Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua
Група: Новини міжнародної діяльності

Міжнародний семінар у Великобританії

Летимо підкорювати Британію

Командою Університету «Україна» відвідаємо нашого партнера – Портсмутський Університет. Ну і, звісно, столицю Великої Британії – Лондон.

Мріяла побувати в цій країні ще зі школи.

Ну, бо Вінницька мовна гімназія №1 якось стимулює побувати в Британії.

Як бачите – мрії збуваються!

І це прекрасно, коли можу здійснити не лише свою мрію, а й своєї команди!

Поїздка стала можливою завдяки нашій перемозі у програмі Британської ради «Розвиток лідерського потенціалу університетів України».

Партнерами програми в Україні є Інститут вищої освіти НАПН України (Світлана Калашнікова), Фундація лідерства для вищої освіти (Велика Британія) та Міністерство освіти і науки України.

10 грудня 2018 року

 

Про британські гроші

Перше, що кидається в очі, коли ти береш до рук фунти стрерлінги, що купюри мають прозору частину.

Британські кюпури номіналом у 5 та 10 фунтів стерлінгів складно назвати «цінними паперами». Бо вони зроблені не з паперу, а з полімерного пластику.

5 фунтів стерлінгів увійшли в обіг 13 вересня 2016 року, 10 фунтів стерлінгів – у вересні минулого року. У 2020 році в обіг увійде нова купюра з полімерного пластику номіналом 20 фунтів стерлінгів.

Експерти запевняють, що такі банкноти є більш міцними, не бояться води і підробки.

Такі банкноти можна використовувати у 2,5 рази довше паперових. Купюри не бояться надривів. А саму банкноту майже не можливо порвати навпіл.

Окрім того, купюра вважається водостійкою і може спокійно знаходитися довгий час у воді. Схоже, що виробники подумали про тих, хто забуває дістати гроші з кишень перед пранням.

Що також цікаво, що тепловий бар’єр банкноти – 120 градусів Цельсія.

Ще цікаво, що на купюрі номіналом 5 фунтів стерлінгів процитовані відомі слова з промови британського прем’єра сера Вінстона Черчилля: «Мені немає що запропонувати, окрім крові, важкої праці, сліз і поту».

 

Marks & Spencer

 

А ви знали, що Marks & Spencer продає не лише одяг, а й їжу? А що? Звучить! Їжа від Marks & Spencer!

 До 2000-х років ім'я Marks & Spencer асоціювалося виключно з продажем одягу. Проте вже більше 10 років компанія займається ще й товарами для дому і краси, меблями, а також розвиває власну продуктову мережу.

 Гастрономи M&S Simply Food спеціалізуються на продажі готової їжі, фруктів і страв швидкого приготування. Тому часто M&S Simply Food можна знайти на залізничних вокзалах і в аеропортах. Що ми і зробили.

 Трохи про ціни.

 Цікаво, що вартість води залежить від розміру пляшки. Велика пляшка води коштує менше, ніж маленька. Наприклад 1 літр коштує 1 фунт стерлінгів 45 пенсів = 52 грн., а 2 літри – 56 пенсів = 20 грн.

2 пінти молока – 1 пляшка ємністю 1,136 літрів коштує 32-36 грн., залежно від жирності.

2 пачки сосисок можна взяти за 5 фунтів стерлінгів = 180 грн.

В магазині кас не було. Лише термінали самооплати. Підносиш товари штрих-кодом до зчитувача, а потім сплачуєш або карткою, або готівкою.

Про фунт стерлінгів напишу окремо. Унікальний зовнішній вигляд купюр. Тут гроші зроблені з полімерного пластику із прозорими частинами.

 

11 грудня 2018 року

 

 

 

Портсмут

 

Місто було засновано у 9 столітті н.е.

Розташовується у британському графстві Гемпшир.

Населення — 197 000.

Відоме тим, що тут розміщується одна з головних військово-морських баз британського ВМФ. А також як місто народження Чарльза Діккенса.

У 1496 р. був заснований сухий док. Після розширення у 1698 р. він займає площу у 120 га. У сухому доці виставлені знамениті кораблі минулого, які ми сьогодні змогли побачити.

Тюдорівська карака «Мері Роуз» - флагманська карака військового флоту Генріха VIII. Названа на честь сестри короля Марії, а троянда (англ. rose) була символом династії Тюдорів.

«HMS Victory» — флагман адмірала Гораціо Нельсона у битві при Трафальгарі (1805). Один із найвідоміших лінійних вітрильних кораблів світу. Лінійний корабель І рангу належав до Королівського військово-морського флоту Великої Британії. Це був п'ятий корабель королівського флоту з такою назвою, попередній затонув 1744 року під час шторму з усією командою.

 

Британія – велика морська держава

 

Сьогодні переконались у тому, що Британія – велика морська держава.

Royal Navy — військово-морський флот Великої Британії, складова частина збройних сил Сполученого Королівства. Один із найстаріших і наймогутніших флотів світу.

Історія флоту починається з 18 сторіччя, коли він відіграв важливу роль у становленні та розширенні Британської імперії.

У 19-му — 20-му сторіччях був наймогутнішим флотом світу, відіграв значну роль в успішних військових діях країни у двох світових війнах.

Серед країн НАТО зараз другий за могутністю після Флоту США флот альянсу, здатний проводити військові операції у глобальному масштабі.

Теперішній флот Великої Британії має у своєму складі близько 90 кораблів, включно з авіаносцями «Арк Роял» та «Ілластріас», підрозділами морської піхоти та військової авіації.

 

Портсмутський університет

 

Перший день візиту в Портсмутський університет, що входить у 25 кращих вищих навчальних закладів Британії.

Тут навчається 24 тисячі студентів. 10% - з інвалідністю.

Працює 1 500 науково-педагогічних працівників та 2 100 навчально-допоміжного персоналу.

Говорили про загальну систему вищої освіти Великобританії. Цікаво, що всі вищі навчальні заклади є неприбутковими публічними організаціями.

Британський уряд фінансує навчання за системою «гроші ходять за студентом».

Фактично, громадянам Британії та Євросоюзу надається довготривала «позичка» з розрахунку 9,5 тисяч фунтів стерлінгів на 1 рік. За роки навчання сума набігає близько 50 000 британських фунтів.

Коли випускник працевлаштовується, уряд починає вираховувати витрачені на навчання кошти із заробітної плати упродовж 20 років. Після цього часу позичка списується. Навіть, якщо вона не була погашена.

Така система стимулює університети приділяти величезну увагу працевлаштуванню своїх випускників.

Тим більше, що показник працевлаштування та рівня зарплати випускника враховується при рейтингуванні університетів.

Уряд це контролює через податкову службу.

У такий спосіб британські університети докладають усіх зусиль не просто працевлаштувати своїх випускників, а знайти їм високооплачувану роботу.

І тому сьогодні наші колеги ділилися своєю практикою – як вони працюють, аби забезпечити своїх випускників роботою.

Багато говорили про placement.

Тобто студенти вже з 3-го курсу бакалаврату йдуть на 1 рік працювати за професією. А потім складають основні іспити.

 

 

 

12 грудня 2018 року

 

Центр кар’єри і працевлаштування Портсмутського університету

Що може зробити університет для допомоги студентам знайти роботу?

Навчання з написання резюме, аплікаційної форми, успішного інтерв’ю з роботодавцем, як себе представляти, як визначати свої сильні сторони.

Допомога у кар’єрному плануванні.

Волонтерство, тимчасове працевлаштування, студентське підприємництво, перше робоче місце та підтримка start-up.

Допомагають знайти роботу не тільки у Великобританії, а й по всьому світу.

Що цікаво, Портсмутський університет не лише допомагає шукати роботу своїм студентам, а й випускникам упродовж 5 років після завершення вищого навчального закладу.

 

Ранок розпочався дуже цікаво! Ми були у центрі працевлаштування студентів. Розповіли, що починають працювати зі студентами з першого курсу, - з тими, які хочуть суміщати навчання та роботу. Для цього надають консультації з написання резюме (що потрібно писати, що ні, які акценти робити), як вести себе, коли роботодавець бере в тебе інтервью і таке інше. Послуги надаються всім студентам незалежно від їхніх освітніх потреб. Це єдиний заклад, який ще й безкоштовно супроводжує випусників (у разі потреби) 5 років (дистанційно чи за місцем знаходження центру). Іноземним студентам важче влаштуватися на роботу, але є підтримка і в цьому напрямку.

 

 

Будинок, в якому народився Чарльз Діккенс

 

Це було варто того, аби встати о 5-ій ранку, щоб встигнути до початку робочого дня. Навіть, зважаючи на той факт, що в середину самого будинку ми не змогли потрапити. Музей працює лише 3 дні на тиждень: з п’ятниці по неділю.

У біографіях Чарльза Діккенса, як правило, ви знайдете, що він народився у Лендпорті. Хоча Лендпорт (Landport) є лише частиною Портсмута.

Діккенс народився у заможній родині в будинку на 1 Mile End Terrace (сьогодні перейменована в 393 Old Commercial Road). Зараз тут розташований його музей (Charles Dickens' Birthplace Museum) - одна з пам'яток Портсмута.

Територія, на якій знаходиться будинок, де народився Діккенс, обмежена цегляним парканом. Тут відчувається атмосфера 19 сторіччя: збереглися інші будівлі того періоду, частково залишилася бруківка і трамвайні колії.

У Портсмуті письменник провів лише три роки, після чого родина переїхала до Лондона.

Захотілось перечитати «Різдвяну історію».

 


Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»

до списку новин