+38-067-406-53-92
Viber відділу обліку
Група: Професійно-орієнтаційна робота Тематика: Освіта з журналістики і видавничо-поліграфічної справи

День журналіста – свято працівників засобів масової інформації

Журналістика – це більше ніж професія.
Журналістика – це не тільки репортерство: піти, побачити й розповісти про те, що відбувається.
Журналістика – це спосіб життя»

Любомир Гузар

День журналіста – це не тільки професійне свято працівників засобів масової інформації, а й загальнонародне, тому що важко сьогодні уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без професійного погляду на події та факти нашого життя.

День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – у день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році в Міжнародну федерацію журналістів.

Влучне і пристрасне слово журналіста не просто піднімає дух – воно зцілює у людях віру, вселяє надію, налаштовує на перемогу та є неоціненною підтримкою на шляху якісних змін у житті.

Місія кожного журналіста на своєму робочому місці творити історію сьогодення – без прикрас, правдиво й об’єктивно відображаючи сучасність. Через багато років наші нащадки аналізуватимуть непростий час, у якому доводиться жити нашому поколінню, не лише з підручників, а й із газетних і телевізійних архівів.

А сьогодні, під час війни, діяльність журналіста важко навіть переоцінити. Саме з подачі журналістів мільйони читачів, глядачів і слухачів оперативно отримують об’єктивну та правдиву інформацію. Саме журналісти надають розголосу тим чи іншим фактам воєнних злочинів, проявів геноциду та порушень прав людини, гуманітарних катастроф, привертаючи увагу міжнародної спільноти до подій та явищ.

Журналістика об’єднує весь світ. Саме вона дає можливість тримати руку на пульсі. Журналіст не лише висвітлює події, а й впливає на життя, знає про все раніше за інших.

Сьогодні професія журналіста є однією з найбільш небезпечних поряд із професіями військовослужбовців та медиків, але водночас і самою відповідальною.

Інформація коштує найдорожче, тому журналіст має бути виваженим, неупередженим, правдивим, відповідальним за своє слово. Саме від журналістів залежить суспільна думка.

Університет «Україна» щиро вітає усіх здобувачів освіти, які навчаються в Інституті філології та масових комунікацій на ОП «Журналістика», майбутніх представників масмедіа, які після отримання диплому гідно продовжать роботу журналістської команди і будуть реалізовувати головне своє покликання – служити істині, утвердженню добра, злагоди і миру в суспільстві.

Адміністрація Університету запрошує абітурієнтів 2022 року на ОП «Журналістика».

Опановуючи теорію та практику за спеціальністю «Журналістика», Ви оволодієте :

• функціями і засадами журналістики та засобами її ефективного впливу;
  • знаннями законів масово-інформаційної діяльності;
  • умінням відбирати факти та здійснювати їх інтерпретацію.

Вас:

• будуть готувати до публічної роботи;
  • навчать збирати інформацію та обробляти її;
  • оформлювати її в формі різних письмових та усних текстів;
  • готувати публікації.

Оскільки журналіст має бути ерудованим, універсальним, всебічно обізнаним, Вам допоможуть розширити знання у сфері історії, культури, міжнародних відносин, дипломатії.

Чому варто здобувати спеціальність «Журналістика» в Університеті «Україна»?

Це Вам може дати:

• високоякісну професійну журналістську освіту;
  • можливість здобути професію за допомогою практиків у медіасфері;
  • якісні контакти і зв’язки у професійному журналістському середовищі;
  • вміння та навички, які дають змогу самотужки створювати новітні медіа;
  • якісні теоретичні знання з фаху «Журналістика».

Випускник спеціальності «Журналістика» вміє аналітично мислити, виважено висловлюватися, оперувати зображенням і звуком, налагоджувати контакти між людьми.

З необхідних практичних моментів – знання основних елементів публічних виступів і механізму проведення бесід, використання та пошук джерел інформації та перевірка отриманих даних, а також це відмінна можливість продовження навчання на рівні магістра.

Перелік майбутніх посад:

• фахівець із журналістики (кореспондент, власний кореспондент, спеціальний кореспондент, коментатор, оглядач у галузях: пресова журналістика, тележурналістика, радіожурналістика, фотожурналістика, інтернет-журналістика, міжнародна журналістика);
  • начальник відділу (в газеті, на телебаченні, радіо, в інформагенції);
  • менеджер у сфері журналістики;
  • літературний співробітник;
  • коректор;
  • телеведучий;
  • радіоведучий.

Журналіст – професія творча, тож ми допоможемо Вам підтримати і розвинути свій талант.