Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Офіційна символіка

    Офіційна символіка

     

    «Як лодку назвеш, так вона і попливе». Впочатку була назва – Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Звичайно, частина елементів назви відображала не фактично здійснювану з перших кроків діяльність, а окреслювала стратегічні перспективи вищого навчального закладу («міжнародний»). Принцип відкритості з першого дня привернув до університету серця людей – і співробітників, і споживачів. Він відображав цілу низку характерних особливостей – доступність і прозорість системи вступу (тестування, групи вирівнювання знань), курс на поінформованість широкої громадськості, можливість швидкого кар’єрного росту для талановитих професіоналів, розвинену мережа філій і представництв тощо. Великий асортимент спеціальностей найрізноманітнішого профілю знайшов відображення у слові «Університет». Розвиток людини набув реального звучання через формування інтегрованого середовища, розробку системи супроводу виховання та навчання студентів із особливими потребами, індивідуальний підхід до розвитку кожної особистості шляхом залучення студентів до широкого спектру наукових, культурних, спортивних, громадських, дозвільневих заходів. А проукраїнським Університет був відразу – національна свідомість членів колективу, викладання і навчально-методичне забезпечення виключно українською мовою, українська – мова ділових паперів і спілкування, територіально відокремлені підрозділи в усіх регіонах України.

    Ось деякі літературні замальовки наших студентів, які яскраво відображають настрої прогресивного студентства «України»:

    «Народе український,

    Що трапилось з тобою?

    Чи, може, ти забувся,

    Як ми були в неволі?

    За що колись боролись

    Преславнії козаки,

    Хоробрії гетьмани

    Та браття гайдамаки.

    За що у бій кривавий

    Летіли козаченьки?

    За що? А ви згадайте.

    За віру, за свободу,

    За мову українську

    Для нашого народу.

    Вони за це боролися,

    А ми це все вже маємо.

    Та мови ми не цінимо,

    На щось її міняємо.

    Не любимо, калічимо,

    Не вміємо цінувати.

    І навіть українською

    Не хочемо розмовляти.

    Люди добрі! Станьмо разом

    За рідну, за мову!

    Та не даймо плямувати

    Честь її нікому!»

     

    Олександр Ворона,

    студент спеціальності «Соціальна робота»

     

    Повернутися до першооснови

     

    Я тебе НЕНАВИДЖУ! Білий, оранжевий, червоний – ти повністю заполонив нас. Зробив усіх бридко різнокольоровими і в той же час – одноманітними. Ти зробив нас брудними.

    Непомітний спочатку, ти був звичайним хлопцем. Ходив поміж нами і роздивлявся нас. І вже потім, вибравши наївно-беззахисну жертву, – накидався на неї. Перетворював її у ще одну брудно-кольорову істоту. Так, раніше ти вибирав нас… боявся не влучити. Але потім, несподівано для себе, побачив – тебе чекають. Може, й не чекають, але не проти твого візиту. Майже у всі будинки ти без проблем відмикав двері. Поступово ти був уже всюди. Звичайні робочі люди стали заворожені тобою. А потім почали забувати та відкидати ПЕРШООСНОВУ. Ти, які ніколи, був радий цьому, адже вона була єдиним твоїм ворогом. На побутовому рівні ти вдовольнявся. Але тобі було мало. І тоді, великий та всесильний, ти вирішив брати вище. Прості смертні тебе не дуже вже цікавили. Захотілося більшого – еліти.

    Ти пішов на телебачення, радіо та пресу. Розрахунок зробив правильний – це була єдина барикада, на якій ще трималася ПЕРШООСНОВА й не здавала свої позиції. Почалася битва. З екранів телевізорів, зі шпальт газет ти, як досвідчений політик, переконував усіх у своїй правильності та необхідності. Боротьба була недовга. Ще недавно міцна, а тепер зраджена усіма послідовниками, першооснова здалася. Ти заполонив ЗМІ, звідти – й свідомість мільйонів людей. Здавалося б – життя прекрасне. Та ні.

    Чому ж тобі не спиться вночі? Я відповім. Ота ПЕРШООСНОВА ще живе. І не просто живе, а й активно займається підпільною діяльністю. То там зробить вибух, то в іншому місці людей збаламутить. Бентежить їх, проникає у людську свідомість та розбуджує. Перефарбовує і замість таких, любих тобі брудно-кольорових, робить їх яскраво-прозорими.

    Скільки ще буде тривати ця війна? Якщо треба, то багато-багато років. Поки всі знову стануть прозорими та повернуться до ПЕРШООСНОВИ. І нехай, поки ми в підпіллі, нас небагато, але з кожним днем стає все більше. Шириться коло тих, які своєю чистою прозорістю будуть відкривати свідомість іншим, будуть відроджувати ПЕРШООСНОВУ – РІДНУ українську МОВУ. А ти – начувайся. Бо скоро твої брудно-кольорові ігри закінчаться. Ми викоренимо тебе, проженемо геть. Бо всіх нас єднає одне. Ми ненавидимо тебе – БРУДНИЙ мовний СУРЖИК».

     

    Анна Данько,

    студентка спеціальності «Журналістика»

     

    Для новоствореного вищого навчального закладу розробка офіційної символіки – це не просто спосіб самоідентифікації, реалізації потреби у впізнаванності, виразу основних цінностей, одному йому притаманних рис, це ніби ствердження – Я є! (саме це гостро відчуло активне студентство, беручи участь у низці соціальних проектів, молодіжних рухів і всеукраїнських заходів). Тому і з’явився першим студентський, а не офіційний гімн Університету «Україна» (автор Олена Новожилова), яким утверджувалися і національне самоусвідомлення молоді, і гордість за свою Альма-матер, і внесок кожної особистості у спільну справу її розбудови, де так просто і сильно прозвучало: «Ми – Україна, Україна – це ми!». Згодом Горлівська філія Університету зробила прекрасне аранжування цієї пісні і перетворила її на справжнісінький молодіжний хіт.

    Створення офіційного гімну Університету «Україна» було приурочене до 5-ої річниці з Дня народження університету. Автором слів, як і першою виконавицею, була Наталія Барна (декан факультету філології та масових комунікацій) і талановитий молодий поет – студент факультету Геннадій Горовий, музику написав В. Омельченко, аранжування виконав Владислав Барна.

    Логотип Університету «Україна» графічно відобразив змістовне наповнення словесної назви. Не випадковим було і використання жовто-блакитної кольорової гами, притаманної державній символіці України. Вона лягла в основу макетів більшої частини рекламно-інформаційної продукції Університету. Наявність логотипу і статутної назви дали можливість стандартизувати ділові папери для спілкування із зовнішнім світом: розробити офіційні бланки, конверти. Вони ж гордо майорять на офіційному прапорі Університету «Україна».

    З метою юридичного закріплення виведених на ринок брендів та вирішення задач захисту інтелектуальної власності у 2004 році були зареєстровані вже добре відома торгова марка Університет «Україна» та новорозроблена «Видавництво «Університет «Україна» (як словосполучення, так і графічне зображення).

    Університет продовжував розвиватися, цілком природно, що власну символіку почали розробляти територіально відокремлені підрозділи (одним із кращих зразків лого може похвалитися Луцький інститут розвитку людини. Багато з ТВСП мають власний прапор і хоругву.

    Власна символіка була розроблена для Спортивного клубу, ВГО студентів-інвалідів «Гаудеамус», Центру танцювального спорту, осередків студентського самоврядування.

    Ставши на ноги й утвердившись, власної символіки стали потребувати і традиційні заходи, що їх проводить Університет (наприклад, Фестиваль творчості студентів-інвалідів «Сяйво надій»).

    Темою однієї з бакалаврських дипломних робіт кафедри дизайну була розробка єдиної концепції університетської символіки та суббрендів усіх факультетів і кафедр базової структури Університету.

     

    Логотип (торгова марка) Університету "Україна"

     

     

    Логотип (торгова марка) Університету "Україна" в одноколірному виконанні


     

    Прапор Президента Університету "Україна"


     

    Прапор Університету "Україна"

     

    Герб Університету "Україна"

     

     

    Малий герб Університету "Україна"

     

     

    Штандарт базової структури Університету "Україна"


     

    Гімн Університету "Україна"

    Слова: Геннадій Горовий, Наталія Барна

    Музика: Володимир Омельченко, Владислав Барна

    Оранжування: Владислав Барна

     

    Нас гріє, як мати, студентів багато

    У світле веде майбуття.

    Під затишним дахом, за обраним фахом

    Путівку дає у життя.

     

    Приспів:

    Спливають тижні, місяці й літа.

    Відомий і за межами країни,

    Прекрасний храм науки процвіта,

    Наш Альма-матер “Україна”.

     

    Сім’я викладацька підніме на крила,

    Пізнання розгорнеться стяг.

    Живи, “Україно”, єдина родино,

    Хай ім’я святиться в віках.

     

    Приспів.

     

    Великим талантам — широка дорога,

    І пошук її непростий.

    З освітою поряд здобуть перемогу —

    Добро пронести по землі.

     

    Приспів.

     

    Логотип Видавничо-друкарського комплексу Університету "Україна"

     

    Приклади символіки підрозділів університету

    Вінницький соціально-економічний інститут

    Логотип

     

    Горлівський регіональний інститут

    Логотип

    Дубенська філія

    Логотип

     

     

    Житомирський економіко-гуманітарний інститут

    Логотип

     

     

    Івано-Франківська філія

    Логотип

     

     

    Карпатський інститут підприємництва

    Логотип 

     

    Кіровоградський інститут розвитку людини 

    Логотип

     

     

    Прапор


     

    Гімн Кіровоградського інституту розвитку людини

     

    Музика: О. Яненко

    Слова: В. Ципін

    Аранжування: С. Колчин

    І.

    Є у людини право обирати -

    Єдиний шлях до справджених надій,

    І я сьогодні тим щасливий, брате,

    Що ми здійснили разом вибір свій,

    Що разом нас несла ріка невпинна

    До знань, на весь студентський вік,

    Що в Університеті «Україна»

    З тобою ми здружилися навік.

     

    ІІ.

    Як день і ніч міняються семестри,

    Гортаючи цупкий сувой подій,

    І я сьогодні тим щаслива, сестро,

    Що ми здійснили разом вибір свій,

    Що разом співіснують мить і днина,

    І вік, що нам новий пророчить лік,

    Що в Університеті «Україна»

    З тобою ми здружилися навік

     

    ІІІ.

    Небесна вись і океанські глиби

    Нам саме тут свою явили суть.

    Спасибі вам, викладачі, спасибі,

    Що наставляли нас на вірний путь,

    А час минає дуже швидкоплинно,

    І от сьогодні наступив момент,

    Тобі вклоняється держава - Україна,

    Наш любий, юний університет.

     

    Луцький інститут розвитку людини

    Логотип

     

    Мелітопольський інститут екології та соціальних технологій

    Логотип