Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Електронний ресурс закордонних видань у вільному доступі

  УВАГА!!!

  Шановні колеги!

  У межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу.

  На півроку, починаючи з 15 квітня 2022 року, Відкритому Міжнародному університету розвитку людини «Україна» надано безкоштовний доступ до платформи Research4Life!

  Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням, зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.

  Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

  Від 2002 року в межах проєкту понад 10,5 тис. установ із більш як 125 країн, що розвиваються, отримали онлайн-доступ до академічної та професійної рецензованої наукової літератури.

  У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від більш як 200 видавців із усього світу. Платформа складається з 5 колекцій літератури: 

  • Hinari (дослідження в галузі біології та медицини);
  • AGORA (дослідження в галузі сільського господарства); 
  • OARE (дослідження навколишнього середовища); 
  • ARDI (доступ до науково-технічної інформації);
  • GOALI (дослідження в галузі права та соціальних наук).

  * Шановні користувачі! Щоб отримати ім’я користувача та пароль, прохання всі Ваші запити відправляти на електронну скриньку lib2018@ukr.net.

  Щоб розпочати сеанс, перейдіть на основний портал Research4Life

  або спеціальні портали AGORA або ARDI:

  Hinari: https://portal.research4life.org/

  AGORA: https://agora.research4life.org/

  OARE: https://portal.research4life.org/

  ARDI: https://ardi.research4life.org/

  GOALI: https://portal.research4life.org/

  Натисніть на кнопку ACCESS CONTENT / LOG IN у верхньому правому куті екрана.

  На сторінці Secure Login Ви повинні:

  Заповнити поля User Name (ім’я користувача) та Password (пароль);

  Натиснути кнопку Login (Вхід).

  Тепер Ви готові використовувати Research4Life. Усі користувачі повинні входити в систему, як зазначено вище, для кожного сеансу.

   

  З повагою, бібліотека Університету «Україна»


   

  ЕЛЕКТРОННИЙ РЕСУРС ЗАКОРДОННИХ ВИДАНЬ У ВІЛЬНОМУ ДОСТУПІ

  1. Електронний архів Гарварда (Digital Access to Scholarship at Harvard) –понад 13.000 документів (дисертації, книги, статті, студентські роботи з економіки, права, медичних наук, педагогіки та ін.).

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://dash.harvard.edu/

  1. Каталог книг у відкритому доступі (DOAB – Directory of open access books). Надається Фондом Інтернет-бібліотеки та платформи публікацій (OAPEN Online library and publication platform) у співпраці з Semper Tool. Фонд Інтернет-бібліотеки та платформи публікацій являє собою міжнародну ініціативу публікації книг відкритого доступу та працює при національній бібліотеці в Гаазі. Цей сервіс дозволяє шукати рецензовані книги, опубліковані під ліцензією відкритого доступу. Каталог забезпечує індексування для пошуку інформації про ці книги, а також посилання на повні тексти публікацій на вебсайті видавця або сховища. Нині представлено понад 1410 книг 50 найбільших видавництв.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://www.doabooks.org/

  1. Репозиторій Юридичного факультету Університету Дьюка, США (Duke Law Schoolarship Repository, США). Відкритий доступ до публікацій вчених університету (понад 10 000 документів – статті в наукових журналах, матеріали конференцій, робочі документи, лекції, студентські роботи).

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://scholarship.law.duke.edu/

  1. Електронний репозиторій Каліфорнійського Університету (eScholarship University of California Repository) – близько 6000 матеріалів по різних науках, у тому числі роботи Програми в галузі права та економіки (м. Берклі), Центру вивчення демократії (м. Ірвайн), Інституту соціальних, поведінкових та економічних досліджень (м. Санта-Барбара), Інституту бізнесу та економічних досліджень (м. Берклі) і т.д. Вчена рада Каліфорнійського університету прийняла політику Відкритого доступу 24 липня 2013 року, гарантуючи, що майбутні статті, дослідження, створені у всіх 10 кампусах Каліфорнійського Університету, будуть доступні для громадськості на безоплатній основі. Публікуються книги, журнали, конференції та ін.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://escholarship.org/

  1. АЙДЕАС Дослідження в галузі економіки та фінансів (IDEAS: Economic and Finance Research) – найбільша бібліографічна база даних із економічних наук. Понад 1200000 матеріалів досліджень доступні для пошуку, більш ніж 1000000 із них– повнотекстові документи. 

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://ideas.repec.org/

  1. Статистичні бази даних Міжнародного валютного фонду (IIMF Data) – вільний доступ до статистичних показників і баз даних Міжнародного валютного фонду: Статистика географічної структури торгівлі, Міжнародна фінансова статистика, Статистика платіжного балансу, Статистика державних фінансів, Торгівля та інвестиції.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://www.imf.org/en/Data

  1. Institute for Social & Economic Research / University of Essex – відкритий архів електронних публікацій Інституту соціальних і економічних досліджень Університету Ессекса. Понад 430 матеріалів.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://www.iser.essex.ac.uk/research/publications

  1. Публікації у відкритому доступі в європейських мережах (OAPEN – Open Access Publishing in European Networks) – ресурс, який представляє понад 1600 повнотекстових книг у форматі pdf із різних галузей: Суспільство та соціальні науки, Гуманітарні науки, Економіка, Фінанси, Бізнес та управління, Право, Математика та природничі науки, Іноземні мови, Науки про Землю, Географія, Навколишнє середовище, Планування. Місія проєкту – просування публікацій у відкритому доступі як однієї з основних послуг для наукової спільноти.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://www.oapen.org/home

  1. Бібліотека у вільному доступі (Open Library) – проєкт некомерційної організації «Архів Інтернета з оцифрування книг», що є суспільним надбанням (у рамках консорціуму Альянс Вільного Доступу (Open Content Alliance). Бібліотека містить понад 1 млн публікацій, доступних для перегляду та завантаження. Крім того, відвідувачам сайту пропонується вибрати бажану книгу з фондів Бостонської громадської бібліотеки для безкоштовного оцифрування. Містить велику кількість книг XIX-XX ст.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://openlibrary.org/

  1. Публічна наукова бібліотека (PLOS – Public Library of Science) – некомерційний науково-видавничий проєкт, спрямований на створення бібліотеки журналів та іншої наукової літератури під вільною ліцензією й у вільному доступі. Перший журнал, «ПЛОС Биолоджи» (PLOS Biology), почав видаватися 13 жовтня 2003 року. На сьогодні публікується сім журналів, всі журнали є рецензованими. 

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://www.plos.org/

  1. Questia – одна з найбільших онлайнових бібліотек у світі. Містить книги й журнальні статті понад 300 видавництв із гуманітарних та соціальних наук: історія, філософія, економіка, політологія, англійська мова, література, антропологія, психологія та соціологія. Понад 5000 книг у відкритому доступі!

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://www.questia.com/library/free–books

  1. EconPapers найбільша у світі колекція електронних публікацій: 1,014,531 робочих матеріалів, 2,266,634 журнальних статей, 48,553 книг, понад 4,710 програмних документів.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://econpapers.repec.org/

  1. Наукові роботи в галузі економіки (RePEc – Research Papers in Economics) – мережа архівів електронних документів із економічної тематики. Це спільний проєкт великої кількості децентралізованих учасників щодо забезпечення вільного доступу до результатів наукових досліджень різних організацій і вчених. Дата заснування – 1993 рік. Охоплення – понад мільйон публікацій, у тому числі 440 000 препринтів. 12 000 організацій ведуть свої архіви в RePEc, викладаючи роботи 31 000 авторів. RePEc є децентралізованим ресурсом, тобто організація (університет чи дослідницький центр) або провайдер відкриває доступ до свого архіву через http або ftp. Публікації в базу даних додає організація. Можуть бути завантажені препринт або опублікована стаття, глава книги або книга цілком та ін.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://repec.org/

  1. SocArXiv – відкритий архів публікацій із соціальних наук, платформа з відкритим вихідним кодом. Можливості платформи: безкоштовне завантаження наукової роботи; відкритий доступ для всіх читачів; доступ через Google Scholar; безкоштовна реєстрація; постійні посилання на останні версії робіт (автори можуть надавати посилання на версії, опубліковані в інших місцях) та ін. 

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://osf.io/preprints/socarxiv

  1. Репозиторій соціальних наук у відкритому доступі (SSOAR – Social Science Open Access Repository) – один із найбільших у світі відкритих електронних репозиторіїв із соціальних наук (демографія, соціологія, психологія, політологія, економіка та ін.). Понад 25500 документів. Засновник – GESIS – Інститут соціальних наук ім. Лейбніца (Німеччина, Кельн).

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://www.ssoar.info/

  1. Мережа досліджень із соціальних наук (Social Science Research Network – SSRN) – один із найбільших у світі відкритих електронних репозиторіїв наукових статей і препринтів. База даних мережі містить інформацію по ключових напрямках управлінської та економічної науки. У вільному доступі представлено понад 362 000 анотацій результатів досліджень у різних галузях науки, а також понад 295 000 наукових статей. Реєстрація на сайті є безкоштовною.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://www.ssrn.com/index.cfm/en/

  1. Інститут фіскальних досліджень (IFS) – найбільш авторитетний британський незалежний дослідницький інститут в області державних фінансів, податків та соціальної політики, податкового права, освіти, нерівності та бідності, пенсійного забезпечення, інновацій, поведінки споживачів та оцінки політики, спрямованої на сприяння розвитку в бідних країнах. Понад 500 матеріалів.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://www.ifs.org.uk/publications  

  1. Науково-дослідний інститут економіки промисловості (The Research Institute of Industrial Economics) – одна із провідних організацій Швеції, які проводять дослідження в галузі економіки. Понад 1000 матеріалів.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://www.ifn.se/eng/publications/wp/2012

  1. База даних Світового Банку (The World Bank) – вільний і відкритий доступ до даних про розвиток у країнах по всьому світу. Великий набір економічних, соціальних і екологічних показників, заснованих на даних Світового банку і понад 30 установ-партнерів. База даних містить понад 900 показників по 210 країнах за період із 1960 року.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://data.worldbank.org/ 

  1. Інститут Тінбергена (Tinbergen Institute) є інститутом наукових досліджень і освіти в галузі економіки, економетрики та фінансів при Університеті Амстердама (Нідерланди). Входить до 50 кращих світових економічних інститутів. Містить понад 3000 робіт.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://www.tinbergen.nl/discussionpapers/

  1. Дисертації: закордонні колекції у відкритому доступі – анотований покажчик посилань на електронні ресурси, що надають вільний доступ до колекцій дисертацій і дипломних робіт закордонних університетів.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://www.library.fa.ru/resource.asp?id=708 

  1. Некомерційна приватна електронна бібліотека «ImWerden» – електронна бібліотека Рунета. Заснована у 2000 році. Підтримується, редагується А. Перенскім (Мюнхен). Тематика: література, філософія, психологія, педагогіка, історія, публіцистика, наука і техніка та ін. Всього публікацій – 10 539 (3 242 531 сторінок)

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://imwerden.de/

  1. Каталог журналів у вільному доступі (DIRECTORY OF OPEN ACCESS JOURNALS (DOAJ) – пошукова служба, яка є одним із потужних постачальників актуальних даних про наукові публікації європейських учених.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://doaj.org/ 

  1. База даних ISI (The International Statistical Institute) – інтегрована вебплатформа компанії Томсон Рейтер (Thomson Reuters), що надає інформацію з усіх галузей із понад 10 000 журналів і 150 000 матеріалів конференцій у галузі природничих, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва, що дозволяє отримати найбільш актуальні дані за результатами пошукових запитів.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://www.isi–web.org/ 

  1. Інформаційна система Євросоюзу CORDIS надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС, дозволяє здійснювати пошук джерел фінансування для проведення досліджень і розробок, партнерів, трансфер технологій.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://cordis.europa.eu/home_en.html 

  1. База даних Паспорт Міжнародного Євромоніторингу (Euromonitor International Passport) надає відомості про різні галузі промисловості, демографічні, макроекономічні, соціально-економічні дані й аналіз споживачів і економіки у 210 країнах по всьому світу.

  Паспорт Промисловості (Passport Industrial) – це аналіз галузей промисловості 18 найбільших економік світу, які складають 78% світового ВВП. Уся економіка поділяється на 177 секторів промисловості, рівних у розмірі ВВП.

  Паспорт Міст (Passport Cities) – це соціально-економічні показники, аналітичні дані, широке охоплення статистичних даних, експертні оцінки по найважливіших містах (столицях) світу і їх метрополіях.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://portal.euromonitor.com/ 

  1. Створений спільними зусиллями EBSCO і BiblioLabs, проєкт ЕБСКО Дисертації у вільному доступі (EBSCO Open Dissertations ™) – це нова база даних, яка містить понад 800 000 електронних дипломних робіт і дисертацій у вільному доступі. 

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: www.opendissertations.org. 

  Почати пошук можна тут:

  http://go.ebsco.com/L272QN00n03C0Lg6x0H0T0s

  Додати свої роботи можна тут:

  http://go.ebsco.com/I0n05L60H7xisT220C0NQ00

  1. WorldCat – найбільша у світі бібліографічна база даних. До системи бази підключені більш ніж 72 тис. бібліотек зі 170 країн світу в рамках організації Центру онлайн комп’ютерної бібліотеки (Online Computer Library Center, Inc. (OCLC), які використовують послуги організації для пошуку, придбання, каталогізації, запозичення і збереження бібліотечних матеріалів. WorldCat – інтегрований інформаційний сервіс, який містить документи та матеріали різних форматів на 470 мовах світу.

  База даних призначена для забезпечення доступу до ресурсів у мережі Інтернет з метою проведення дослідниками інформаційного пошуку щодо необхідної тематики в усіх електронних сховищах світу, а також їх речові аналоги в найближчих до користувача бібліотеках. По результатах пошуку можна отримати цитати для статей із посиланнями на повні статті, а також авторитетні дослідницькі матеріали та цифрові версії рідкісних матеріалів, які недоступні для громадськості. Ви також можете знайти популярні книги, музичні компакт-диски, відеоролики і завантажити аудіокниги.

  WorldCat доступна багатьма мовами: англійською, іспанською, італійською, корейською, японською, китайською, німецькою, нідерландською, португальською, тайською, французькою, чеською.

  Доступ до ресурсу вільний

  Більш детальна інформація:

  http://www.oclc.org/support/help/worldcatorg/ApplicationHelp.htm

  Адреса для роботи:  

  http://www.worldcat.org/ ; http://www.oclc.org/oaister.en.html

  1. Kopernio надає доступ до безкоштовних, абсолютно законно розміщених варіантів статей, опублікованих на різних платформах у відкритому доступі в Інтернеті безпосередньо з інтерфейсу Web of Science. Тепер Web of Science не тільки допомагає легко знайти найбільш актуальну світову наукову інформацію, а й відкриває доступ до повних текстів статей із дотриманням усіх прав авторів і видавництв. Kopernio є безкоштовним додатком для браузера для всіх користувачів Web of Science.
  • Інтеграція з бібліотеками Google Scholar і Pubmed.
  • Прискорений підбір літератури – PDF-файл в один клік.
  • Безкоштовний доступ до контенту – система автоматично перевіряє університетські бібліотеки, сервери видавництв, сховища держустанов і блоги для пошуку безкоштовних файлів.
  • Працює всюди – можна використовувати свою бібліотеку всюди, де вона потрібна: вдома, на конференції або на відпочинку.
  • Збереження файлів – Kopernio автоматично збереже ваші PDF-документи у вашому профілі; ви завжди зможете повернутися до них пізніше.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: http://info.clarivate.com/rcis_kopernio?utm_campaign=Newsletter_June_SAR_EM_Russia_2018_email1&utm_medium=email&utm_source=Eloqua

  1. Європейська система патентної інформації та документації (European Patent Information and Documentation Systems (EPIDOS), створена в 1992 р. Європейським патентним відомством, містить інформацію про патенти з більш ніж 50 країн.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://www.epo.org/index.html

  1. Інформаційна система Євросоюзу CORDIS підтримується програмою Європейської комісії з інновацій, малого і середнього бізнесу. Система надає доступ до інформації про наукові дослідження і розробки, що реалізуються в країнах ЄС, у тому числі відповідно до Рамкових програм. При цьому поряд із наданням загальної інформації система дозволяє здійснювати пошук джерел фінансування для проведення досліджень і розробок, партнерів, трансфер технологій. У системі передбачена підтримка питань, що стосуються проблем інтелектуальної власності, а інформаційна служба дозволяє встановлювати контакти з патентними офісами, асоціаціями патентних юристів, іншими організаціями, що забезпечують захист інтелектуальної власності в країнах – членах ЄС.

  У системі користувачам доступні основне сховище фінансованих ЄС науково-дослідних робіт та їх результатів, багатомовні підсумки науково-дослідних робіт для широкої громадськості, безкоштовні підписки на журнали з результатами досліджень у форматах pdf та ePub, новини ЗМІ, повідомлення Європейської комісії. Система підтримує інтерактивне середовище, що дозволяє знаходити партнерів по дослідженню, інвесторів і підтримувати цільову аудиторію.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://cordis.europa.eu/home_en.html

  1. Міжнародний портал Worldwidescience, спочатку створений на основі баз даних Британської бібліотеки і Міністерства енергетики США.

  Пошукова машина порталу здійснює пошук як у просторі поверхневого інтернету, в якій працюють звичайні пошукові системи: Google, Yahoo, так і в глибокому Інтернеті, який традиційні пошукові машини індексувати не можуть. Портал також використовується для апробації нового покоління вебтехнологій – семантичного вебу.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи: https://worldwidescience.org/

   

  1. Інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 750 журналів економічної тематики.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи:  https://www.aeaweb.org/econlit/content

  1. Найпопулярніший відкритий архів рефератів та повних текстів наукових публікацій, створений на базі бібліотеки Корнельського університету. Містить публікації з фізики, математики, комп'ютерних наук, біології, фінансів та статистики.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи https://arxiv.org/

  1. (OAI-PMH) – одна з найпотужніших систем пошуку академічних ресурсів відкритого доступу, представлених в Інтернеті, що підтримується бібліотекою університету Білефельда. Більш ніж 53 млн. документів із різної тематики.

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи:  https://www.base-search.net/

  1. Каталог електронних книг, документів, лекцій із усіх галузей наук із можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій. E-Books Directory

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи:  . E-Books Directory

  1. Колекція матеріалів економічного напрямку: статті з журналів (490 тис., з них близько 430 тис. – у вільному доступі), книги (6 тис., із них близько 1,5 тис. – у вільному доступі), програмне забезпечення. EconPapers

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи:  EconPapers

  1. База посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо). E-Journals.org

  Доступ до ресурсу вільний

  Адреса для роботи:  E-Journals.org