Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+ 380-67-406-53-92
+ 380-97-739-54-85
+ 380-44-424-70-08
м. Київ, вул. Львівська, 23, корп. 1, каб. 104 Google map
office@uu.edu.ua
пн-пт 9.00-19.00 сб-нд 9.00-15.00

Бібліотечний анонс

       

  Щербак Ю. Україна в епоху війномиру: книга підсумків і пророцтв : наук.-попул. вид. / Юрій Щербак. – Київ : Ярославів Вал, 2020. – 352 с. Шановні читачі! Повідомляємо Вам, що до бібліотеки Університету «Україна» надійшла сенсаційна книга відомого українського політолога, письменника Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру». Юрій Щербак – доктор медичних наук, почесний доктор, професор медицини Національного медичного університету ім. Богомольця, лауреат літературної премії ім. Яновського, голова комітету з Національної премії ім. Шевченка. Автор книги описує історію людства, розквіт філософської думки та надає детальний аналіз політичних маршрутів в незалежній Україні. Надзвичайно цікавими є сторінки, що присвячені майбутньому України. У виданні вдало поєднанні політологічні тексти з притчами пророчого звучання. Допитливий читач з’ясує для себе, наскільки серйозними є загрози з боку Росії та чи є шанс врятувати Україну від капітуляції і розпаду. Письменник також виловлює свою точку зору на можливі варіанти розвитку людства. До видання книги долучилися відомі діячі громадських спілок, редактори журналів, газет видавництв, доктори філософських наук. На наш погляд книжка тримає читача в центрі сюжетних подій описаних автором і захоплює до останньої сторінки. Після закінчення карантину запрошуємо Вас до бібліотеки, і радимо ознайомитися з цією унікальною книгою. Видання придбано і для бібліотек територіально відокремлених підрозділів Університету «Україна»

  Інформація Н. П. Колесникової та А. О. Каушана 23.03.2020

  Доброго дня, шановний віртуальний читачу!
  Поспішаємо поділитися з Вами цінною знахідкою, яка надійшла до фондів нашої бібліотеки. Ідеться про книжкове видання української діаспори, яке висвітлює оборону національних прав уярмлених народів Європи, насамперед українського.
  Її автор - український соціолог, політолог, етнолог, педагог, публіцист і громадський діяч, професор Ольгерд-Іполит Аполлонович Бочковський, який написав книжку "Б. Бєрнсон. Поневолені народи та українська справа", яка вийшла друком у Вінніпезі (Канада) накладом часопису "Український голос" у 1939 р. Б'єрнстьєрне Бєрнсон - великий норвезький письменник, публіцист і громадсько-політичний діяч, автор національного гімну "Так, ми любимо цей край", лауреат Нобелівської премії. Бочковський описує, як Бєрнсон у своїх публіцистичних працях обстоював національно-мовні права поневолених народів, етносів та етнічних груп (національних меншин) тогочасної Європи: фінів, румунів, словаків, чехів, сербів та хорватів, а також шлезвицьких данців, познанських поляків: "Не має і не сміє бути народів-панів та народів-кріпаків!" Бєрнсон виступав і проти утисків української мови й культури в Австро-Угорській та Російській імперіях. У своїх статтях, які друкувалися у паризькому тижневику "Європейський кур'єр", віденському часописі "Український огляд", він закликав піднести українців "до щаблю свідомого, освіченого народу, скинути столітнє ярмо". Норвезький публіцист стверджував: "Великий та непереможний український нарід заслуговує на те, щоб здобути дедалі більшу приязнь з-поміж усіх вільних народів". Великий норвежець констатував "могутню творчу й конструктивну здатність цього народу, коли б він міг вільно існувати власним життям на своїй землі". Він високо цінував творчість Тараса Шевченка, Ольги Кобилянської і Василя Стефаника.
  Перекладачі творчості Бєрнсона - Іван Франко, Михайло Павлик, Леся Українка, Антін Крушельницький, Лесь Курбас та ін.

  Інформація Н. П. Колесникової та В. Ю. Руденка.
  10.02.2020 р.

  Народжені Україною: меморіальний альманах. У 2-х т. / гол. ред. О. Онопрієнко, рец. Г. В. Боряк та ін.
  - Київ: Євроімідж, 2002. -
  Т. І: А-К. - 896 с., іл.;
  Т. ІІ: Л-Я. - 896 с., іл.
  Хочемо познайомити Вас із розкішним виданням України із серії "Золоті імена України". До двотомника увійшло близько тисячі персоналій про наших співвітчизників різних національностей - державних, громадських і релігійних діячів, просвітників та науковців, діячів культури, мистецтва й спорту, які походженням, народженням або діяльністю пов'язані з Україною, і стали славою та гордістю її народу. Тексти подано трьома мовами - українською, російською та англійською. Меморіальний альманах упорядковано як енциклопедичне видання на підставі рекомендацій та матеріалів, наданих громадськими, науковими і державними установами, центральними й обласними музеями, творчими спілками, галузевими академіями та іншими організаціями. Вітальне слово написали: Леонід Кравчук, перший Президент України, голова оргкомітету Національного проєкту "Народжені Україною", та Леонід Кучма, другий Президент України. Передмову до портретної галереї української історії склав Ігор Малишевський, письменник, лауреат Шевченківської премії.

  Інформація В. Ю. Руденка  14.02.2020 р.

  Тиждень тому на українському телебаченні анонсували маловідомого для широкого загалу глядачів французького етнографа й лінгвіста Жоржа Дюмезіля, якого цілком слушно у наукових колах вважають фундатором порівняльної індоєвропейської міфології.
  Для нашої університетської спільноти бібліотека придбала найвідомішу працю Ж. Дюмезіля "Мітра-Варуна". Цей нарис з індоєвропеїстики як комплексної науки розкриває уявлення індоєвропейців про тогочасну структуру влади. Дослідження проведене на основі глибокого порівняльного аналізу індійської, іранської, китайської, давньогрецької, римської, кельтської, східнослов'янської, зокрема cтароукраїнської, міфологій.
  Дюмезіль сформулював так звану трифункційну теорію, яка, після запеклих наукових дискусій, нині стала загальновизнаною серед дослідників міфології. Вона ґрунтується на загальновідомому факті існування трьох соціальних функцій індоєвропейських народів: культової (жерці), військової (вожді) та господарчої (рільники й ремісники). Також автор реконструював тричленну структуру пантеону богів у міфологіях кількох індоєвропейських народів. У давніх римлян це були: Юпітер - Марс - Квірін, в аріїв - Мітра - Варуна - Індра, у скандинавів - Одін - Тюр - Фрейр, у скіфів - Колаксай - Ліпоксай - Арпоксай, а у східнослов'янському епосі їм відповідають три "старші" богатирі Святогор - Вольга - Микула.
  Перше видання цієї відомої книги вийшло у Парижі 1940 р., а в перекладі українською мовою щойно опубліковано досить невеликим накладом - лише 1000 примірників. Тож запрошуємо Вас ознайомитись із цим цінним науково-популярним виданням і поглибити свої знання з усесвітньої культури.

  Інформація Н. П. Колесникової та В. Ю. Руденка 19.02.2020 р.

   


       

  До бібліотеки надійшло раритетне видання українського письменника, фольклориста, бібліографа, критика, перекладача й лексикографа Михайла Комара (Комарова) «Антін Головатий: історичне оповідання». Це видання відноситься до еміграційної літератури. Діаспора видала її у Вінніпезі (Канада) 1935 року накладом часопису «Український Голос». У цій праці автор спочатку описує життя запорізьких козаків, їхню героїчну історію та звичаї, трагедію зруйнування Січі генералом Текелієм.
  Особливу цікавість викликає у читачів успішна козацька місія Антона Головатого та Сидора Білого до Григорія Потьомкіна і цариці Катерини. Їм вдалося майже неможливе: успіхом запорізької дипломатії стало збереження козацького війська для подальшої оборони від турецько-татарських нападників. Подаються надзвичайно цікаві спогади Г. Квітки-Основ’яненка про неодноразові візити А. Головатого до його батька на хутір Основа поблизу Харкова.
  Далі йдеться про переселення козаків на Кубань і формування Чорноморського козачого війська: «В той час Кубанська країна була дикою, безлюдною пущею. Тож козакам було спочатку дуже тяжко оселятися…». Допитливий читач знайде матеріал про подвиги кубанських козаків на Каспійському морі під час війни з Персією. Ці історичні нариси написані живою мовою, пересипані піснями А. Головатого, з багатьма його діалогами, тогочасним правописом.

  Інформація Н.П. Колесникової та В.Ю. Руденка 05.02.2020 р.

   


   

  Віртуальна виставка : «Досвід впровадження інклюзивної освіти в Університеті «Україна» 2019/2020 н. р.

       

  378
  Теоретико-методологічні засади та технології інклюзії у ЗВО. Досвід Університету "Україна" : кол. монографія / П. М. Таланчук, М. Є. Чайковський [та ін.]. - Київ : Ун-т "Україна", 2018. - 481 с. - ISBN 978-966-388-577-3.
  1 прим.

  37.013:376
  Інклюзія в школі в оптичному дискурсі сьогодення : кол. монографія / С. Г. Адирхаєв [та ін.]. - Київ : Ун-т "Україна", 2019. - 499 с. - ISBN 978-966-388-582-7.
  1 прим.

  376
  Актуальні проблеми навчання та виховання людей в інтегрованому освітньому середовищі у світлі реалізації конвенції про права осіб з інвалідністю : тези доп. ХVIII міжнарод. наук.-практ. конф. 21 листоп. 2018 р. - Київ : Ун-т "Україна", 2018.
  Ч.1. - 484 с.
  Ч.2. - 478 с.
  4 прим.

  159.923
  Шамич О. М. Психологічні основи самореалізії паралімпійців : монографія / О. М. Шамич. - Київ : Талком, 2019. - 309 с. - ISBN 978-617-7832-13-2.
  2 прим.

  37
  Давиденко Г. В. Інклюзія у вищих навчальних закладах Європейського Союзу : монографія / Г. В. Давиденко. - Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015. - 314 с. - ISBN 978-966-924-026-2.
  1 прим. - дарунок

  159.9
  Соціально-психологічна діяльність психолога в соціономічній сфері : кол. монографія / Н. В. Волинець [та ін.]. - Київ : ТАЛКОМ, 2018. - 576 с. - ISBN 978-617-7685-03-5.
  1 прим.

  378
  Чайковський М. Є. Соціально-педагогічна робота з молоддю з інвалідністю в інклюзивному освітньому просторі : навч.-метод посіб. / М. Є. Чайковський, О. О. Добровіцька. - Київ : ТАЛКОМ, 2018. - 272 с. - ISBN 978-617-7685-02-8.
  1 прим.

  378-056.26.015.31
  Лучко Ю. І. Соціальна адаптація студентів з обмеженими фізичними можливостями в умовах інклюзивного освітнього простору : монографія / Лучко Ю. І. - Київ : ТАЛКОМ, 2019. - 244 с. - ISBN 978-617-7685-69-1.
  1 прим.

  378
  Чайковський М. Є. Соціально-педагогічна робота з молоддю з особливими потребами в інклюзивному освітньому просторі : монографія / Чайковський Михайло Євгенович - Київ : Ун-т "Україна", 2015. - 436 с. - ISBN 978-966-388-529-2.
  1 прим.

  61
  Чайковський М. Є. Основи реабілітології : навч. посіб. / Чайковський М. Є. - Київ : Університет "Україна", 2015. - 172 с. - ISBN 978-966-388-519-3.
  10 прим.

  615.8
  Чайковський М. Є. Основи фізичної реабілітації : навч.-метод. посіб. / Чайковський М. Є. - Київ : Університет "Україна", 2014. - 282 с. - ISBN 978-966-388-517-9.
  10 прим.

  316
  Півторак М. В. Соціальна інтеграція осіб з інвалідністю в контексті освітньої діяльності ВНЗ : кол. монографія / М. В. Півторак [та ін.]. - Біла Церква : Білоцерківдрук, 2018. - 208 с. - ISBN 978-617-7367-62-7.
  1 прим.

  378
  Професійний розвиток особистості в євроінтеграцій-ному просторі : кол. монографія / А. М. Старєва [та ін.]. - Миколаїв : Іліон, 2018. - 242 с. - ISBN 978-617-534-501-6.
  1 прим.

  371
  Іванова І. Б. Соціальна робота з людьми з особливими потребами : навч. посіб. / І. Б. Іванова. - Київ : ПВП "Задруга", 2011. - 416 с. - ISBN 978-966-406-069-8.
  1 прим.

  378.1:615
  Бєлоусова Н. В. Інклюзивний туризм у системі реабілітаційної географії: від теорії до практики : монографія / Бєлоусова Наталія Володимирівна. - Київ : ТАЛКОМ, 2018. - 346 с. : табл., схеми, фото. - ISBN 978-617-7685-25-7.
  1 прим.

  61:331.5
  Development Prospects of the System of Vocational Rehabilitation of People with Disabilities : experience of Lithuania and Ukraine / by Liudmyla Adyrkhaieva [etc.]. - Siauliai: Siauliu universitetas, 2015. - 156 p. - ISBN 978-609-8179-02-6.
  7 прим.

  Укл.: Новосьолова Н. В.

  Ред.: Колесникова Н.П.

   


  Віртуальна виставка : «Нові надходження: інклюзивна освіта» 2019/2020 н. р.

       

  159.922.76
  Технології психолого-педагогічного супроводу дітей з аутизмом в освітньому просторі : навч.-наоч. посіб. / Т. Скрипник. – Київ : Плеяди, 2015. – 56 с. – ISBN 978-966-2432-32-9.
  4 прим.

  376:316.6
  Асистент учителя в інклюзивному класі : навч. метод. посіб. / Н. М. Дятленко, Н. З. Софій [та ін]. – Київ : Плеяди, 2015. – 172 с. – ISBN 978-966-2432-31-2.
  2 прим.

  376
  Гіперактивна дитина у класі. Стратегії реагування та організація навчального середовища : метод. рек. / О. Ферт, Ю. Рибак. – Київ : Плеяди, 2015. – 18 с.
  2 прим.

  376
  Дитина з аутизмом в закладі освіти : метод. рек. / Т. Скрипник, Г. Супрун. – Київ : Плеяди, 2015. – 16 с.
  2 прим.

  376
  Створення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами : метод. посіб. / Н. З. Софій. – Київ : Плеяди, 2015. – 66 с. – ISBN 978-966-2432-33-6.
  2 прим.

  376:316.6
  Спільне викладання в інклюзивному класі : метод. матеріали / Н. З. Софій. – Київ : Плеяди, 2015. – 70 с. – ISBN 978-966-2432-35-0.
  2 прим.

  376
  Особливі діти в умовах загальноосвітньої школи : практично-метод. посіб. / Н. А. Сидоренко. – Київ : РНМЦ Дніпровського району, 2015. – 64 с.
  1 прим.

  37
  Інклюзивна освіта від «А» до «Я» : порадник для педагогів і батьків / Н. В. Заєркова, А. О. Трейтяк. – Київ : Київ. унів. ім. Б. Гринченка , 2016. – 68 с.
  2 прим

  373.3
  Індекс інклюзії : розвиток навчання та участі в життє-діяльності шкіл : посіб. / [Т. Бут] ; пер. з англ. – Київ : Плеяди, 2015. – 190 с. – ISBN 978-966-2432-30-5.
  1прим.

  373.3
  Індекс інклюзії : загальноосвітній навчальний заклад : навч. метод. посіб. / В. І. Шинкаренко. – Київ : Плеяди, 2013. – 96 с. – ISBN 978-966-2432-17-6.
  1 прим.

  159.97
  Кричковська Т. Д. Психологія аномального розвитку : навч. посіб. / Т. Д. Кричковська. – Київ : КНТ, 2019. – 165 с. – ISBN 978-966-373-814-7.
  1 прим.

  376
  Шевців З. М. Основи інклюзивної педагогіки : підруч. / З. М. Шевців. – Київ : Центр учб. літ., 2019. – 248 с. – ISBN 978-617-673-466-6.
  5 прим.

  376
  Шевців З. М. Основи інклюзивної педагогіки : підруч. / З. М. Шевців. – Львів: Новий Світ-2000, 2019. – 264 с.– ISBN 978-617-7519-28-6.
  3 прим.

  376
  Методичні рекомендації для педагогів загальноосвітніх навчальних закладів : навч.-метод. вид. / Н. С. Івашура, А. В. Ангелова. – Харків : Ранок, 2018. – 48 с. – ISBN 978-617-09-3681-3.
  1 прим.

  376
  Педагогічні технології інклюзивного навчання : навч.-метод. вид. / А. А. Колупаєва, О. М. Таранченко. – Харків : Ранок, 2018. – 160 с. – ISBN 978-617-09-3808-4.
  1 прим.

  376
  Путівник для педагогів та батьків дітей з особливими потребами. Діти з особливими потребами в загальноосвіт-ньому просторі: початкова ланка : навч.-метод. посіб. / А. А. Колупаєва, О. М. Таранченко. – Харків : Ранок, 2018. – 112 с. – ISBN 978-617-09-3809-1.
  1 прим.

  376
  Розвиток мовлення дітей з аутизмом : навч.-метод. вид. / Н. В. Базима. – Харків : Ранок, 2018. – 144 с. – ISBN 978-617-09-3686-8.
  1 прим.

  376
  Гіперактивна дитина : навч.-метод. вид. / І. В. Сухіна. – Харків : Ранок, 2018. – 40 с. – ISBN 978-617-09-3802-2.
  1 прим.

  376
  Дитина з порушенням слуху : навч.-метод. вид. / С. В. Литовченко [та ін.]. – Харків : Ранок, 2018. – 56 с. – ISBN 978-617-09-3799-5.
  1 прим.

  376
  Дитина з порушенням зору : навч.-метод. вид. / Т. М. Костенко. – Харків : Ранок, 2018. – 40 с. – ISBN 978-617-09-3797-1.
  1 прим.

  376
  Дитина з порушенням інтелектуального розвитку : навч.-метод. вид. / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч . – Харків : Ранок, 2018. – 40 с. – ISBN 978-617-09-3800-8.
  1 прим.

  376
  Дитина з порушенням мовленнєвого розвитку : навч.-метод. вид. / Ю. В. Рібцун. – Харків : Ранок, 2018. – 40 с. – ISBN 978-617-09-3804-6.
  1 прим.

  376
  Дитина з розладами аутистичного спектра : навч.-метод. вид. / А. Л. Душка. – Харків : Ранок, 2018. – 32 с. – ISBN 978-617-09-3803-9.
  1 прим.

  376
  Дитина із синдромом Дауна : навч.-метод. вид. /О. В. Чеботарьова [та ін.]. – Харків : Ранок, 2018. – 48 с. – ISBN 978-617-09-3805-3.
  1 прим.

  376
  Дитина із труднощами у навчанні : навч.-метод. вид. / Л. І. Прохоренко. – Харків : Ранок, 2018. – 48 с. – ISBN 978-617-09-3798-8.
  1 прим.

  376
  Дитина із церебральним паралічем : навч.-метод. вид. / О. В. Чеботарьова [та ін.]. – Харків : Ранок, 2018. – 40 c. ? ISBN 978-617-09-3801-5.
  1 прим.

  376
  Інклюзивне навчання: вибір батьків : навч.-метод. вид. / А. А. Колупаєва, Л. М. Наконечна. – Харків : Ранок, 2018. – 56 c. ? ISBN 978-617-09-3796-4.
  1 прим.

  376
  Ярмола Н. А. Діти дощу : навч.-метод. вид. / Н. А. Ярмола . – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. – ISBN 978-617-09-5101-4.
  1 прим.

  376
  Сухіна І. В. Маленькі непосиди. Гіперактивні діти : навч.-метод. вид. / І. В. Сухіна. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. – ISBN 978-617-09-5105-2.
  1 прим.

  376
  Чеботарьова О. В. Метелики в обладунках. Діти з ДЦП : навч.-метод. вид. / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко. –Харків : Ранок, 2019. – 32 с. – ISBN 978-617-09-5103-8.
  1 прим.

  376
  Трикоз С. В. Ми поруч. Діти з порушенням інтелектуального розвитку : навч.-метод. вид. / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. – ISBN 978-617-09-5102-1.
  1 прим.

  376
  Чеботарьова О. В. Сонячні діти. Діти із синдромом Дауна : навч.-метод. вид. / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко –Харків : Ранок, 2019. – 32 с. – ISBN 978-617-09-5104-5.
  1 прим.

  37
  Федорець П. С. Навчання і дозвілля незрячих у реабілітаційному закладі : наук.-попул. вид. / Федорець П. С. – Київ : Аванпост-Прим, 2015. – 196 с. – ISBN 978-966-8906-59-7.
  1 прим.

  Укл.:Новосьолова Н. В. бібліограф.

   


  Бібліотечний анонс

       

  У читальній залі бібліотеки з’явився прекрасно ілюстрований альбом «В’єтнам: моя любов» (2017), подарований Молодіжними Послами Миру. Книгу видано на замовлення в’єтнамського Міністерства закордонних справ і Департаменту преси та інформації накладом усього 1000 примірників. Видання містить три розділи: «Пейзажі», «Міста» і «Народ, спосіб життя». У першій частині зображуються казкові краєвиди (гірські, морські, річкові, лугові, польові, лісові, пустельні дюни), дивовижні рисові тераси, чарівні дзюркотливі водоспади, загадкові печери, підводні коралові рифи, флора і фауна В’єтнаму. Другий розділ «Міста» описує архітектуру стародавніх і нових в’єтнамських міст: столицю Ханой, Хошимін та ін. Надзвичайно вражають древні святилища, неприступні імператорські цитаделі, пишні буддійські храми, величні монастирі, ландшафтні комплекси й національні парки (чимало з них увійшло до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО). У В’єтнамі є архітектурні стилі багатьох епох: древні буддійські храми, готичні собори, споруди епохи Нового часу, сучасна архітектура. Третій розділ «Народ, спосіб життя» зображує екзотичну в’єтнамську культуру, філігранну каліграфію, давні традиції, цікаві звичаї, символічні обряди, велелюдні церемонії, фольклорні та спортивні фестивалі. Населення В’єтнаму налічує 92 млн чол. і 54 етнічні групи, які мирно співіснують. Вони сповідують буддизм, католицтво, протестантизм, іслам, індокитайські вірування. Тож запрошуємо Вас ознайомитися з надзвичайно красивим альбомом та отримати естетичну насолоду від побаченого.
  Інформація Н.П. Колесникової та В.Ю. Руденка
  24.01.2020 р.  Наприкінці листопада 2019 року поціновувачі досягнень української культури, зокрема любителі давнього Києва, ознайомилися з рідкісним альбомом Олега Юнакова "Архітектор Йосип Каракіс: життя, творчість і доля". Ми, бібліотечні працівники, опікуємося цим цінним дарунком, представляємо його на презентаціях та в експозиційній діяльності. Запрошуємо і студентів переглянути цей колекційний альбом, який уперше було опубліковано у Нью-Йорку, а тепер і в Україні досить обмеженим накладом - лише 500 примірників. Тож ділимося враженнями: ця справді розкішно ілюстрована книга структурована за хронологічним принципом, має велику кількість проєктів, малюнків, планів, знімків збудованих об'єктів. Відзначаємо, що у виданні представлено багато особистих документів та фотографій із родинного архіву, значна частина яких публікується вперше. Ця книжка присвячена одному з найяскравіших українських зодчих ХХ сторіччя Йосипу Юлійовичу Каракісу, авторові багатьох споруд, які згодом стали пам'ятками архітектури. Це був "архітектор світового класу", відомий не тільки на Батьківщині, а й за кордоном як яскравий майстер доби конструктивізму і борець за збереження історичних пам'яток. Видання містить інформацію про такі об'єкти, як ресторан "Динамо", будинки офіцерів, палаци культури, театри, кінотеатри, готелі, школи, клуби, пам'ятники та інші громадські, промислові й житлові будівлі, збудовані на теренах колишнього СРСР. Звертаємо увагу інтернет-читачів, що дослідження ґрунтується не тільки на матеріалах власного архіву архітектора, а й збірок бібліотек і державних архівів України. Це подарункове видання передано до бібліотеки за сприяння Ірини Володимирівни Таланчук із приватної колекції Олександра Немця - українського києвознавця, дослідника історії Києва.
  Інформація Н.П. Колесникової та В.Ю. Руденка
  18.12.2019 р.

  До університетської книгозбірні надійшло розкішне видання "Обід з Послами у Києві" (автор проєкту - Ірина Резнік). У цьому вишуканому альбомі зібрано оригінальні рецепти національних кухонь понад 30 країн світу, якими поділилися дружини послів іноземних держав, акредитованих в Україні, відкривши у такий спосіб надзвичайно цікаву сферу культури своїх народів. Тут дібрані рецепти традиційних страв, які переходили від бабусі до онуки, а також маленькі жіночі хитрощі, що роблять їх неповторними. Кожна з представлених страв несе частку історії, культури і традицій своєї країни. Читачі зможуть насолодитись рецептами дивовижних, екзотичних і стародавніх страв із різних куточків світу. Тож запрошуємо до читальної зали ознайомитись із цим ексклюзивним виданням.
  Інформація В.Ю. Руденка
  15.01.2020 р.

  До бібліотечного фонду надійшло унікальне розкішне літературно-художнє видання «Антологія сучасної казахської поезії», видане й перекладене на замовлення Міністерства культури і спорту Республіки Казахстан шістьма мовами ООН (англійською, французькою, іспанською, арабською, китайською та російською мовами) і розповсюджене у 93-х країнах світу накладом 60 тис. прим. у рамках проєкту «Сучасна казахстанська культура в глобальному світі», реалізованому з ініціативи першого президента Назарбаєва Н. А.  Фахівці цінують антології вище навіть за енциклопедії.

  До збірки ввійшли стилістично розмаїті поетичні твори сучасних казахстанських поетів, які є своєрідним вікном у казахську культуру з її відкритістю й закоріненістю у традиції, знайомлять з історією Казахстану, включаючи й непрості її сторінки, відбивають національну ментальність і націленість у майбуття, змушують задуматись над вічними проблемами людськості, поглянути на них по-казахському: мудро, відкрито і з добротою.

  Прозові твори, вміщені в антології, занурюють читача в казахську культуру, передають національне світовідчуття й роздуми на вічні, спільні для всієї людськості теми, описують безкраї простори, дивовижну природу, давні вірування та родинні традиції. Різноманітні за жанрами ці глибокі філософські тексти показують, як казахська національна ідентичність на новому етапі свого розвитку формується з традицій минувшини і сподівань на майбуття.

  Фонд університетської книгозбірні поповнився романом провідного письменника, громадського й політичного діяча, народного депутата багатьох скликань Володимира Яворівського «Марія з полином наприкінці століття». У романі Чорнобильська трагедія розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої знаходилася у с. Городища, розташованому всього за 20 км від атомної електростанції.

  Автор, нічого не приховуючи і називаючи речі своїми іменами, говорить із глибоким болем про Чорнобильську катастрофу як про ще один злочин радянської влади проти України, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи неоімперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями мільйонів українців.

  До бібліотеки надійшов новий роман провідного письменника, громадського й політичного діяча, народного депутата багатьох скликань Володимира Яворівського «У мене вечеряв Ісус», що розповідає про княгиню Ольгу, якою її не знали. Ким же насправді була жінка, що змогла втримати владу після зухвалого вбивства бунтівним племенем її чоловіка і правити Руссю майже два десятиріччя без воєн та повстань?
  Чим було спалення Іскоростеня – помстою чи самопорятунком?

  Майстерно поєднані історичність, художність і психологізм відкривають перед читачем людину, що стояла за образом могутньої і жорстокої княгині, – жінку, яка любила, ревнувала, страждала, раділа, плакала й боялась. Читач роману довідається про те, як волелюбна полянка Прекраса стала владною та безкомпромісною правителькою, як притлумила в собі свою жіночність заради єдності Київської держави, як від Перуна, Дажбога, Велеса й Стрибога прийшла до Ісуса, єдиного Бога, як прийняла хрещення в Царгороді, де за хрещеного батька їй став сам візантійський імператор Костянтин Багрянородний. Запрошуємо до читальної зали ознайомитись з цими ексклюзивними виданнями.

  Інформація В. Ю. Руденка

   


   

   

  У бібліотеці університету  надзвичайна подія! Надійшло гідне поповнення  до фондової колекції «Україніка». На безцінне видання очікували два роки. Ось вона щаслива мить! Книгу подаровано книгозбірні Українським благодійним фондом пошуку співвітчизників «Пам’ять». Видання містить повну добірку архівних фото та інформаційних матеріалів стосовно партизанського руху на теренах України під час Другої світової війни, щ о були  надані державними архівними установами України та Комісією у справах колишніх партизанів при Верховній Раді України. В альбомі  подано нові  розсекречені матеріали. Пошуки  та дослідження продовжуються і нині. Видання зацікавить наукових працівників, викладачів, студентів. учнівську молодь, а також усіх, хто не байдужий до майбутнього нашої Вітчизни.
  Запрошуємо до читальної зали ознайомитися зі сторінками новітньої історії України, з рідкісним виданням – альбомом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.

   Інформація Н. П. Колесникової