Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Ломовський Анатолій Іванович

Ломовський Анатолій Іванович   

 

Роботи митця Анатолія Ломовського є в збірнях багатьох музеїв України, зокрема в Севастопольському, Київському природознавчому. Вже десять років він завідує кафедрою дизайну в Університеті „Україна”. За цей час підготував чимало фахівців. Часто і сам бере в руки пензля, захоплюється пейзажами, портретами. Серед останніх робіт – портрет Ірени Кільчицької в образі Мадонни, яка тримає на руках свого сина Марка.

Анатолій Ломовський завідує кафедрою дизайну у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини „Україна” практично з часу заснування навчального закладу. За десять років роботи випустив чимало професійних художників, оформлювачів, які попри фінансові труднощі все ж таки працюють за фахом. Сам же пан Ломовський є художником у четвертому поколінні. З пензлями працюють його дружина і син.

Навчався Анатолій Ломовський у Дніпропетровському художньому училищі та столичній академії образотворчого мистецтва. „Із самого дитинства ніким іншим себе не уявляв, – розповідає Анатолій Ломовський. – Малювати почав у зовсім юному віці”. І жодного разу не пошкодував, що пішов працювати в Університет „Україна”, бо майже на порожньому місці вдалося створити кафедру, яка нині процвітає.

„Наших випускників поважають, на їхню роботу є попит, – каже пан Ломовський. – Нині ж на нашій кафедрі навчається понад 300 студентів”.

Картини викладача є власністю багатьох музеїв України, зокрема Севастопольського. Але головною працею, досягненням у житті художник вважає діараму, що прикрашає столичний музей природи. „Над нею і працювати довелося значно довше, ніж над іншими творами”, – розповів майстер. – Останньою роботою є портрет першого заступника голови КМДА Ірени Кільчицької в образі Мадонни, яка тримає на руках свого сина Марка.

За своє життя пан Ломовський не влаштував жодної персональної виставки. „Вважаю, що всі картини художника – як діти, розкидані по всьому світу, і зібрати їх неможливо”, – зазначив він. До слова, нині у Президента на розгляді подання Спілки художників щодо присвоєння Анатолію Ломовському звання Заслуженого художника України.

 

Віталій Курінний,

газета „Хрещатик”,

2009