Дні інформації
ДНІ ІНФОРМАЦІЇ
Міжнародний день толерантності (терпимості) (Івано-Франківська філія, 16 листопада 2022 року)
Cемінар "Як підготувати роботу до перевірки на плагіат?" (8 лютого 2022 року)
День академічної доброчесності (21 жовтня 2021 року)
Декада інформації (12 березня 2019 року)
Декада інформування в Університеті "Україна" (2 листопада 2016 року)
День інформації "Комп’ютерні технології у сучасному суспільстві" (26 березня 2013 року)
День інформації "Правова просвіта"
Інформаційна діяльність бібліотеки
На початку 2020/2021 навчального року студентам I-III курсів була проведена декада різноманітних інформаційних заходів. Зокрема, під час оглядових екскурсій ішлося про основний і резервний фонди, колекцію періодичних видань. За окремим графіком бібліотечні працівники провели видачу комплектів навчальної літератури для студентів усіх спеціальностей.
День фахівця: "Створюємо світ, зручний для всіх"
14 січня 2021 бібліотека базової структури Університету «Україна» організувала й провела на навчальній комунікаційній платформі Zoom День фахівця для студентів освітніх напрямів: «соціальна робота», «психологія», «фізична реабілітація» за темою: «Створюємо світ, зручний для всіх».
![]() |
Людмила Колійчук, Наталія Новосьолова біля книжкової виставки (зліва направо) |
До цієї події у бібліотеці було оформлено: тематичну книжково-ілюстративну виставку: «Особливості інклюзивної педагогіки» та виставку спецвидань: «Щастя бачити світ». Захід відкрила бібліограф Наталія Новосьолова і біля виставкової експозиції прокоментувала нову навчальну, наукову й методичну літературу на тему інклюзії, окремо представила серію видань «Інклюзивне навчання за нозологіями».
Завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Людмила Круглик підготувала дайджест періодичних видань для студентів кафедри соціальної роботи та педагогіки, також ознайомила з навчальними посібниками даної тематики.
А завідувач сектору культурно-просвітницької роботи Василь Руденко, автор цих рядків, продемонстрував медіапрезентацію про французького тифлопедагога Луї Брайля і розроблену ним азбуку для людей із порушеннями зору.
![]() |
![]() |
|
Василь Руденко біля книжкової експозиції шрифтом Брайля | Монумент Луї Брайля (м. Кувр, 1887) |
Разом із працівниками бібліотеки учасники заходу віртуально переглянули художню літературу, надруковану рельєфно-крапковим та збільшеним плоскодрукованим шрифтами, довідалися про програму екранного доступу NVDA і про бібліотечну колекцію аудіокниг (85 найменувань). Найактивнішу участь у цьому онлайнзаході брали студенти Інституту соціальних технологій, які задавали запитання й жваво обговорювали новий матеріал.
Василь Руденко
25 листопада 2020 року в бібліотеці Університету «Україна» для студентів Інституту біомедичних технологій було організовано і проведено день інформації: «Фармація – наука про лікознавство».
Захід відкрила директор бібліотеки Н. П. Колесникова та ознайомила
з книжковою виставкою: «Нові надходження для спеціальності «Фармація»», де було представлено близько 30 новинок навчальної літератури.
Студенти переглянули експозицію виставок: «Навчальні видання», «Праці викладачів Інституту біомедичних технологій», «Нові надходження для спеціальності 091 «Біологія»» (89 док.).
Бібліограф бібліотеки Н. В. Новосьолова провела коментований огляд:
«Наукова та фахова періодика». Студентам було надано інформацію про
передплачені та власні бази даних бібліотеки і запропоновано авторизуватися
в електронній локальній бібліотеці АБІС «УФД/Бібліотека».
В. Ю. Руденко
Бібліотека університету – навігатор в інформаційному просторі
12 березня 2019 року
З 25-го лютого по 7-е березня 2019 року в бібліотеці Університету «Україна» була організована і проведена Декада інформування для навчально-виховних підрозділів нашого закладу. У низці заходів взяли участь представники інститутів економіки та менеджменту, комп’ютерних технологій, права та суспільних відносин, соціальних технологій, філології та масових комунікацій, Інженерно-технологічного інституту, факультету біомедичних технологій і Коледжу «Освіта».
Численні виставки нових надходжень за всіма спеціальностями освітнього процесу, на яких експоновано понад 420 навчальних документів, були оформлені для студентів та науково-педагогічних працівників університету. Протягом декади бібліотеку відвідало 140 осіб, у т. ч. і студенти з інвалідністю, які довідались про бібліотечний фонд книгозбірні та її інформаційний потенціал, що розрахований на краще засвоєння навчальних програм. У ході заходів студентська й учнівська молодь ознайомилась зі структурою й оновленим контентом web-сайту бібліотеки. Бібліотечні працівники розповіли про послуги та сервіси, такі як: е-довідка, визначення шифру УДК, правка бібліографічного запису, бронювання літератури. До уваги слухачів запропоновані тренінги за передплаченими ліцензованими базами даних. На основі нових надходжень були розроблені та представлені дванадцять анотованих віртуальних виставок: «Облік і оподаткування», «Біологія», «Фармація», «Інженерія програмного забезпечення», «Право», «Соціальна робота», «Фізична терапія, ерготерапія. Спеціальна освіта», «Видавництво та поліграфія», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Філологія (українська мова та література)», «Філологія (східні мови)», «Харчові технології». Багато корисного матеріалу студенти засвоїли із бібліографічних оглядів: «Від якісного підручника – до професійної компетентності майбутніх фахівців», «Наукові та фахові періодичні видання», «Навчаємося за сучасними англомовними посібниками», «Романо-германські мови». Під час проведення заходів викладачі відзначили дієві бібліотечні прийоми, що поєднували новизну зі змістовністю та наочністю. Цьому сприяли злагоджена та професійна робота директора бібліотеки Н. Колесникової, заступника директора Л. Колійчук, головного фахівця А. Каушана, провідного бібліотекаря Л. Комаренко.
Таким чином, спільнота університету отримала багато корисних відомостей, які сприятимуть глибшому засвоєнню наукових знань і розвитку навичок самостійної роботи як із традиційними, так і з електронними ресурсами бібліотеки.