Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Виноградець Дмитро

Виноградець Дмитро

 

Дмитро Виноградець – спортсмен і громадянин

 

Дмитро Виноградець, не зважаючи на свою молодість, давно увійшов до сузір’я кращих пловців-паралімпійців Полтави. Але навіть серед кращих рівних Дмитрові в цьому вигляді спорту дуже важко знайти. За той час, який Виноградець займається плаванням, він виграв безліч міжнародних турнірів, чемпіонат країни, чемпіонат світу. Вперше він виграв чемпіонат України серед студентів, який проходив у Броварах.

Велике бажання і наполеглива праця дали очікуваний результат: на XIII Паралімпійських іграх, які завершилися 17 вересня 2008 року в Пекіні (Китай), 23-річний плавець здобув дві золоті і по одній срібній та бронзовій медалі. При цьому встановив два світових рекорди. Дистанцію 200 м вільним стилем проплив за 3.22.98 хв. і 50 м вільним стилем — за 42,60 с.

Дмитро — інвалід-візочник, має порушення опорно-рухового апарату. Плаванням почав займатися п’ять років тому після травми — зламав шию, коли пірнав у річку. Відвідує секцію плавання Полтавського обласного центру ”Інваспорт”. Від самого початку тренується у Заслуженого тренера України Галини Бойко.

За словами Дмитра, «спортсмен і тренер повинні створити тандем, який працюватиме в одному напрямку. Звичайно, потрібно, щоб і сам спортсмен докладав усіх зусиль для досягнення поставлених цілей. Дуже важливо, аби людині подобалося те, чим вона займається, інакше навіщо тоді потрібно було починати цю справу?»

Плавання допомагає Дмитрові бути матеріально незалежним, повністю забезпечувати себе. Дмитро займається цим видом спорту вже близько семи років. Спочатку почав займатися плаванням просто для того, щоб зміцнити здоров'я, пройти реабілітацію, і поступово це захоплення перейшло у професійну площину.

Спорт забирає у Дмитра весь вільний час. Вранці прокидається, снідає і йде на тренування, повертається до обіду - обідає і лягає спати. Увечері знову тренування, ну а після нього бажання чимось займатися просто не виникає.

Не залишилися непоміченими успіхи Дмитра для полтавської влади. Діма був визнаний одним із кращих спортсменів 2007 року і від влади отримав квартиру на знак визнання високих спортивних досягнень, якими Виноградець не перестає дивувати. У 2009 році Полтавський міський голова Андрій Матковський напередодні Дня міста вручив дворазовому параолімпійському чемпіонові Дмитрові Виноградцю відзнаку «Почесний громадянин Полтави».

У складі збірної команди України з плавання у листопаді 2009 року Дмитро Виноградець став триразовим переможцем чемпіонату Європи з плавання на дистанції 50 м вільним стилем, 50 м на спині (рекорд Європи), 150 м комплексним плаванням (рекорд Європи) та виборов срібну нагороду на дистанції 50 м батерфляєм, встановивши рекорд світу.

 

Дмитро Виноградець став "Героєм спортивного року" (Полтавський інститут економіки і права,  8 квітня 2016 року)

Чотириразовий герой Пекіна: "Та переможемо ми цих китайців"!

Людей із обмеженими можливостями не існує – чемпіон і рекордсмен Паралімпійських ігор у Пекіні