Супрун Олег Степанович
Супрун Олег Степанович
Майстер-клас у «Арх-дизайні»
Бути справжнім викладачем, учителем – доволі складна річ. Для цього потрібно мати талант від Бога. Недарма у давні часи до цих мудрих людей ставились із особливою пошаною, а то й, навіть, із благоволінням. Вони були не просто отілесненими центрами знань, а й провідниками молодого покоління у нелегкому бутті. Завдяки орієнтирам наставників, здібні учні сміливо визначали напрямки свого руху на життєвому шляху і не блукали манівцями.
У наш час, на жаль, рівень поваги до людей цієї професії дещо знизився. Пов’язано це, передусім, із низкою соціально-економічних проблем, які існують у державі. Однак, попри все, завжди були та залишаються люди, наділені високим інтелектом, із закоханістю у свою роботу та постійною нестримністю у творчих пошуках. Їх без вагань можна назвати професіоналами своєї справи, невтомними генераторами нових ідей та планів. Із такими наставниками молоді цікаво, бо їхні думки ніколи не дрімають, а енергійно шукають правильний хід для вирішення запропонованих проблем. Крім того, багатий досвід навчителів стане у пригоді ще не одному юному поколінню.
З радістю можна відзначити, що такі інтелектуали ще не перевелися, вони є серед нас. У цьому ми мали змогу переконатись, побувавши на відкритому занятті у викладача кафедри природничо-наукових і загальнотехнічних дисциплін Дубенської філії ВНЗ ВМУРоЛ «Україна» Супруна Олега Степановича. Складається враження, що кожна лекція чи семінар, проведені ним, надовго закарбовуються у пам’яті підопічних, бо вони є досить цікавими та оригінальними. Не зайвим було б відвідати їх також тим, хто лише нещодавно ступив на викладацьку ниву. Повірте, там є чому повчитись!
Дисципліна, яку викладає Олег Степанович – «Промислова естетика і дизайн» – сама по собі є захоплюючою й актуальною нині, коли краса і корисність є неодмінними атрибутами всіх сфер сучасного розвитку.
Кожна річ повинна бути не лише естетично привабливою, а й якісно виконувати покладені на неї функції. І це потрібно враховувати майбутнім фахівцям у сфері документознавства та інформаційних технологій. Вони мусять пам’ятати, що інформація для її повноцінного використання повинна мати відповідний зміст, обрамлений найбільш підходящою, залежно від ситуації, формою.
Слід наголосити, що знання, які студенти почерпнули на цих заняттях, згодом можуть бути використані на практиці: у створенні нових документів, для виготовлення зовнішніх атрибутів діяльності, іміджу тих чи інших установ, підприємств, організацій, і, навіть, у дизайні офісів, керівниками яких, віримо, через деякий невеликий проміжок часу вони стануть.
Велика заслуга Олега Степановича й у тому, що свої заняття він проводить не у звичних для нас усіх навчальних аудиторіях, а у студії з модерною назвою «Арх-дизайн». Це дуже до вподоби студентам, зміна обстановки дає свої емоційно-психологічні плюси. Крім того, використання наочних матеріалів, яких тут велика кількість, сприяє кращому засвоєнню теоретичних підвалин курсу «Промислова естетика і дизайн».
Потрібно віддати належне Олегу Степановичу і за його вміло налагоджену роботу студентської молоді з додатковою літературою. Як справжній педагог, він не лише дає знання своїм підопічним, а й навчає їх учитись. Для потреб студентів він передав до університетської бібліотеки цілу серію науково-популярних журналів українською, російською, німецькою та польською мовами. Серед них – «Наука і суспільство», «Архитектура», «Декоративное искусство» та інші. Матеріал, зафіксований у цих виданнях, є дуже цінним і може бути використаний учнями не тільки при опануванні вище згаданого курсу, а й таких дисциплін, як культурологія, філософія, етика, естетика, релігієзнавство. Опрацювання цієї літератури дозволить їм також покращити свої знання з іноземних мов.
Відвідавши заняття, ми зробили висновок, що О.С. Супрун дбає, насамперед, про духовний розвиток студентської молоді. Він учить студентів відчувати красу, розуміти її, застосовуючи як критерій гармонійне поєднання естетизму й доцільності, аналізувати все побачене. Це, дійсно, неординарна особистість, яка ніколи не була байдужою до вирішення культурно-освітніх, морально-етичних проблем сучасності. Активний учасник суспільно-громадського життя, патріот своєї держави. У цьому ж дусі він виховує студентську молодь. Тому віриться, буде в України майбутнє, якщо вона має таких наставників!
Даниленко М.П.,
викладач кафедри гуманітарних дисциплін
Дубенської філії Університету «Україна»