office@uu.edu.ua
Група: Бібліотека

Збагатилися гарним досвідом

Бібліотеки є складовою частиною інформаційної системи держави. Традиційне значення слова бібліотека – колекція книг або приміщення, де зберігаються книги. А ось Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» дає більш широке визначення цієї установи. Закон підкреслює інформаційний, культурний і освітній рівень бібліотек. Про освітній рівень бібліотеки і йшла розмова на науково-практичному семінарі-тренінгу, який відбувся 7 лютого 2018 р. в Університеті «Україна». Тема зібрання – «Основні напрями бібліотечно-бібліографічної роботи: теорія і практика».

Вступне слово промовив проректор з питань розвитку та формування контингенту Володимир Миколайович Колосов. Ґрунтовну доповідь про програму стратегічного розвитку бібліотек університету зробила Н.П. Колесникова, директор бібліотеки базової структури. З урахуванням нових досягнень бібліотечної справи Ніна Петрівна окреслила напрями розвитку цієї роботи.

В роботі семінару взяли участь 48 бібліотечних працівників не лише Університету «Україна» та його філій, але і представники давніх його партнерів – Асоціації «Інформатіо-консорціум», Книжкової палати України імені Івана Федорова.

Директор асоціації Олексій Всеволодович Васильєв представив доповідь на тему «Наукометричні бази даних і показники», в якій висвітлив сучасні наукові інновації бібліотекознавства. Заслужений працівник культури України, завідувач відділу ДНУ книжкової палати Ольга Михайлівна Устіннікова виступила з доповіддю «Державні стандарти України, використання їх при складанні бібліографічних записів».

Серед учасників найбільше було бібліотекарів із ліцеїв, професійно-технічних училищ Києва та інших міст України: Білої Церкви, Вінниці, Полтави, Хмельницького тощо. Протягом дня були розглянуті актуальні питання бібліотечної роботи: складові наукової публікації як засобу інтеграції у світовий інформаційний простір, загальні положення та правила складання бібліографічних посилань тощо. Марина Андріївна Саначина провела тренінг за темою «Інклюзія. Основні засади і шляхи впровадження в роботу бібліотек». Наприкінці семінару для присутніх була проведена екскурсія по університету і бібліотеці. Учасники семінару отримали багато практичних порад, дякували за дуже змістовний захід, який поповнив знання із бібліотечної справи навіть досвідченим фахівцям.

Власна інформація

Джерело: Газета «Університет «Україна» № 1-2 2018