Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Військова кафедра

    Перейти до переліку військових навчальних підрозділів партнерів Університету "УКРАЇНА"  

     

    ВІЙСЬКОВІ КАФЕДРИ У ПІДРОЗДІЛАХ УНІВЕРСИТЕТУ "УКРАЇНА"

    Майстер-клас для співробітників інституту з надання першої долікарської допомоги (Хмельницький інститут соціальних технологій, 13 квітня 2018 року)

    З Україною в серці (Новокаховський гуманітарний інститут,  13 жовтня 2016 року)

    "Бути пильним і уважним" (Луцький інститут розвитку людини, 5 жовтня 2016 року)

    Місячник оборонно-масової роботи та цивільного захисту (Житомирський економіко-гуманітарний інститут, 11 грудня 2015 року)

    Завершився перший цикл теоретичної військової підготовки студентів (Вінницький соціально-економічний інститут, 6 грудня 2015 року)

    Участь в обласному проекті з військово-патріотичного виховання молоді «Жіночий батальйон-ІІ» (Полтавський інститут економіки і права, 24 травня 2015 року)

    Об'єктове тренування в Рівненському інституті Університеті Україна (Рівненський інститут, 24 квітня 2015 року)

     

    Спецкурс із військово-психологічної підготовки юнаків (Луцький інститут розвитку людини, 23 квітня 2015 року)

    Заняття по наданню домедичної допомоги (Луцький інститут розвитку людини, 25 березня 2015 року)

    Луцький інститут розвитку людини Університету "Україна" підтримав заклик громадських організацій міста про підготовку до захисту Вітчизни

    Рятівники життів (Тернопільський коледж) 

    Студенти напряму підготовки "Здоров’я людини" отримали практичні навички з надання першої допомоги (Луцький інститут розвитку людини)

     

    Розпочато набір на військову кафедру Вінницького соціально-економічного інституту 

    Сьогодні питання відновлення військових кафедр у ВНЗ для України стоїть на часі.

    «Військова освіта студентів за програмою підготовки офіцерів запасу сприяє посиленню військово-патріотичного виховання студентської молоді», – зазначає директор Вінницького інституту Університету «Україна» Ганна Давиденко. «Ще у січні 2014 року до мене звернулись студенти напряму підготовки «Правознавство» із проханням створити військову кафедру в інституті. І вже з 10 жовтня 2014 року ми розпочинаємо набір на підготовку студентів за 11 військово-обліковими спеціальностями. В умовах, в яких сьогодні перебуває Україна, це питання є актуальним не лише для студентів-правників, а й усіх напрямів підготовки. Військову підготовку на добровільних засадах проходять студенти денної форми навчання, які на початок занять з військової підготовки навчаються на 2-му або 3-му курсі».

    Для вступу на військову підготовку студент має бути громадянином України, придатним до військової служби за підсумками проходження у рік вступу військово-лікарської комісії щодо навчання за програмою підготовки офіцерів запасу, успішно пройти конкурсний відбір та своєчасно укласти контракт на навчання.

    Військова підготовка студентів Вінницького інституту проводиться методом навчального збору (протягом місяця кожного року навчання) у м. Одеса, на базі Військової академії. Завершальним етапом військової підготовки є навчальний збір, який проводиться у військових частинах та Військовій академії протягом 30 діб у липні місяці. Навчальний збір завершується складанням студентами випускного екзамену з військової підготовки.

    Після складання випускного екзамену студенти в урочистих умовах складають Військову присягу на вірність українському народові.

    Студентам, які пройшли повний курс військової підготовки, склали випускний екзамен і прийняли Військову присягу та атестовані до офіцерського складу, після закінчення Вінницького інституту Університету «Україна» та отримання освітньо-кваліфікаційного рівня не нижче бакалавра наказом Міністра оборони України присвоюється первинне військове звання «молодший лейтенант запасу».

    Випускники інституту з військовим званням офіцера запасу мають можливість розпочати службу на контрактній основі на посадах офіцерського складу структур Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Прикордонної служби, митниці тощо або зробити більш успішну кар’єру за цивільною спеціальністю.

    Міністерство оборони України запрошує студентів-випускників (чоловічої та жіночої статі), які пройшли підготовку за програмою офіцера запасу, на військову службу за контрактом на посадах офіцерського складу.

    Порядок подачі документів

    Студенти, які виявили бажання проходити військову підготовку, мають подати заяву на ім’я декана факультету Вінницького інституту Університету «Україна».

    Заява повинна містити такі дані: 

    - прізвище, ім’я та по батькові студента;

    - номер навчальної групи та назву факультету, на якому він навчається;

    - громадянство;

    - придатність до проходження військової служби за станом здоров’я (за записом у приписному свідоцтві);

    - проходження строкової військової служби;

    - мотивація студента щодо проходження військової підготовки та його зобов’язання про виконання вимог, що ставляться до студентів під час проходження військової підготовки.

    До заяви додаються ксерокопії (на окремих аркушах формату А4):

    паспорта громадянина України (на лицьовому боці аркуша – 1-а та 2-а сторінки; на зворотному боці – сторінка з пропискою);

    довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;

    приписного свідоцтва.

    Студенти, які виявили бажання проходити військову підготовку та оформили вищезазначені документи, належним чином допускаються до участі у конкурсному відборі. Під час проходження конкурсного відбору студент повинен мати при собі паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та приписне свідоцтво. Без наявності даних документів студент для проходження конкурсного відбору не допускається.

    Підготовка офіцерів запасу на факультеті здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2012 р. № 48 «Про затвердження Порядку проведення військової підготовки студентів вищих навчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу» та наказу Міністра освіти України та Міністра оборони України від 11.11.2004 р. № 531/857 «Про затвердження Інструкції про організацію підготовки офіцерів запасу з числа студентів вищих навчальних закладів».

     

    Відеосюжет про військову кафедру на Херсонщині Новокаховського гуманітарного інституту Університету «Україна»

      

     

    Військові будні наших курсантів-студентів

     

    Факультет підготовки офіцерів запасу здійснює підготовку студентів 20 вищих навчальних закладів південного регіону за програмою підготовки офіцерів запасу зі щорічним ліцензованим обсягом набору до 1200 осіб, терміном навчання – 2,5 роки серед яких вчимося і ми, студенти Новокаховського гуманітарного інституту Університету «Україна». Після отримання диплому бакалавра Університету «Україна» проводяться 30-ти денні учбові збори (наші діти проходили збори у військовій частині під Одесою), де курсанти знайомляться з особливостями військового життя. Там діти проходили практичний курс навчання із застосуванням бойової техніки (хто не вірить, фото додається). А потім в урочистій обстановці приймається присяга на вірність народу України. Нашим курсантам присвоєно звання «молодший лейтенант» і незабаром вони отримають військові квитки. А з цього року Одеса вперше приймала на навчання наших дівчат, красномовно за все про наше навчання можуть розповісти грамоти і подяки в особових справах.

    У Військовому інституті створені всі необхідні умови для організації якісного навчально-виховного процесу, є сучасна учбово-матеріальна база. Просторі аудиторії, безліч лабораторій і кабінетів, оснащених сучасними електронними пристроями і технічними засобами навчання.

    Інститут має сучасний спортивний комплекс зі стадіоном і футбольним полем.

    Ми могли користуватися бібліотекою, де багато книг, журналів і газет на військову тематику, а також сучасними комп'ютерними класами.

    У головному навчальному корпусі інституту розташований дуже красивий Храм рівноапостольних святих Кирила і Мефодія, тільки нас туди не дуже пускали, і музей історії військових училищ, а ось це була класна екскурсія, вражень маса (і фотки є, викладемо обов'язково), нові знайомства, друзі з усієї України і навіть болгарин із нами вчився.

    Напевно уперше в житті нам довелося жити за розкладом: підйом о 6 ранку, зарядка (це жерсть), сніданок, обід, вечеря (супержерсть), стройова (це нам сподобалося, хоч берці ноги і натирають, але труднощі нас навіть загартовують), вечірні перевірки (ох, і намучилися ми з ними), а відбій за розкладом, думаєте важко – помиляєтеся, єдина мрія цілий день – швидше в ліжко. Але ми все це здолали і з нетерпінням чекаємо на наступне літо, щоб знову поїхати до Одеси.

    Військові будні наших курсантів-студентів. Фотозвіт (Новокаховський гуманітарний інститут, 2012)

     

    Військова кафедра Кіровоградського інституту розвитку людини

    Згідно постанови Кабінету міністрів України від 01 лютого 2012 року №48 військову підготовку можуть проходити студенти будь-якого вищого навчального закладу України за умови і відповідності їх напряму підготовки на факультеті свого ВНЗ по військово-обліковій спеціальності, за якою проводиться підготовка офіцерів запасу.

     

    Інформація про вступ на військову кафедру

    Військова кафедра на базі Кіровоградського інституту розвитку людини проводить конкурсний відбір серед студентів 2-х (3-х) курсів усіх факультетів інституту, які бажають проходити військову підготовку за програмою під
    готовки офіцерів запасу.

    1) Відбіркова комісія розглядає:

    • рівень успішності навчання за попередні семестри;
    • професійно-психологічний стан кандидатів (тестування);
    • рівень фізичної підготовки студентів (підтягування, біг);
    • рівень засвоєння студентами програми допризовної підготовки.

    2) Студентам до початку конкурсного відбору необхідно:

    • подати заяву на ім’я декана факультету (директора інституту) про бажання проходити військову підготовку;
    • до заяви додати копію паспорта громадянина України (перша сторінка) та копію приписного свідоцтва з відміткою про придатність до військової служби;
    • пройти військово-лікарську комісію за місцем перебування на військовому обліку.