Бібліоклуб "Світоч"
«Зелений наш Святошин» – історична місцина і перлина древнього Києва
26 червня 2021 року сектором культурно-просвітницької роботи бібліотеки Університету «Україна» було організовано і проведено засідання бібліоклубу «Світоч», безпосередніми учасниками якого були слухачі відділення доуніверситетської підготовки, на історико-краєзнавчу тему «Зелений наш Святошин».
Завідувач сектору культурно-просвітницької роботи бібліотеки Василь Руденко розповів про багаторічну діяльність бібліоклубу «Світоч», його мету й досягнення.
Учасники бібліотечного клубу «Світоч»
Слухачі переглянули пізнавальний відеокліп та уривки з документального фільму про легендарного засновника історичної місцевості Святошин – чернігівського, затим луцького князя (1180-1197) Святослава Давидовича (у хрищенні Панкратія) – преподобного інока Миколу Святошу.
Прп. Микола Святоша на гравюрі Печерського патерика (1635)
1106 року князь Святослав (Панкратій) – перший із руських князів, який добровільно зрікся свого княжування і прийняв чернецтво, ставши монахом Києво-Печерської лаври.
Микола Святоша зрікається своїх княжих почестей
перед лаврським ченцем Теофаном Пісником
У Печерській лаврі Микола Святоша утримував розкішну книгозбірню, за власний кошт збудував центральний парадний вхід до обителі – Троїцьку надбрамну церкву, де був її незмінним ключником (воротарем), тому на всіх іконах він зображується з вхідним ключем.
Інок Микола Святоша з ключем до Троїцької надбрамної церкви
Як ревний християнин і благочестивий миротворець Микола Святоша припинив жахливу й тривалу князівську міжусобицю, примиривши в 1142 році своїх рідних братів – чернігівських князів Ольговичів (Ігоря і Святослава)
з Великим князем Київським Всеволодом.
Центральний ставок у Святошині
Святошинський парк – улюблене місце відпочинку киян
Із кінця ХІХ сторіччя київське передмістя Святошин було започатковане як дачне селище, відпочинкова та лікувальна місцина для заможних киян.
Святошинський санаторій
Літник на Святошині
Дача Степана Лесиша
Жителі Святошинського дачного селища
Тріумфальна арка при в’їзді до Святошина
Комерційне училище Олени Долинської
Трамвай за маршрутом «Київ – Святошин» (поч. ХХ ст.)
Святошинський трамвай над Гаванським шляхопроводом (1910)
Герб Святошинського району міста Києва
Загалом клубівці довідалися про пам’ятні місця Святошинського району столичного міста: історичні пам’ятки, архітектурні споруди, сучасні зелені рекреаційні зони, провідні заклади вищої освіти, торгівельно-промислові об’єкти, спортові й медико-оздоровчі установи, розвинену інфраструктуру і багато чого іншого. До учасників засідання бібліоклубу «Світоч» долучився й начальник управління профорієнтації та організації набору Віктор Малишев, який оповів багато цікавих та ексклюзивних фактів про дивовижні й мальовничі місцини сучасного Святошина.
На ґанку рідного університету – з батьками та викладачами
Таким чином, слухачі підготовчого відділення – майбутні студенти нашого університету, поглибили свої знання з києвознавства і висловили палке бажання й надалі мандрувати столицею України – як віртуально, так і реально.
Злота Марциновська,
керівник відділення доуніверситетської підготовки
Восени 2012 року розкрив свої двері бібліоклуб “Світоч”, створений з метою формування культурного світогляду учасників клубу, спрямування їх у творчо-пошукове русло через орієнтацію в цінностях сучасного світу.
Своїм завданням клуб вважає:
- вільно орієнтуватись у процесах розвитку української культури;
- збагачувати власну духовну культуру;
- виховувати художні та естетичні смаки до культурних цінностей;
- розрізняти світобачення і світорозуміння кожної культурно-історичної епохи;
- сприяти розвитку індивідуальних здібностей.
За цей час відбулось три засідання клубу, які проводились як у читальному залі, так і за його межами. Стало доброю традицією відвідувати музеї Києва. 26 вересня 2012 року учасники клубу побували у Національному художньому музеї України і ознайомились із виставкою “Нормандія у живописі”.
Запам’ятався перегляд виставки “Європейський вимір” – Сто картин старих європейських майстрів із державних колекцій України, яка експонувалась у музеї Варвари та Богдана Ханенків.
Друзів та колег зібрало останнє засідання клубу, яке відбулось 29 березня 2013 року в археологічному музеї, де учасники екскурсії збагатили свої знання про культуру стародавньої України, зокрема зацікавили побут стародавніх скіфів, культура Трипілля та Ольвії.
Наступне засідання клубу планується у травні, у День музеїв. Воно буде присвячено історії мініатюрної книги.
Запрошуємо до участі у роботі клубу всіх, кому не байдужі історія, культура і сьогодення України.
Засідання можуть бути особливо корисними студентам кафедри менеджменту туризму і кафедри документознавства.
Заст. директора бібліотеки
Н.В. Панасюк
Університет «Україна» святкує 205-річчя Тараса Шевченка
13 березня 2019 р. в Університеті «Україна» відбувся літературний конкурс читців поезій, присвячений вшануванню 205-річниці від дня народження
Т. Г. Шевченка.
У святковому дійстві брали участь викладачі та студенти університету. Організаторами літературного свята були кафедра української мови та літератури, іноземної філології та перекладу Інституту філології та масових комунікацій і студентське самоврядування. У святковому вбранні, виразно і з глибоким почуттям читали 37 декламаторів великого Кобзаря. У номінації «Вірші Т. Г. Шевченка» перше місце вибороли Анастасія Афанасьєва («Хустина»), Ірина Карвацька («Нащо мені чорні брови»), учнівська молодь Коледжу «Освіта». Від бібліоклубу «Світоч» вірші читали студентки з інвалідністю Олена Голик («Село») і Вероніка Антонюк (вірш Лесі Українки
«На роковини Шевченка») зі спеціальностей «Технологія харчування» та «Українська мова та література».
До заходу долучилась і бібліотека Університету «Україна»: директор бібліотеки Н. П. Колесникова була запрошена у журі конкурсу. Співробітники книгозбірні оформили книжково-ілюстративну виставку: «З літопису Кобзаревої долі». Із бібліографічним оглядом на тему: «Ну що б здавалося слова…» виступила провідний бібліотекар Л. О. Комаренко, яка представила книжки геніального майстра пензля і пера, торкнулась сторінок біографії Т.Г. Шевченка.
До уваги учасників було експоновано 14 витоків літератури, серед яких альбом репродукцій картин Т. Г. Шевченка, СD-диск із хоровим виконанням поетичних творів митця. Окрасою виставки були: перший «Кобзарь»,1840 р. (факсиміле) та ювілейне видання «Кобзарь» до 200-річчя від дня народження поета, куди увійшли всі нецензуровані твори Т. Шевченка. Особливі почуття викликала книжка вибраних творів «Кобзар», де найповніше виражена любов поета до України і до волелюбного українського народу. Збірку адресовано українським воїнам, які відстоюють незалежну Україну. Це видання було надруковано у видавничо-друкарському комплексі Університету «Україна». Матеріали виставки викликали щире зацікавлення молоді, що підходили, передивлялись книжки, художній альбом та фотографувались із цінними виданнями поета.
Людмила Комаренко
Бібліоклуб «Світоч» у конкурсі поезії (15 березня 2018 року)
Григорій Сковорода – духовний орієнтир для сучасності (29 листопада 2017 року)
Канівський круїз. Пам’ятні подорожі студентів Університету «Україна» (1 липня 2017 року)
Подорож до Київської фортеці (16 червня 2017 року)
Незабутні враження (14 червня 2017 року)
Київський Афон (12 червня 2017 року)
“Білгород – княже місто” (6 червня 2017 року)
"Мій поклик: праця, щастя і свобода" (І. Франко, «Декадент») (2016)
Учасники бібліоклубу «Світоч» відвідали Національний музей літератури України. У рамках програми бібліотечного клубу відбулося виїзне засідання, тематика якого «Іван Франко – ідея державності».
Бібліоклуб відвідав Переяслав-Хмельницький (2013)
"Книга завжди з тобою" (1 липня 2013 року)