цей вірш промовляє до читача, можливо, більше, ніж може розповісти сама Світлана.

На питання Олена Мачульської, журналіста студентського Медіа-центру Університету «Україна», Світлана відповіла:

- Чому обрали Університет «Україна»?

- Насамперед тому, що він спеціалізується на навчанні людей з інвалідністю. Мені багато розповідали про Університет «Україна» і я, порадившись із батьками, все ж вирішила вступити саме туди. І не розчарувалася: в університеті я зустріла багато хороших людей – як викладачів, так і однокурсників. І я щиро вдячна всім людям, що зустрілися мені в Університеті «Україна». Це, насамперед, наші викладачі – Василь Васильович Губарець, Ніна Іванівна Головченко, Валерій Миколайович Лисенко, Олександр Кіндратович Глушко.

- Що б Ви побажали українцям?

Мудрості. Мудрості, щоб відрізнити друга від ворога, навчитися не повторювати старих помилок. Я хочу сказати кожному українцеві – від простого робітника/селянина до політика чи журналіста: немає нічого ціннішого за життя і свободу. Ніякі повноваження і гроші не варті таких простих речей: чистого неба над головою, щирої посмішки на обличчі малюка, любові, що зігріває від народження і до останніх днів. І хай кожен це пам’ятає, розмірковуючи над тим, як розпорядитися долею – своєю чи чужою.

 

Презентація збірника "Українка: жінка-волонтер, жінка-герой" (16 березня 2018 року)

Фейкові цитати Т. Шевченка як засіб масової провокації (9 березня 2018 року)

Курорт "Куяльник", санаторій ім. Пирогова (29 серпня 2017 року)

Світлана Патра про подорож у США

Америка. Історія неймовірних відкриттів (25 липня 2017 року)

"Кришталева Світлана" у не кришталевому світі (16 червня 2017 року)

Випускниця Університету "Україна" Світлана Патра: "Я в усьому шукаю позитив і хороші знаки!"

Якщо дитина - особлива

Здійснила багаторічну мрію про вищу освіту

Якщо віриш у себе

Треба намагатися в усьому знаходити позитив

У світі Світланиної душі

Неймовірні повторення долі (рецензія на роман Я. Л. Вишневського «Повторення долі») 

Казкове відображення реального світу (рецензія) 

Творчі люди зустрілись у музеї

Життя без обмежень

ІІ-ге місце у конкурсі на кращу статтю "Україна майбутнього" журналу "Оксамит"

Світлана Патра – номінант на Всеукраїнську премію TOYP

Світлана ПАТРА – фіналістка Всеукраїнського конкурсу Міжнародної премії TOYP (номінація "Персональні здобутки") (12 лютого 2015 року)

Випускниця Університету «Україна» Світлана Патра – фіналіст премії TOYP 2014 в Україні (5 березня 2015 року)

Вітаємо журналіста ‪‎Імідж-центру ‪Університету "Україна" ‪Світлану ПАТРУ!!!!!!!! (3 червня 2016 року)

Випускниця Університету "Україна" Світлана Патра – переможець проекту "BeEuropean" (17 червня 2016 року)

Випускниця Університету «Україна» Світлана ПАТРА: "Фестиваль "Повір у себе" – це промінчик сонця в темряві зневіри" (2 червня 2016 року)

Чим Україна та Європа можуть поділитися одна з одною?

Аукціон виробів учасників Київського обласного фестивалю творчості дітей та молоді з інвалідністю "Повір у себе" (15 липня 2016 року)

Випускниця Університету «Україна» Світлана Патра відвідала Європарламент (17 жовтня 2016 року)

Книга Світлани Патри «Щоденник європейки або Брюссель. Мрії здійснюються»

Унікальний досвід подорожі людини з інвалідністю за кордон – у дорожньому щоденнику Світлани ПАТРИ «Щоденник європейки або Брюссель. Мрії здійснюються».

Створення цієї книги почалося у травні 2016 року, коли авторка – Світлана Патра – взяла участь у спецпроекті #BeEuropean, що був організований низкою українських та європейських інституцій, а також українських ЗМІ. Переможці (а їх було двоє) отримали приз – подорож до Брюсселю з можливістю відвідати Європарламент та інші європейські інституції.

Книга у формі щоденника розповідає про участь та перемогу Світлани в проекті, а також про підготовку до подорожі та власне про поїздку.

Це не порадник у звичному розумінні цього слова. Адже автор просто розповідає про всі нюанси підготовки – і позитивні, і не зовсім. З огляду на те, що автор послуговується інвалідною коляскою, а у суспільстві є значний попит на інформацію про підготовку людей з інвалідністю до подорожей чи набуття досвіду в успішному спілкуванні з чиновниками, ці нюанси та досвід автора є важливим.

Пропонуємо читачам відвідати Брюссель разом зі Світланою Патрою. Хоча б віртуально. А там – і до реальної подорожі справа дійде.

Книгу можна прочитати тут:

https://issuu.com/69812/docs/________________?workerAddress=ec2-54-147-96-8.compute-1.amazonaws.com