Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Катуніна Анастасія

Катуніна Анастасія

- студентка напряму підготовки "Комп'ютерна інженерія" Горлівського регіонального інституту

Картина – це душа художника

 

17 січня 2014 року

 

Немає нічого неможливого, впевнена Анастасія Катуніна з Горлівки. Незважаючи на те, що дівчина з дитинства страждає на ДЦП, вона пише картини, навчається в інституті і з невичерпним оптимізмом дивиться на світ.

Цікаво, що Настя не має профільної освіти, але свої картини пише із вражаючою точністю, вкладаючи в них усю свою душу. Найбільше художниця любить пейзажі, але виїжджати на пленер і подовгу стояти біля мольберта їй не дозволяє здоров'я. Тому свої картини малює з фотографій, які сама ж і робить. До захоплення живописом Настя багато фотографувала. Саме ці знімки і надихають дівчину на творчість.

Одне з улюблених її полотен – «Прибій», на якому зображено Чорне море. Взагалі дівчина мріє багато подорожувати. Мріє поїхати на Західну Україну – аж надто красива там природа, говорить Анастасія.

– Мені ближче експресіонізм, – ділиться Настя. – Детально і копітко промальовувати кожну дрібницю не люблю. Напевно, тому для себе в помічники вибрала не тільки широку кисть, а ще мастихін і ганчірку. За допомогою цих інструментів можна отримати дивовижний ефект.

Є в її колекції роботи, виконані маслом, аквареллю і олівцем.

– Словами не передати, яке почуття відчуваєш, коли змішуєш фарбу, накладаєш на полотно товсті масляні мазки, – розповідає Настя. – Картина виходить живою, динамічною. А акварельні роботи більше повітряні, навіть напівпрозорі. Картина – це душа художника, і те, якою вона вийде, залежить від його настрою і характеру. Якщо мені сумно, я не візьмуся за пензля.

Роботи художниці дійсно дуже світлі, передають якусь особливу атмосферу. Тому підтвердження – призові місця в обласних конкурсах та участь у різних виставках.

Професію Анастасія Катуніна вибрала не менш творчу. Після школи закінчила факультет дизайну в Єнакіївському технікумі економіки та менеджменту. А три роки тому вступила на комп'ютерну інженерію в Горлівський регіональний інститут Університету «Україна». Другу спеціальність вибрала неспроста. Виконувати креслення і дизайн-проекти однією рукою складно, а от за допомогою спеціальних графічних програм – набагато легше.

Чи вийде в майбутньому реалізувати себе в професії – Анастасія поки не знає, але точно впевнена, що художником залишиться на все життя. Адже саме в цьому вона бачить своє справжнє покликання.

 

«Кочегарка», Ю. ГРИГОР'ЄВА

http://www.dcp.org.ua/news/6975.html