Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua
Група: Новини освіти

Виховання українського патріотизму на Луганщині

У м. Сєвєродонецьку відбувся перший Всеукраїнський семінар-практикум з національно-патріотичного виховання учнів засобами козацької педагогіки та туризму і краєзнавства. Вагома роль в організації та проведенні заходу відводиться Науково-освітньому центру патріотичного виховання молоді Університету "Україна" та МГО "Українське козацтво", Педуніверситету ім. Драгоманова, Українському державному центру туризму і краєвнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Луганському центру позашкільноі освіти. Подібні семінари плануються проводитися щорічно. Наступного року він проходитиме у Краматорську.

Сєвєродонецьк говорить українською! Місто зустріло гостей зі столиці сонячно і привітно. Домашнім затишком віяло від Сєвєродонецька і теплом від сєвєродонетчан. Немовби і довгих сотень кілометрів не було: все на одному диханні!

А в сусідньому селі Попасне в цей час із методичною періодичністю продовжувалися обстріли... Директор Попаснянської загальноосвітньої школи Луганської області Марина Гергіївна Устенко наголосила: «Щоб підкреслити свою відданість Україні, ми розмальовуємо стіни школи фрагментами українського розпису».

– Коли ми в 2014 році вперше провели свято вишиванки в Сєвєродонецьку, – згадують учителі, – то в наш бік кидали холодні недоброзичливі погляди. А в 2015, 2016 роках свята вишиванки проходили вже спокійно, без настроженності. Люди, які раніше були налаштовані вороже на все українське, самі одягали вишиванки! Ось що робить з людьми час! А для тих, хто залишив свої домівки, це було справжнім патріотизмом! Бути українцем – це ж за честь.

Учасників семінару-практиму привітали: від Луганської обласної державної адміністрації Ольга Лішик та директор Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації Юрій Стецюк.

Національно-патріотичне виховання учнів засобами козацької педагогіки – тема і актуальна, і цікава. Її значимість підкреслив у своєму виступі начальник Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді Університету "Україна" Юрій Мельничук. Про козацько-лицарські традиції в системі навчально-тренінгової підготовки бойового мистецтва "Хортинг" розповідав присутнім президент Федерації козацького "Хортингу" України Володимир Шевчук. Не лишив нікого байдужим виступ директора Кудряшівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Луганської області І.Є. Сухаревської про виховання захисників України засобами козацької педагогіки.

Своєрідний підсумок семінару-практикуму – виступ Наказного Верховного отамана Українського козацтва Віталія Опанащука про козацтво як еліту нації у процесі історичного державотворення України.

Заплановано у співпраці з навчальними закладами Луганщини проводити щорічне оздоровче літнє таборування учнів за програмою козацько-лицарського загартування.

 

Лілія Золотоноша,

журналіст Університету "Україна"


Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»

до списку новин