Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Спортивні досягнення

  Центр інклюзивних технологій навчання Університету «Україна» 

  Спортивні досягнення студентів та співробітників Університету «Україна» (у тому числі на Паралімпійських та Дефлімпійських іграх)

   

  Університет "Україна" приділяє велику увагу розвитку студентського спорту. В університеті щорічно проводяться окремі спартакіади серед студентів та студентів із особливими потребами на рівні кафедр, факультетів, навчальних закладів (філій, інститутів) та всього університету. У фінальних змаганнях Спартакіади Університету "Україна" бере участь до 350 студентів із 15 філій.

  У 2004 році університет започаткував Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів-інвалідів, аналогів яким у світі немає. За цю ініціативу Університет "Україна" був нагороджений Почесним Кубком Міністерства освіти і науки України. Щорічно близько 100 спортсменів із вадами зору, слуху та ураженнями опорно-рухового апарату з 25 вищих навчальних закладів України беруть участь у цих змаганнях. До проведення Ігор також залучені Міністерство освіти і науки України, Національний комітет спорту інвалідів України, Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", Всеукраїнська громадська організація студентів-інвалідів "Гаудеамус" та Спортивна студентська спілка України.

  Студенти університету також беруть участь у Паралімпійських та Дефлімпійських Іграх, Чемпіонатах світу та Європи з різних видів спорту і показують на них найвищі результати. Зокрема, на Зимових Паралімпійських Іграх в Турині студенти університету вибороли 9 медалей із 23, які отримала Українська збірна. На Літніх Паралімпійських Іграх у Пекині наші представники вибороли 4 медалі.

  На Х зимових паралімпійських іграх у Ванкувері (Канада, 2010) представники Луцького інституту розвитку людини вибороли 6 медалей:

  Батенкова-Бауман Юлія – триразова срібна призерка в гонці класичним стилем на дистанції 5 км, індивідуальній гонці на дистанції 15 км та в естафеті 3х2,5 км (лижні гонки); бронзова призерка в індивідуальній гонці на дистанції 12,5 км (біатлон);

  Костюк Юрій – дворазовий срібний призер у гонці переслідування на дистанції 2,4 км (біатлон) та в естафеті 1х4 км + 2х5 км (лижні гонки).

  Голова Спортивного клубу Університету "Україна" – Сослан Георгійович Адирхаєв – завідувач кафедри фізичного виховання Інституту соціальних технологій, Заслужений тренер України (2006), Почесний працівник фізичної культури та спорту, кандидат педагогічних наук, доцент, триразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби, чемпіон США з греко-римської боротьби (2010), головний тренер збірної команди України з греко-римської боротьби серед ветеранів, відповідальний за розвиток спортивного руху в Україні серед студентів із особливими потребами.

  Радник Президента з питань Інваспорту – Олена Грачиківна Акопян – багаторазова чемпіонка світу та Європи, заслужений майстер спорту, призер Атланти, Нагано, Сіднея, чемпіонка Афін.

  Серед студентів навчального закладу, які досягли високих спортивних результатів світового рівня можна виділити наступних:

  Батенкова (Бауман) Юлія – студентка спеціальності "Правознавство" Луцького інституту розвитку людини: майстер спорту міжнародного класу з біатлону та лижних гонок; переможець з біатлону (спринт) та срібний призер із лижних гонок на 15 км Чемпіонату світу (США, 2005 рік); срібний призер першого етапу Кубку світу з біатлону 7,5 км та бронзовий призер із лижних гонок на 10 км (Італія, 2005 рік); срібний призер другого етапу Кубку світу з лижних гонок на 10 та 15 км (Швейцарія, 2005 рік). Дві срібні та три бронзові медалі з біатлону і лижних гонок на ІХ зимових Паралімпійських іграх у Турині (Італія, 2006 рік). Три срібні та одна бронзова медаль з лижних гонок і біатлону на Х зимових Паралімпійських іграх у Ванкувері (Канада, 2010 рік).

  Виноградець Дмитро – студент Полтавського інституту економіки і права: Чемпіон ХІІІ Паралімпійських ігор 2008 року з плавання серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, Почесний громадянин Полтави (2009).

  Гедіан Світлана - студентка Луцького інституту розвитку людини, пауерліфтинг. Чемпіонка Всесвітніх ігр спортсменів із ДЦП у США та чемпіонату Європи (Португалія), учасниця чемпіонату світу в Кореї, чемпіонка чемпіонату світу в Греції. У 2007-му та 2008-му – переможниця чемпіонатів України. Учасниця Параолімпіади у Пекіні (2008 рік) - 6 місце.

  Колодій Олександр – студент спеціальності "Фізична реабілітація" Луцького інституту розвитку людини: заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, чемпіон ХХІ Дефлімпійських ігор із кульової стрільби (м. Тайпей, Таньвань), нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

  Костюк Юрій – випускник, а тепер викладач кафедри здоров’я та фізичного спорту Луцького інституту розвитку людини: заслужений майстер спорту з біатлону та лижних гонок, переможець першого етапу Кубку світу з біатлону на 12 км (Італія, 2005 рік); переможець другого етапу Кубку світу з біатлону на 7,5 км (Швейцарія, 2005 рік); срібний призер із біатлону на 5 км; бронзовий призер із лижних гонок на дистанціях 10 та 15 км Чемпіонату світу (США, 2005 рік); золотий, дворазовий срібний та бронзовий призер із біатлону та лижних гонок ІХ зимових Паралімпійських ігор у Турині (Італія, 2006 рік). Дві срібні медалі з лижних гонок і біатлону на Х зимових Паралімпійських іграх у Ванкувері (Канада, 2010 рік).

  Лафіна Марія – студентка Інституту економіки та менеджменту спеціальності «Облік і аудит» денної форми навчання, майстер спорту міжнародного класу з плавання. На різних змаганнях виборола близько 59 медалей, причому майже третина з них - золоті. 79-та нагорода України  - срібна - здобута дебютанткою Ріо.

  Литвиненко Ігор – випускник спеціальності "Фізична реабілітація" Луцького інституту розвитку людини Університету "Україна": майстер спорту міжнародного класу, срібний призер ІІ літніх паралімпійських ігор 2000 року в Австралії з футболу, учасник чемпіонату світу (Бразилія, 1998), чемпіон Європи з футболу (Бельгія, 1999 р.), член збірної команди України серед інвалідів, срібний призер чемпіонату України (м. Жовті Води, 1999 р.), володар Кубка України у складі збірної команди Центру інваспорту Волині (м. Луцьк, 2000 р.), нагороджений орденом за заслуги ІІІ ступеня.

  Малишевський Сергій Вікторович – випускник Інженерно-технологічного інституту (група ПА-21): срібний призер ХХ Дефлімпійських ігор 2005 року в Австралії, бронзовий призер ХХІ Дефлімпійських ігор 2009 року в Тайвані, Чемпіон світу з греко-римської боротьби 2004 року, срібний призер Чемпіонату світу 2008 року з греко-римської боротьби, заслужений майстер спорту, член збірної команди України, нагороджений орденом "За мужність" ІІ ступеня.

  Мартиненко Микола Олександрович – випускник Інституту соціальних технологій (група ФР-31): бронзовий призер Чемпіонату світу 2004 року з футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України.

  Натальчук Володимир Володимирович – студент спеціальності "Фізична реабілітація" Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини (ФР-2), переможець чемпіонату Європи та кількаразовий призер паралімпійських ігор з плавання, срібний призер XXI літніх Дефлімпійських ігор із плавання 2009 року (м. Тайпей, Тайвань), президентський стипендіат, стипендіат обласної ради, звання кращого атлета Миколаївської області інвалідного спорту – 2009.

  Слуговіна Ілона – багаторазова чемпіонка світу з танців на візках.

  Слушний Антон Сергійович – студент групи ЗЛ-31-10 Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна». З 2003 року член збірної України з греко-римської і вільної боротьби, боротьби сумо. Багаторазовий призер українських та міжнародних змагань.

  Смирнова (Пчолкіна) Уляна - студентка Інституту соціальних технологій, перша в світі чемпіонка світу з карате на візках.

  Солярук Юлія – студентка спеціальності "Фізична реабілітація" Луцького інституту розвитку людини: заслужений майстер спорту України з волейболу, чемпіонка ХХ Дефлімпійських ігор із волейболу.

  Ткаченко Андрій Кімович – студент Інституту соціальних технологій (група ФР-32): бронзовий призер ХХ і ХХІ Дефлімпійських ігор 2005 і 2009 років в Австралії та Тайвані, срібний призер Чемпіонату світу з греко-римської та вільної боротьби 2004 року, бронзовий призер Чемпіонату світу з греко-римської боротьби 2008 року, заслужений майстер спорту, член збірної команди України, нагороджений орденом "За мужність" ІІ ступеня.

  Токар Володимир – випускник Інституту соціальних технологій (група ФР-32): бронзовий призер Чемпіонату світу 2004 року з футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України.

  Фролова Тетяна Миколаївна – заслужений майстер спорту, чемпіонка Європи з пауерліфтингу, призер чемпіонату світу з пауерліфтингу в Малайзії, член паралімпійської збірної олімпіад у Греції, в Пекіні, багаторазова переможниця чемпіонатів України з легкої атлетики, настільного тенісу.

  Чинка Олена чемпіонка світу з танців на візках.

  Шафалюк Віктор – випускник Інституту соціальних технологій (група ФР-31): бронзовий призер Чемпіонату світу 2004 року з футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України.

  Шевчик Анатолій – випускник спеціальності "Правознавство" Луцького інституту розвитку людини: дворазовий Чемпіон ХІІ і ХІІІ Паралімпійських ігор 2004 і 2008 років із футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, чемпіон Всесвітніх ігор спортсменів-інвалідів із футболу (Нью-Лондон, США, 2005 рік); у 2006 році брав участь у Міжнародних змаганнях із футболу серед спортсменів із ДЦП в Ірландії, де команда здобула І місце, заслужений майстер спорту, член збірної команди України, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною Грамотою Верховної Ради України, орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

  Якубовський Ростислав Володимирович – студент групи ЗЛ - 31-11 Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна», чемпіон України з плавання серед спортсменів із вадами слуху (2013), бронзовий призер Міжнародного турніру з плавання серед спортсменів із вадами слуху (2012).

  Яровий Максим випускник напряму підготовки «Комп’ютерна інженерія» Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини, біатлоніст, лижник, Майстер спорту України із зимових видів спорту інвалідів, двократний призер Паралімпійських ігор – 2014.