office@uu.edu.ua
Група: Бібліотека

Бібліографічні знання стають доступними

2 квітня 2018 року в рамках діяльності факультативу «Основи бібліотечно-бібліографічних знань», у читальній залі працівники бібліотеки провели бібліографічний урок для студентів економічних спеціальностей коледжу «Освіта».

За визначенням італійського письменника, філософа Умберто Еко «норми бібліографічного опису представляють собою, так би мовити, красу наукового етикету. Їх дотримання вказує на звичку до науки, а їх порушення виявляє вискочку і неука, кидає ганебну тінь на роботу, і часто, здавалося б, пристойну на перший погляд…».

Складання списку використаної літератури є обов’язковим елементом наукової роботи студента. Науковий список відображає діяльність автора зі збору та аналізу літератури, дозволяє зробити висновок про ступінь глибини проведеного дослідження і охоплює використані документи.

На даному заході за темою «Правила складання бібліографічного списку до наукових робіт» були закріплені знання з бібліографічного опису та видів бібліографічних записів як традиційних, так і електронних видань. Для полегшення опанування знань були підготовлені та надані приклади зразків опису на всі види документів.

Згідно з набутими бібліографічними знаннями студенти самостійно описували навчальні підручники, працювали з дисертаціями та науковими збірниками.

Сподіваємось, що такі практичні знання допоможуть студентам нашого університету правильно складати списки літератури та стануть у нагоді у подальшому навчальному процесі.

Надія Кучинська,

бібліограф бібліотеки університету