Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Науковий журнал Університету «Україна» індексований у Web of Science

Науковий журнал Університету «Україна» та його багаторічного партнера Шяуляйського університету (Литва) «Social Welfare: Interdisciplinary Approach» («Соціальне благополуччя: міждисциплінарний підхід») є науковим журналом, включеним у наукометричну базу Web of Science. Журнал охоплює широкий спектр наукових проблем, пов’язаних із соціальним добробутом та ефективною соціалізацією. Науковці, аспіранти, докторанти і ті, хто планує отримати вчене звання доцента або професора з соціальної роботи, соціальної педагогіки, психології, інклюзивної освіти, мають можливість виконати умову публікуватися у виданні, індексованому у Web of Science, в Україні.

Така співпраця стала можливою завдяки давньому партнерству науковців обох університетів. Головний редактор журналу Інгріда Баранаускієне – професорка Шяуляйського університету – упродовж останнього десятиліття тісно співпрацює з колективом Університету «Україна» з питань підготовки фахівців соціальної сфери. Двосторонню угоду між Шяуляйським університетом та Відкритим міжнародним університетом розвитку людини «Україна» про впровадження спільної магістерської навчальної програми «Соціальна робота» було укладено у червні 2013 року. Ця програма подвійного диплому була акредитована на рівні освітніх міністерств України та Литви. Програма дозволяє українським студентам упродовж півторарічного навчання в магістратурі Університету «Україна» здобути одночасно два дипломи – український та литовський, а відтак отримати можливість офіційного працевлаштування у країнах Європейського Союзу.

Навчальна співпраця у вищій школі неможлива без наукової роботи, саме тому в рамках цієї співпраці до редколегії новоствореного журналу «Social Welfare: Interdisciplinary Approach» було включено і кращих науковців Університету «Україна», що опікувалися проблемами соціального захисту, психології та навчання осіб з інвалідністю. Сьогодні «Social Welfare: Interdisciplinary Approach» – це міжнародний науковий журнал, що відповідає європейським дослідницьким стандартам та індексується в наукометричній базі Web of Science (з 2016 р.).

– Університет «Україна» з перших днів своєї діяльності був задуманий як університет дослідницького типу, готовий запропонувати власні рішення у відповідь на соціальні та освітні виклики, тому це дуже закономірно, що ми перші запропонували можливість обговорення освітніх проблем на міжнародному рівні для науковців, що проводять свої дослідження у сфері соціального благополуччя, – переконаний президент Університету «Україна», доктор технічних наук, професор, академік Національної академії інженерних наук України Петро Таланчук.

До редколегії журналу входять провідні фахівці з психології, педагогіки, соціальної роботи, спеціальної освіти та інклюзії з України, Литви, Латвії, Польщі, Чехії, Росії, Німеччини та США. Від України зараз журнал представляють заступник головного редактора, завідувач кафедри психології Університету «Україна», доктор психологічних наук Людмила Сердюк та доцент цієї ж кафедри, кандидат психологічних наук Олена Чиханцова.

Журнал розміщує статті за 4 рубриками: «Соціальні виклики» (Social Challenges), «Розвиток професійних компетентностей» (The Development of Professional Competences), «Дослідження з питань інвалідності» (Disability Studies), «Психосоціальна реабілітація» (Psychosocial rehabilitation).

– Сьогодні наукова спільнота України активно долучається до світового наукового контенту, за цих обставин для університету як осередку науки та інноватики дуже важливо мати платформу для такої міжнародної співпраці. Я пишаюся тим, що Університет «Україна» може запропонувати своєму колективу – викладачам і активному студентству можливість розповісти світу про наші здобутки в царині інклюзивного навчання осіб з інвалідністю, психологічних та власне педагогічних студій. На сьогодні це єдиний із видаваних спільно з українськими ВНЗ наукових журналів, що публікує статті з власне інклюзивної освіти, і ми готові на належному рівні представити український досвід розв’язання проблем навчання і виховання осіб з інвалідністю, – зазначає проректор з наукової та міжнародної діяльності Університету «Україна», доктор педагогічних наук, професор Давиденко Ганна Віталіївна.

За вимогами журнал видається лише англійською мовою в форматі Open Access. Це означає, що він є доступним для кожного науковця. Перш ніж опублікуватися, стаття проходить незалежне «сліпе» рецензування, тобто якість та науковість кожної статті оцінює незалежний експерт із відповідної галузі. Таке оцінювання є анонімним.

– Дуже важливо, щоб українська наука навчилася представляти свої наукові доробки так, як це вже давно роблять європейські дослідники. Радянське минуле нашої науки, закритість до інноватики та низький рівень володіння іноземними мовами – все це заважає нашим дослідникам гідно виглядати у світовому контексті, ми сподіваємося, що з ухваленням нових вимог до фахових видань України ця ситуація зміниться, і дуже добре, що наш навчальний заклад уже має свій досвід розв’язання цих проблем, – відзначає керівник Служби президента Університету «Україна» Ірина Таланчук.

Для отримання більш детальної інформації про умови опублікування можна звернутися на сайт наукового журналу: http://socialwelfare.eu/index.php/sw/index.до списку оголошень