+38-067-406-53-92
Viber відділу обліку
Група: Новини освіти

Діалоги на тему «Краса! Збагнуть її – це сонце погасить…».

Студенти соціально-гуманітарного факультету на годині спілкування цього разу долучились до душевних діалогів на тему «Краса! Збагнуть її – це сонце погасить…».

Всебічний гармонійний розвиток особистості не можна уявити без її естетичної вихованості. «Краса, – говорив В.О. Сухомлинський, – могутній засіб виховання чутливості душі… Краса – це яскраве світло, що осяює світ. Це гімнастика душі, вона виправляє нам дух, нашу совість, наші почуття і переконання».

Прекрасне оточує нас уусюди, в природі, мистецтві, в реальному житті, але творять його люди.

«Шукай краси. Добре шукай. Вона є все. Вона є всюди», – закликав І.Я. Франко.

Наше життя має різні закони. Серед них є закон краси. Це урочистий дар, який земля подарувала людям. Це один із найбільш відомих людських феноменів. Перенесена на полотна художників, у бронзі, мармурі, граніті, дереві, поезії, тканині краса ніби відповідає словами Гете: «Зупинись, мить, ти – прекрасна!»

Краса по-українськи – це, насамперед, моральна краса людини, її найцінніші якості: доброта, щедрість, мудрість, вдячність, духовність, вміння прощати.

А за традицією розпочали захід інтелектуальним марафоном «Краса», – говорять філософи, мудреці, письменники. Звучали вислови про красу: Аристотеля, Сократа, Піфагора, Гете, Стендаля, Франка та ін.

Цікавими були роздуми студентів про красу в рубриці: «Я так думаю…». Це їх бачення образотворчого мистецтва минулого і сьогодення, поезії, природи словами сучасного покоління: захоплюємося; насолода; споглядання; справжня краса.

Студенти вчились, як бачити красу «божественну, величну, людяну».

Поезія Ліни Костенко, Максима Рильського, Надії Красоткіної про красу природи, життя, його складових розкривала перед учасниками панораму прекрасного і гармонійного у світі почуттів (студенти груп 11 ФР, 21ФР, 21ФРЗ).

Доречним було повідомлення студентки (Ірини Балла, гр.21. ФРЗ) про те, як мати поставу Аполлона. Цікаві поради отримали студенти від феї Краси (Ярослава Малетич – гр.21ФР).

Бурю аплодисментів викликала пісня «Добро» у виконанні Жанни Омелич (гр. 21ФР).

Вдало розкрили студенти проблему жіночої краси за притчею І.Я. Франка (ролі виконували: Мудреця (Мельников О. - 11СР), Аглаї (Малецька К. - 21ФР), автора (Даниленко В. – 21ФР).

З цікавістю переглянули кінофільм «10 маловідомих мальовничих куточків України».

Апофеозом заходу була виставка декоративних робіт викладача кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання Марчук М.О. «Краса – всюди вельми бажана гостя» (Гете). В її роботах із різних матеріалів звучала мелодія органічної єдності в ім’я Істини, Добра, Краси, яку сформувало людство, і ті, хто сповідує вищі духовні ідеали краси.

Підсумок дійства підвела декан соціально-гуманітарного факультету Губарь Т.В.

Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права