безкоштовна гаряча лінія
відділ обліку
Група: Соціальні акції

Персональний асистент людини з інвалідністю 2020

Продуктивне закінчення пілотного проєкту "Персональний асистент людини з інвалідністю" 2020 на базі Університету Україна з ініціативи та підтримки Мережі центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Києва за наукової підтримки Лабораторії психології спілкування ІСПП НАПН України.

Які функції Персонального асистента? Збільшення можливостей самостійності та незалежності!! - за потреби клієнта здійснює: супровід вдома, супровід до місця навчання, допомога у пересуванні містом та в університеті, підтримку у процесі навчання тощо.

Скільки тривав експеримент? 2 місяці підготовки та 3 місяці безпосереднього впровадження.

Хто став учасником? 6 осіб з числа студентів УУ (віком 18-35 років з фізичними, психічними, інтелектуальними, сенсорними або комплексними порушеннями, які проживають в родинах і не можуть самостійно пересуватись, спілкуватись, обслуговувати себе, брати участь у соціальному житті).

Хто став асистентом? 6 студентів Університет "Україна" УУ University "Ukraine" UU спеціальностей Соціальна робота, Психологія, Спеціальна освіта, Фізична терапія, ерготерапія.

Чи були пари, які не дійшли до кінця експерименту? НІ! Завдяки ретельній підготовці, діагностиці та навчанню асистентів, а також процедурі взаємодобору - всі 6 пар, які утворилися на початку, успішно дійшли до фіналу!

Без кого експеримент не був би таким успішним? Ярослава Колобова та Лариса Скоренко, дякуємо за постійну підтримку! Лариса Остролуцька, дякуємо за постійне спрямування нас до дій в руслі концепції "Незалежного життя"! Галина Бевз, дякуємо за науковий супровід! Аліна Мельник, дякуємо за постійну психологічну підтримку всіх сторін учасників експерименту, за щотижневі супервізії - це дуже допомагало! Ірина Цісар, дякуюємо за цікаві інтерв'ю, фото- та відеозйомку! Дружинська Олександра, Лайма Гейдар, Холоденко Вадим, Уляна Пчолкіна, Віталій Пчолкін, Денис Майстренко, Сапіга Дмитро, дякуємо за дуже корисне практичне навчання асистентів - завдяки вам їм було вже нічого не страшно!

Дякуємо родинам учасників за те, що довірились нам - без вас проєкт би не відбувся! Дякуємо команді асистентів - ви неймовірні. Зізнаємось, усім було трохи страшнувато, але зараз можемо впевнено сказати, що нам все вдалося. Всі сторони учасників проєкту вважають, що ця послуга є необхідною на постійній основі по всій Україні.

Люди з інвалідністю мають право і повинні бути незалежними! І часто для опанування таких навичок потрібен лише тимчасовий або ж періодичний супровід асистента.
Якщо ви прочитали цей текст, є молодою людиною з інвалідністю, або ж членом родини людини з інвалідністю та вважаєте, що необхідно розвивати таку послугу у громаді, будь ласка заповніть гугл-форму, Ваша думка дуже важлива.

Перейти до гугл-форми