+38-067-701-00-50
відділ обліку
Група: Особисті здобутки

Чергова спроба зірвати вступну кампанію Університету «Україна»

За стандартами журналістики, після публікації критичного матеріалу має бути відповідь. Щоправда, назвати критичними публікації, що вже не вперше з’являються під час вступних кампаній до нашого університету, не можна – це відверто замовні, упереджені, деструктивні матеріали, де використана завідомо недостовірна інформація. Їх мета очевидна - зашкодити проведенню вступної кампанії зокрема і університету загалом. Тож, тим більше не можна залишити без відповіді і ці публікації, що вводять читача в оману.

Недавно на деяких інтернет-ресурсах саме під час чергового прийому абітурієнтів на навчання вигулькнула сенсаційна інформація про загрозу закриття Університету «Україна». Посилаючись на нібито журналістів (невідомо яких – їхні прізвища не названо), зокрема стверджується: «... журналісти звернули увагу на падіння рівня вишу. Згідно з академічним рейтингом вищих навчальних закладів України "Топ-200 Україна 2020", Університет "Україна" займає 162 місце в країні». Не помітили так звані журналісти (а скоріше, замовник не дозволив помітити), що рейтинг нашого ЗВО не впав, а навпаки суттєво зріс – на 17 позицій за останній рік у «Топ-200 Україна», а в Консолідованому рейтингу ЗВО України – на 9 місць.

Поспішили автори замовного матеріалу з висновком, що університет «втратив навчальні корпуси». Тут не важко здогадатися, звідки «ноги ростуть», адже рейдери на деяку нерухомість поклали око. Зазначимо, що питання права власності на корпус №1 на сьогоднішній день остаточно судом не вирішене. Верховний суд 15.06.21, встановивши порушення при розгляді апеляційним судом зазначеної справи, скасував постанову Північного апеляційного господарського суду і направив справу на новий апеляційний розгляд. Крім того, «не помічено» і такий факт, як недавня невдала спроба рейдерського захоплення корпусу №2 університету вже після того, як Верховний суд України 30.06.21 відмовив у задоволенні позовних вимог щодо претензій на цей корпус.

Як же хочеться авторам, догоджаючи замовнику, випередити події! Так, послуговуючись плітками, вони стверджують, що університет «найближчим часом може залишитися без засновника у вигляді Київської міської державної адміністрації».

А тим часом наша співпраця з органами влади у місті і області продовжується і поглиблюється. Про це свідчить візит до університету виконуючого обов’язки голови, заступника голови Київської міської державної адміністрації Валентина Мондріївського, недавно укладені меморандуми про співпрацю з Управлінням туризму Київської обласної державної адміністрації та зі Святошинською районною державною адміністрацією.

Фігурує в публікаціях й така думка «журналістів»: «...Університет "Україна" якщо і не припинить своє існування, то буде змушений серйозно "стиснутися"».

Факти насправді свідчать про протилежне. Цьогоріч запроваджено      11 нових спеціальностей освітнього ступеня «бакалавр» («Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Матеріалознавство», «Технології захисту навколишнього середовища», «Готельно-ресторанна справа», «Громадське здоров’я», «Біотехнології та біоінженерія», «Садово-паркове господарство», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Кібербезпека», «Політологія», «Фізична культура і спорт») та 3 спеціальності освітнього ступеня «магістр» («Екологія», «Кібербезпека», «Політологія»). Університет виграв грант від English Score Assessment Centre, який надав безкоштовну можливість для 100 наших співробітників і студентів пройти тест від Британської Ради та отримати сертифікат на рівень володіння англійською мовою. На міжнародній виставці «Освіта і кар’єра – 2021» Університет «Україна» нагороджено золотою медаллю в номінації «Компетентнісний підхід в освітній діяльності вищої школи». Вперше університет отримав місця державного замовлення!

Чи є бодай дещиця правди в зазначених публікаціях? Єдине, з чим можна погодитися, це те, що такий собі Троянов, тиражуючи замовний матеріал у інтернет-виданні «Апостроф», назвав наш університет «відомим столичним вузом». Проте варто уточнити, що університет відомий і в усій країні (він має 30 структурно відокремлених підрозділів у різних регіонах України), а також за її межами – у нашому ЗВО навчаються студенти із 27 країн світу.

Отже, Університет «Україна» не закривається і не «стискається», а продовжує масштабно і динамічно розвиватися.

Пресслужба Університету «Україна»