Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+ 380-67-406-53-92 тимчасово
+ 380-97-739-54-85 тимчасово
+ 380-44-409-27-62
+ 380-44-424-70-08
м. Київ, вул. Львівська, 23, корп. 1, каб. 104 Google map
office@uu.edu.ua
пн-пт 9.00-19.00 сб-нд 9.00-15.00

Проект "Кращий старт"

  перейти на сторінку конференції

  23.09.2019 року у Домі вчених (вулиця Сабанеїв Міст, 4, м. Одеса, Україна) відбудеться ІІ Міжнародна наукова конференція, присвячена проблемам супроводу осіб із комплексними порушеннями розвитку та підтримки їхніх родин «Аутизм – зрозумій і дозволь мені жити». 

   

  Програма «Кращий старт» - це можливість поїхати до Польщі з дитиною (дітьми) з особливими освітніми потребами: порушеннями інтелектуального розвитку, порушеннями опорно-рухового апарату, розладами аутистичного спектра, комбінованими порушеннями розвитку.

  Обмеженням для участі у програмі «Кращий старт» є: хронічні та затяжні психічні розлади (захворювання), що супроводжуються затьмаренням свідомості, порушенням сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту чи пам’яті, що позбавляє або істотно обмежує здатність дитини адекватно усвідомлювати оточуючу дійсність, свій психічний стан і поведінку, зокрема – епілепсія та інші психічні розлади, які супроводжуються нападами із затьмаренням свідомості.

  Під час перебування сім'ї в Польщі, дитина забезпечується спеціальною допомогою з урахуванням потреб. Для кожної дитини наша команда фахівців готує індивідуальну освітню та корекційно-реабілітаційну програми, що враховують можливості та потреби розвитку дитини і передбачають:
  • Корекцію загальної моторики
  • Розвиток психомоторики
  • Музикотерапію
  • Психологічну терапію
  • Логоритміку
  • Розвиток мовлення
  • Пластикотерапію
  • Лікувальну фізичну культуру
  • Ритміку
  • Артпедагогіку
  • Логотерапію
  • Розвиток сенсорних процесів
  • Соціально-побутове орієнтування

  Під час перебування, дитина знаходиться під наглядом з понеділка по п'ятницю (іноді до суботи) 10 - 12 годин, що дає змогу батькам працювати і утримувати свою сім'ю в Польщі.

  Під час перебування, батьки (або опікуни) і дорослі діти проходять річне навчання за напрямом Опікун медичний (безкоштовно) та безкоштовне вивчення польської мови.
  Існує також можливість дорослим навчатись у ВНЗ за напрямом « Педагогіка або спеціальна педагогіка» (навчання платне).

  I. Скільки вартує програма « Кращий старт»?
  Програма передбачає турботу й реабілітацію кожної дитини на безоплатній основі. Сім'я не несе жодних витрат, пов'язаних з опікою дитини. Програма також передбачає здобуття безкоштовної освіти батьками та дорослими за напрямом «Опікун медичний».

  II. Для кого створено програму « Кращий старт»?
  Програма розрахована на сімей з дітьми у віці від 3 до 8 років з особливими освітніми потребами (порушеннями інтелектуального розвитку, порушеннями опорно-рухового апарату, розладами аутистичного спектра, комбінованими порушеннями розвитку). Програма розрахована на всю сім'ю.

  III. Як можна взяти участь у програмі « Кращий старт »?
  Приєднатись до програми можна за допомогою координатора «Кращий старт » в Україні. Контакти подані на сайті www.uapl.eu. Люди, які проживають на території Польщі, можуть звертатися безпосередньо до фонду «Niedaleko». Для того, аби заява була прийнята, сім'я має повідомити особу - Гаранта.

  IV. Хто такий Гарант?
  Гарант – це людина, яка знає сім'ю і подає заяву до програми « Кращий старт». Це може бути державна або місцева посадова особа, керівник закладу освіти, управлінець, голова асоціації, представник фонду, волонтер, священнослужитель, або громадська організація.

  V. Чи вся родина має брати участь у програмі «Кращий старт»?
  У програмі обов’язково має брати участь мінімум один з батьків дитини, який обізнаний з тим, що перебуваючи в Польщі, необхідно не лише забезпечувати сім’ї побутові умови, але приділяти увагу дитині.
  Загалом, програму розраховано для двох батьків з дитиною (або дітьми), що зменшує навантаження на дорослих членів родини.

  VI. Що у випадку, коли батьки не мають можливості супроводжувати дитину до Польщі?
  За виняткових обставин дитина може супроводжуватися опікунами, встановленими в усталеному нормативно-правовому порядку України.

  VII. Що робити з іншими дітьми, які ще не досягли 18 років?
  Немає перешкод для того, щоб неповнолітні діти з нормотиповим розвитком були разом з родиною у Польщі. Вони будуть забезпечені безкоштовними курсами польської мови (від 3-х років), безкоштовною школою (від 6 років) або платними яслами (0-3) чи дитсадком (3-5).

  VIII. Чи можуть родичі брати участь у програмі ?
  Так, якщо Гарант повідомить про них. Вони мають бути повнолітніми і працювати в Польщі. Вони матимуть змогу відвідувати безкоштовні курси польської мови і безкоштовну школу для дорослих (напрям навчання «Опікун медичний»).

  IX. Які побутові умови проживання в Польщі?
  У Польщі, на початку перебування, сім’ї 2+1 надаються апартаменти з однією кімнатою; 2-х кімнатне житло – для сімей 2 + 2 або 2-х кімнатне житло з кухнею та ванною кімнатою – для сімей 2 + 3. Житло може бути більше, якщо це необхідно. Після перших місяців роботи родина може орендувати квартиру, яка буде відповідати їхнім потребам та можливостям. Сім'ї 2 + 1 можуть проживати в загальній квартирі (дві сім'ї). Житло укомплектовано меблями.

  Проект «Кращий старт» реалізується в таких містах : Poznan, Wroclaw, Chorzów, Warszawa , Piotrków Trybunalski ,Gostynin, Gdansk, Kraków. Пропозиції сім’ї щодо міста перебування можуть бути враховані. Ціни на проживання (базовий стандарт-житло, кухня, ванна) варіюються залежносто від локалізації – від 600 до 1000 злотих (родина 2 + 1) або 800-1200 злотих (родина 2 + 2). Самостійне зняття в оренду житла коштує від 1000 злотих (Piotrków Tryb.) до 2000 злотих (Варшава).

  Приблизна вартість продуктів харчування в Польщі: хліб близько -2 злотих, 1 кг ковбаси - 12 злотих, 1 кг курки - від 6 злотих , кава - 250g від 6 злотих , 1 кг свинини - від 9 злотих.

  X. Яка робота і яка платня на вас чекає в Польщі?
  Для дорослих пропонується фізична робота в промислових і логістичних центрах. Це робота «на перший час», яка не потребує кваліфікації або знання мови. Після 6 місяців, перебування і опанування польською мовою ви можете знайти кращу роботу в Польщі.
  Початковий заробіток становить мінімальну заробітну платню в Польщі – 2250 zl на місяць. Понаднормова праця (у вихідні або вночі) оплачується додатково. Орієнтовно заробітна плата варіюється на початку перебування – від 2000 zl до 2600 злотих, а після 6 місяців – від 3000-3500 zl.

  XI. Які документи необхідно підготувати для участі у програмі «Кращий старт»?
  Основні документи:
  1. Копія національного паспорта дитини;
  2. Копії з присяжним польським перекладом «про ступінь інвалідності дитини»;
  3. Копія національного паспорта батька;
  4. Копія національного паспорта матері;
  5. Копії національних паспортів інших осіб з анкети;
  6. Копії з присяжним польським перекладом свідотства про закінчення 11-класу (якщо немає , то за 9-й клас) разом з додатком з оцінками дорослих, що беруть участь у проекті і вписаних в вступних формулярах ;
  7. Фото дитини (паспортне) ;
  8. Фото дитини з сім'єю (також електронному вигляді);
  9. Копії з перекладом професійної кваліфікації дорослих, що беруть участь у проекті і вписаних у вступних формулярах;
  10. Заповнені робочі анкети дорослими, що беруть участь у проекті і вписані у вступних формулярах;
  11. Заповнені заяви до школи на напрям «Опікун медичний» особами, що беруть участь у проекті і вписані у вступні формуляри.

  XII. Як нормативно врегульовано ваше перебування на території Польщі?
  Для людей, без біометричного паспорта, готуються документи для отримання робочої візи (в деяких випадках школи). Після 3-4 місяців, людина подає документи на картку тимчасового проживання ( Karta Pobyty) .
  Для дорослих членів сімей на основі біометричного паспорта, готуються документи для отримання робочої візи. Після 3-6 місяців перебування в Польщі буде можливість подати документи на карту тимчасового проживання.
  А неповнолітній діти приїздять до Польщі як члени родини або маючи візу.

  XIII. Як довго можна користуватись програмою «Кращий старт» ?
  Програмою можна користуватись до моменту завершення 9 років вашої дитини.

  Процедура відбору.
  Для того, щоб взяти участь у програмі - Ви маєте заповнити цю анкету. Вашим гарантом виступає - депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко. Саме вона буде рекомендувати учасників координатору проекту в Україні (представник фонду Niedaleko). Координатор, на підставі первинної анкети, повідомляє про сім'ю в електронному вигляді фонд «Niedaleko». І тільки після затвердження польською стороною прийняття дитини із вказаною в анкеті інклюзією, учасникам буде запропоновано заповнити другу анкету, де потрібно вказати паспортні дані батьків і дитини (біометричні паспорти).

  Після первинного прийняття сім'ї до проекту, координатор повинен надати (протягом 14 днів з дня прийняття) наступні документи:
  a. Копія паспорта дитини;
  b. Копії з присяжним польським перекладом «про ступінь інвалідності дитини»;
  c. Копія паспорта батька;
  d. Копія паспорта матері;
  e. Копії паспортів інших осіб з анкети;
  f. Копії з присяжним польським перекладом свідотства про закінчення 11-класу (якщо немає , то за 9-й клас) разом з додатком з оцінками дорослих, що беруть участь у проекті і вписаних в вступних формулярах ;
  g. Фото дитини (паспортне) ;
  h. Фото дитини з сім'єю (також електронному вигляді);
  i. Копії з перекладом професійної кваліфікації дорослих, що беруть участь у проекті і внесених до первинної анкети;
  j. Заповнені робочі анкети дорослими, що беруть участь у проекті і внесені до первинної анкети;
  k. Заповнені заяви до школи на напрям «Опікун медичний» особами , що беруть участь у проекті і внесені до первинної анкети.

  Координатор надає документи до фонду «Niedaleko».

  Координатор отримує передбачуваний термін прийняття сім'ї, інформацію про умови проживання ,роботу для осіб дорослих , що беруть участь у проекті і прописані у первинній анкеті.

  Особи дорослі , що беруть участь у проекті та прописані у первинній анкеті , які подали пакет документів, повинні отримати відповідне запрошення на отримання візи.

  Не пізніше ніж за 30 днів до запланованого прибуття до Польщі необхідно надати координатору копії паспортів (біометричних) всіх осіб, залучених до проекту (в електронному вигляді (скан). Дорослі, які не мають біометричного паспорта, можуть надати копії закордонного паспорту старого зразка .

  Фонд визначає точну дату прибуття сім'ї до Польщі не пізніше ніж за 14 днів до зазначеного терміну.

  Координатор, за 7 днів до зазначеного терміну прибуття , підтверджує приїзд сім'ї з зазначенням точного часу прибуття і транспортних засобів.

  Після прибуття сім'ї та 2 – денної акліматизації, дорослі особи приймаються до оплачуваної роботи.

  Особи дорослі, що беруть участь у проекті забезпечуються безкоштовною наукою за напрямом «Опікун медичний » + безоплатним курсом польської мови (12 місяців).

  Неповнолітні діти (6-18 років) сім’ї , які беруть участь у проекті, будуть забезпечені безкоштовним курсом польської мови , що дозволить їм отримувати безкоштовну шкільну освіту.

  Неповнолітні діти (0-5 років) сім'ї, які беруть участь у проекті, можуть скористатись послугами платного догляду (ясла/дитячий садок).

  Для участі у проекті сімей, де виховуються діти з інвалідністю, заповніть первинну анкету за посиланням -

  https://docs.google.com/forms/d/1W3SqJ5L6-Ju0Fg8o6LWy9EG6dJ-PleihhazIbHLNZjQ

  Наступна, більш розширена анкета буде надіслана сім'ям, які пройдуть перший етап відбору, на початку вересня

  Якщо ж Ви є студентом або викладачем Університету "Україна" і хочете стати учасником проекту як студент-практикант, або ж як фахівець, пишіть у вайбер на номер +380967666836

  Аутизм. Зрозумій і дозволь мені жити
  Новини міжнародної діяльності
  ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ присвячена проблемам осіб із комплексними проблемами розвитку та підтримки їхніх родин
  Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»