+38-067-406-53-92
+38-067-242-71-34
Група: Бібліотека

Наукові читання в Університеті "Україна" 21.02.2018

21 лютого в Університеті «Україна» відбулись Наукові читання «Український націоналізм: ідейна основа визвольної боротьби за українську державність у ХХ столітті». Захід організували Бібліотека Університету «Україна» та Науково-освітній центр патріотичного виховання молоді Університету «Україна».

На початку засідання вітальне слово сказав Колосов Володимир Миколайович, проректор з питань розвитку та формування контингенту.

Вступне слово сказав Таланчук Петро Михайлович, Президент Університету «Україна», д.т.н., дійсний член Академії педагогічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Після урочистого відкриття виступали почесні гості заходу:

- Руденко Юрій Дмитрович, професор Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова із доповіддю «Український націоналізм як ідейна, духовна, волелюбна і державотворча потуга»;

- Світайко Віктор Миколайович, голова проводу ОУН (д) із доповіддю «Ідеї українського націоналізму»;

- Федоренко Олександр Анатолійович, методист відділу краєзнавчих досліджень Українського державного центру туризму і краєзнавства учнів та молоді МОН України із доповіддю «Висвітлення змісту ідеї державності в працях ідеологів українського націоналізму»;

- Дерда Іван Іванович, голова Всеукраїнської спілки воїнів - ліквідаторів ЧАЕС із доповіддю «Український націоналізм як основа української нації держави»;

- Мельничук Юрій Леонідович, начальник Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді Університету «Україна» із доповіддю «Витоки українського націоналізму»;

- Панасюк Валентин Федорович, краєвий отаман Київщини із доповіддю «Українське козацтво – основа українського націоналізму».

Під кінець заходу співробітники Університету «Україна» провели презентацію книжкової виставки. Бобренко Ростислав Всеволодович, к.пед.н., викладач кафедри видавничої справи та редагування університету провів презентацію книжково-ілюстративної виставки «Український націоналізм: історія і сучасність», а бібліограф бібліотеки університету Кучинська Надія Леонідівна докладно розповіла про виставку-персоналії публіцистичних праць Петра Михайловича Таланчука «Державотворчий потенціал нації».

Під час компонування книжкової виставки бібліотека Університету «Україна» не могла оминути увагою нові події в історії України, які вони представили у виставці «Нова доба української історії». В пам’ять про розстріли 18-20 лютого 2014 року весь зал вшанував хвилиною мовчання студентів Університету «Україна» Сергія Байдовського та Василя Мойсея, які віддали своє життя на благо своєї країни.

Загалом увесь захід пройшов в атмосфері приязності та патріотизму.

Фото:

Зозуля Костянтин,