pkuu@vmurol.com.ua
Група: Культурно-масова діяльність

Покладання квітів до пам’ятника О.Д. Бутовського з нагоди 180 – річчя з дня його народження

Студенти за напрямом підготовки «Здоров’я людини» кафедри фізичної реабілітації та фізичного виховання поклали квіти до пам’ятника О.Д. Бутовського з нагоди 180 – річчя з дня його народження.

Нормативна навчальна дисципліна «Історія спортивного та олімпійського рухів» є однією з фундаментальних дисциплін фахової підготовки бакалаврів галузі знань «Фізична культура, спорт і здоров’я людини». Предметом вивчення цієї дисципліни є загальні закономірності виникнення розвитку фізичної культури та спорту, етапи її становлення. Цікавою сторінкою цієї дисципліни є не тільки славетна олімпійська історія, а й перемоги ідеалів моралі, гуманності, справедливості, рівності, доброзичливості.

Історія олімпізму рясніє іменами не тільки видатних спортсменів, а й вчених. Серед них вирізняється непересічна особистість О.Д. Бутовського – нашого земляка, якого називають апостолом олімпійського руху сучасності. Саме він підтримав ідею барона П’єра де Кубертена щодо відродження сучасних олімпійських ігор. Він був першим українцем у складі новоствореного МОК, брав участь у шести Олімпійських конгресах. За підсумками Першої Олімпіади написав книгу «Афіни весною 1896». О.Д. Бутовський здійснив вагомий внесок у розвиток і вітчизняної освіти. Визначним у його педагогічній діяльності були питання фізкультурної освіти, фізичного виховання підростаючого покоління, формування в нього міцного здоров’я, що є запорукою вдосконалення професійних та соціально значущих якостей особистості.

Традицією студентів на кафедрі фізичної реабілітації та фізичного виховання стало приходити після складання екзамену, заліку з історії спортивного та олімпійського рухів до пам’ятника педагога, вченого, громадського діяча, одного з фундаторів вітчизняної системи фізичного виховання О.Д. Бутовського.

Ось і цього разу студенти прийшли після заліку до Олексія Дмитровича, щоб поздоровити його з днем народження (9 червня йому виповниться 180 років). Студенти Малетич Я., Савченко Ю. розповіли цікаві факти із життя Олексія Дмитровича. Поетично звучали рядки із «Оди спорту» П’єра де Кубертена (у виконанні студентів гр. 41 ФР). З цікавістю читали вірші про спорт українського поета Богдана-Ігоря Васильовича Антонича зі збірки «Бронзові м’язи» «Біг на 1000 м» (виконавець Дубровін В.), «Пісня змагунів» (виконавець Горошко В.)

Потім до підніжжя пам’ятника О.Д. Бутовського лягли весняні квіти.

З днем народження, славний земляче!

Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права