Група: Новини освіти

Козаки з-поміж нас

Новокаховський гуманітарний інститут Університету «Україна» завжди був шанувальником надбань української культури та ідентифікуючих цінностей нашого народу. Зокрема, 2018-2019 навчальний рік рішенням ректорату НГІ було проголошено роком української мови в інституті. Що це означає? А те, що зовсім скоро почнеться марафон українознавства в усьому своєму різноманітті. І охопить він не тільки студентську спільноту, а й увесь професорсько-викладацький склад інституту.

А поки для першокурсників було організовано та проведено першу екскурсію в Музей козацтва – родзинку та осередок козацького духу в Новій Каховці. Окрім цікавих фактів, звичаїв та традицій, студенти почули інформацію про звитяжні перемоги та героїчне минуле козаків Півдня України та Причорномор’я, мали змогу на власні очі побачити рідкісні експонати, представлені в колекції музею: зброю, ікони, предмети побуду та нумізматику тих часів. Проте найцікавіше лишилося на останок. За підтримки ректора інституту Георгія Івановича Севрюкова на першокурсників чекала цікава вікторина з історії козацтва, переможець якої отримав пам’ятний подарунок. Так, у запеклому інтелектуальному протистоянні справжню козацьку перемогу здобув Ващишин Марк (І курс спеціальності «Право»). Саме він дав найбільшу кількість правильних відповідей і на згадку про свій перший успіх як студента отримав записник із особистим побажанням від ректора. Вітаємо переможця!

Підрозділ: Новокаховський гуманітарний інститут