Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

ВМГО "Гаудеамус"

  Всеукраїнська молодіжна громадська організація студентів - інвалідів "Гаудеамус"

  Статут ГО "ГАУДЕАМУС"

  Організація заснована студентами і співробітниками Університету "Україна", зареєстрована Міністерством юстиції України 16 вересня 2003 року, набула статусу молодіжної у 2006 р.

   

  Метою діяльності організації є задоволення та захист прав та інтересів своїх членів, сприяння розвитку інноваційної освітньої діяльності в галузі навчання студентів із інвалідністю.

   

  ВМГО "Гаудеамус" має 21 осередок: Білоцерківський, Вінницький, Волинський, Горлівський, Дніпропетровський, Дубенський, Житомирський, Івано-Франківський, Київський, Кіровоградський, Мелітопольський, Миколаївський, Новокаховський, Полтавський, Рівненський, Сумський, Тернопільський, Херсонський, Хустський, Чернівецький, Чернігівський.

  Керівний орган Організації: Президія у  складі 9 осіб на чолі з Президентом.

  Основні завдання організації:

  - сприяння забезпеченню рівного доступу до навчання та безбар'єрності освітнього середовища;

  - сприяння впровадженню новітніх освітніх технологій та засобів, що полегшують навчання інвалідів;

  - покращення освітньої політики в Україні, соціальної адаптації і професійної реабілітації людей із особливими потребами;

  - розвиток наукової діяльності студентів із інвалідністю;

  - поліпшення соціального становища студентів із інвалідністю, допомога у працевлаштуванні та розвитку кар'єри випускників;

  - розвиток фізичної культури та спорту, фізичної реабілітації студентів із інвалідністю;

  - впровадження досвіду зарубіжних країн у галузі освіти, культури, соціально-правового захисту та реабілітації інвалідів;

  - сприяння розвитку творчих здібностей талановитої молоді з числа інвалідів;

  - сприяння у проведенні стажувань та практики студентів із інвалідністю на базі міжнародних і вітчизняних навчальних закладів України;

  - сприяння в організації наукових та соціологічних досліджень з питань інвалідності.

   

  Організація існує за рахунок грантів, благодійних надходжень та добровільних пожертв від органів державної влади, комерційних структур, фондів, приватних осіб; комерційною діяльністю не займається.

   

  "Гаудеамус" співпрацює з рядом організацій, яким щиро вдячний за підтримку, розуміння, увагу та допомогу:

  - Керівництву Відкритого міжнародного університету розвитку людини "УКРАЇНА";

  - Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту;

  - Керівництву ВГСПО "Національна асамблея інвалідів України";

  - Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні;

  - Керівництву Міжнародного жіночого клубу м. Києва;

  - Керівництву Київського міського центру сім'ї "Родинний дім";

  - Спонсорам стипендій для переможців конкурсу наукових робіт студентів із інвалідністю.

   

  Результати діяльності ВМГО "Гаудеамус" у 2003-2014 роках:

  1. Виступили співорганізаторами IV - ХIV Міжнародних конференцій "Актуальні проблеми навчання і виховання людей із особливими потребами", І - XІI Всеукраїнських студентських наукових конференцій "Молодь: освіта, наука, духовність".

  2. Проведено конкурси студентських наукових робіт у рамках V - ХIV Міжнародних конференцій "Актуальні проблеми навчання і виховання людей із особливими потребами", започатковано 6 іменних стипендій для кращих студентів-науковців із числа інвалідів.

  3. Видано тези доповідей V - ХIV Міжнародних конференцій "Актуальні проблеми навчання і виховання людей із особливими потребами".

  4. Видано тези доповідей І-XІІ Всеукраїнських студентських наукових конференцій "Молодь: освіта, наука, духовність".

  5. Виступили співорганізаторами I - VІІ Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів із інвалідністю, ІІ - ХII фестивалів студентської творчості "Сяйво надій", І Всеукраїнського Форуму лідерів молодіжного руху інвалідів.

  6. Отримано грант від Міжнародного жіночого клубу на створення Центру планування та розвитку кар'єри для студентів із інвалідністю спільно з Університетом "Україна".

  7. Отримано грант від Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні на обладнання Центру, організацію тренінгів із розвитку кар'єри та створення бази даних студентів та випускників із інвалідністю. Видано книгу „Підтримка процесу працевлаштування випускників із інвалідністю ВНЗ України: аспект прав людини".

  8. Взято участь у підготовці методичних посібників "Супровід навчання студентів із інвалідністю в інтегрованому освітньому середовищі" та "Створення рівних можливостей для студентів із інвалідністю".

  9. Проведено Міжнародний круглий стіл з питань супроводу навчання студентів із особливими потребами за участю фахівців США, Канади, Польщі.

  10. Організовано міжнародну експертизу рівня безбар'єрності нового корпусу Університету "Україна" у Святошино.

  11. Отримано грант від Київського міського центру сім'ї "Родинний дім" на створення інформаційно-консультативного центру з питань релігій для молоді та сім'ї.

  12. Взято участь у виставках "ІНВАЕКСПО" (2004 - 2014 рр..)

  13. У рамках гранту від Міжнародного жіночого клубу організовано щомісячну доставку продуктових наборів для людей похилого віку та інвалідів.

  14. Спільно з Університетом "Україна" отримано фінансування на виконання проекту "Інтеграційна програма "Через інтеграцію - до розвитку особистості" в рамках Загальнодержавної програми підтримки молоді на 2004-2008 роки.

  ВМГО студентів-інвалідів "Гаудеамус", яка налічує на сьогодні 360 членів у 21 осередку, продовжує свою діяльність і запрошує до співпраці людей, не байдужих до проблем людей із особливими потребами.

   

  Статті:

  «Особливі» студенти об’єднуються в боротьбі за свої права - 2013

  Звітна конференція Всеукраїнської молодіжної громадської організації студентів із особливими потребами "ГАУДЕАМУС" (2012)