Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-701-00-50
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
відділ обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua
пн-пт 9.00-19.00 сб-нд 9.00-15.00
Група: Новини міжнародної діяльності

Старт проекту Європарламенту в Університеті "Україна"

24 квітня 2019 року на базі Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна" відбулася Міжнародна конференція щодо супроводу дітей із інвалідністю та підтримки їхніх родин "Кращий старт" під патронатом депутата Європейського парламенту в Брюсселі Марека Плюри.

Співавторами конференції виступили особисто депутат Європейського парламенту в Брюсселі Марек Плюра та 7 державних, громадських організацій і установ – Відкритий міжнародний університет розвитку людини " Україна", Інститут спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка Національної академії педагогічних наук України, Всеукраїнська громадська організація "Консорціум закладів післядипломної освіти", Варшавська Вища школа педагогічних наук, Єврокафедра SA у Катовіцах, COLUCHMERS – Merсedes Bens.

Цільова аудиторія конференції – наукові, науково-педагогічні, педагогічні, медичні, соціальні працівники, представники громадських організацій, які забезпечують супровід, реабілітацію, підтримку дітей із особливими потребами в Україні та в Польщі, а також здійснюють підготовку фахівців зі спеціальності "Спеціальна освіта".

Вітальне слово до учасників конференції було від президента Відкритого міжнародного університету розвитку людини, академіка П.М. Таланчука. У своєму виступі Петро Михайлович наголосив на важливості об’єднання спільних зусиль країн щодо найважливіших завдань покращення життя дітей з інвалідністю, створення максимальних умов для їхнього комфорту і розвитку.

- Все, що дозволяє людині спокійно жити, а це такі галузі, як медицина, освіта. економіка, працює на оборону країни, – наголосив у своєму виступі депутат Європейського парламенту у Брюсселі Марек Плюра. – У рамках Міжнародної Конвенції щодо прав осіб із інвалідністю окреслено 5 основних завдань, які має виконати Євросоюз, а саме – збільшення можливостей інклюзії на залізничних дорогах, у транспорті; зміна робочих місць для людей із інвалідністю; створення максимальних умов для повноправного життя; збільшення демократичних можливостей, бо такі люди повинні мати доступ до суспільного життя, ми маємо заохочувати людей із інвалідністю до активності. Проте, найважливішим завданням є освіта, а, це – та територія, яка є найбільшою в усьому світі. Саме від кожного вчителя залежить, щоб дитина з інвалідністю не почувала себе обділеною серед ровесників. Перші 4 завдання в недалекому майбутньому будуть втілені в життя. а от реалізація 5-го, найважливішого, залежить виключно від навчальних закладів. Університет «Україна», на думку пана Марека, – найкращий приклад, як необхідно створювати умови для повноцінного навчання студентів із інвалідністю.

Найбільше вразила конструктивністю своєї доповіді учасників конференції учитель-методист, спеціаліст вищої категорії, директор комунального закладу "Спеціальний навчально-реабілітаційний комплекс І-ІІ ступенів №2 Харківської обласної ради. Тема доповіді – актуальна і наболіла про інноваційні підходи до корекційно-освітньої діяльності у спеціальному закладі освіти для дітей із особливими освітніми потребами.

З цікавістю прослухали доповідь засновника Фундації "Недалеко" Цезарія Бедка. Пан Цезарій грунтовно спинився на питанні лікування та реабілітації дітей віком від 3-х до 9-ти років у Польші на кошти Євросоюзу. У програму входить також інтенсивна реабілітація батьків, їх працевлаштування в Польші, надання житла для родини, безкоштовної освіти для здорових дітей родини, а також безкоштовні курси польської мови та безкоштовна медична опіка. До 1 вересня 2019 року будуть прийняті перші 100 сімей із дітьми з інвалідністю.

Ця конференція є початком зазначеного проекту, який був ініційований депутатом Європарламенту у Брюсселі Мареком Плюрою, і передбачає участь у ньому українських дітей віком від 3-х до 9-ти років із інвалідністю та їхніх родин. Діти будуть оточені опікою, реабілітацією і соціалізацією. Батьки та опікуни матимуть можливість працювати, отримуючи кошти для забезпечення родин. Локалізація проекту передбачена в містах Варшава, Познань, Хожув, Пьотркув Трибунальський, Ґостинін, Ґданськ, Краків (Республіка Польща).

В організації конференції активну участь узяли Наталія Модвалова, Юлія Тиндинченко, Настя Осипенко. Світ, який навпроти нас, стане ліпшим, якщо кожна країна докладе зусиль його покращити... Кожна людина, навіть якщо вона з інвалідністю, має почувати себе повноправним членом суспільства.

 

Лілія Золотоноша,

журналіст Університету "Україна"


Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»

до списку новин