+38-067-406-53-92
Viber відділу обліку
Група: Наукові заходи

Науково-практичний семінар „Криза ринку освіти в контексті периферизації регіонів України”

17 жовтня 2018 року на базі Хмельницького інституту соціальних технологій Університету „Україна” відбувся науково-практичний семінар „Криза ринку освіти в контексті периферизації регіонів України”.

Одним із найбільш вагомих факторів ризику розвитку регіонів України є втрата ними людського та інтелектуального потенціалу. У цьому контексті особливої ваги набуває необхідність активізації зусиль навчальних закладів, громадських об’єднань та місцевої влади щодо протидії периферизації регіонів.

Співорганізатором конференції виступив Хмельницький обласний благодійний фонд „Паритет”

У роботі конференції взяли участь більш ніж 50 науковців та практиків Хмельниччини, окрім Хмельницького інституту соціальних технологій Університету „Україна” та ХОБФ „Паритет”, це представники:

- Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради;

- Хмельницького національного університету;

- Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту;

- Хмельницької філії Донецького національного університету імені Василя Стуса;

- Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1;

- Хмельницького ліцею №17;

- Хмельницького міського центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.

Метою проведення конференції є обговорення проблеми втрати регіонами України людського та інтелектуального потенціалу, а також напрямів міжвузівської співпраці та взаємодії між органами місцевого самоврядування та громадянським суспільством, з метою протидії периферизації регіонів.

Основними напрямами роботи семінару визначено:

1. Тенденції периферизації регіонів України, причини та наслідки кризи регіонального ринку освіти, втрата інтелектуального потенціалу регіонів як загроза національній безпеці;

2. Напрями співпраці органів місцевого самоврядування та громадських організацій, міжвузівська кооперація в контексті освітньої міграції;

3. Регіональна соціальна відповідальність та регіональний патріотизм як фактори розвитку регіонів.

За результатами обговорення учасники зробили висновки, що сучасні тенденції освітньої міграції, демографічні процеси, а також низький рівень актуалізації проблеми периферизації у суспільному дискурсі є одним із найбільш небезпечних факторів деградації регіонів в Україні. Саме тому для ефективної боротьби із ризиками розвитку регіонів необхідне налагодження комунікації між усіма зацікавленими сторонами.

Підрозділ: Хмельницький інститут соціальних технологій