+ 380-67-406-53-92
Група: Бібліотека

Культурно-виховний захід до Дня памяті героїв Крут

День пам’яті героїв Крут

30 січня 2020 року Бібліотека Університету «Україна» організувала і провела культурно-виховний захід до Дня пам’яті героїв Крут. Розлогу й пізнавальну науково-історичну презентацію «Пам’яті тридцяти» продемонстрував завідувач сектору культурно-просвітницької роботи бібліотеки Руденко Василь Юрійович. Він ознайомив учасників заходу з передісторією та перебігом битви під Крутами, її історичним значенням. Вагомості і значущості заходу надала пісня з відеокліпом «Під Києвом, під Крутами» у виконанні Етнографічного хору «Гомін» (слова й музика Леопольда Ященка, лауреата Шевченківської премії). Протягом вечора декламували вірші Олександра Олеся, Павла Тичини, Андрія Гарасевича, Василя Криволапа, Богдана Стельмаха, присвячені юним героям. Студенти пройнялися важливістю і трагізмом цієї історичної події. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут.

Присутні були розчулені авторськими патріотичними піснями, присвяченими Україні, які виконав під гітару керівник арт-студії університету Хоменко Володимир Костянтинович. У заході взяли участь: слухачі відділення доуніверситетської підготовки (керівник відділення – Марциновська Злата Володимирівна), студенти Коледжу «Освіта» та співробітники університету. До душі припав майстер-клас із петриківського розпису «Калина – символ України» у пам’ять героїв Крут, який професійно провела викладач творчого малюнку Бойченко Оксана Миколаївна.

Проведений бібліотекою захід сприяв гідному вшануванню подвигу героїв Крут, патріотичному вихованню студентів, їхньому шанобливому ставленню до героїчної і водночас трагічної історії України.

Н.П. Колесникова, директор бібліотеки