15 лютого 2023 року на базі Малютянської гімназії Боярської міської ради проходив Міжрайонний семінар-практикум на тему: "Національно-патріотичне виховання учнів засобами козацької педагогіки, екологічної, краєзнавчої та художньо-естетичної роботи".

Напрями роботи семінару:

1. Практична реалізація ідей і методики козацької педагогіки в системі освіти та науки України.

2. Музейна педагогіка - пріоритетний напрям національно-патріотичного виховання молоді та формування національної свідомості громадн України.

3. Краєзнавчо-дослідницька робота як важливий напрям патріотичного виховання дітей і молоді.

4. Екологічна освіта як основа виховання українського патріота.

5. Художньо-естетичне виховання учнів засобами театрального мистецтва.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися заступниця голови Боярської міської ради Ульянова Наталія Юріївна; начальник управління освіти Боярської міської ради Шульга Валерій Володимирович; начальник відділу якості освіти та освітньої діяльності - заступниця начальника управління освіти і науки Боярської міської ради Волинець Тетяна Іванівна; заступниця міського голови Боярської міської ради, в.о. старости с. Малютянка Зав'ялова Мар'яна Юріївна.

Розпочав пленарне засідання доктор педагогічних наук, професор НПУ імені М.П.Драгоманова Руденко Юрій Дмитрович, який ознайомив присутніх із науково-педагогічною концепцією навчального інтегрованого курсу "Український світ".

Директор Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді Університету "Україна", член Національної спілки краєзнавців України Мельничук Юрій Леонідович виступив із промовою про національно-патріотичне виховання учнів засобами козацької педагогіки.

Під час проведення семінару ми почули багато цікавих виступів науковців, педагогів, поетів ознайомилися із системами роботи з національно-патріотичного виховання на засадах козацької педагогіки, обмінялися досвідом та подискутували.

Учасники семінару мали можливість познайомитися із практичною реалізацією національно-патріотичного виховання у Малютянській гімназії, засобами козацької педагогіки, із авторською програмою вчителя історії Т.В.Клименко «Лицарство козацьке», авторською виховною програмою директора гімназії Л.І.Бондар «Виховуємо українського патріота. На виставці можна було переглянути проєкти учнів та вчителів гімназії, творчі роботи учнів.

Відвідали музей Миколи Корниловича Пимоненка та мали змогу переглянули театральну виставу «Стрітення» театральної студії "Жайвір" під керівництвом педагога організатора Малютянської гімназії Юлії Харламової.

Під час семінару відбулася церемонія нагородження почесними грамотами Чорноморського козацького війська за вагомий внесок у волонтерському русі Ульянової Наталії Юріївни та Коваленко Світлани Володимирівни. Нагородженно медаллю «Патріот України» директора гімназії Людмилу Бондар.

Підсумовуючи, можемо зазначити, що національно-патріотичне виховання на засадах козацької педагогіки є одним із пріоритетних. Адже саме на загальнолюдських цінностях ми виховуємо наших українських патріотів.