pkuu@vmurol.com.ua
Група: Наукові заходи

Економічні та правові питання євроінтеграції: теорія і практика

Під час проведення ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми сучасної освіти та науки в контексті євроінтеграційного поступу» відбулося секційне засідання «Економічні та правові питання євроінтеграції: теорія і практика».

Учасниками даного заходу були викладачі, молоді науковці та студенти з різних куточків України. Під час проведення секційного засідання були заслухані доповіді учасників конференції.

Зокрема, одним із авторів, Поповом А.А., було презентовано навчальний посібник викладачів кафедри права Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» Савича Сергія Святославовича, Попова Анатолія Андрійовича та Пащука Тараса Валерійовича «Судочинство у Європейському суді з прав людини». Даний наковий посібник було номіновано переможцем конкурсу «Кращий посібник», присвяченого 19-й річниці з Дня заснування Університету «Україна».

Навчальний посібник спрямований на забезпечення інформованості й оволодіння сучасними знаннями в галузі судового захисту прав у Європі, й на засвоєння ключових понять і принципів Конвенції про захист прав людини і основних свобод, європейських стандартів у сфері основних прав і свобод, організації роботи Європейського суду з прав людини й участі адвоката – представника сторін у підготовці та слуханнях справ у Суді, а також практики розгляду в ньому конкретних справ.

Цей науковий доробок рекомендований для студентів юридичних спеціальностей, викладачів, юристів-практиків, усіх, хто зацікавлений тематикою судочинства в Європейському суді з прав людини.

Також із доповідями виступили:

Валентина Вишковська – кандидат юридичних наук, завідувач кафедри права Дубенської філії Університету «Україна» з темою «Розвиток юридичної клінічної освіти в умовах євроінтеграційних процесів». У своєму виступі доповідач зазначила важливість існування та створення юридичних клінік у вищих навчальних закладах України, зокрема як основної бази практики студентів і як основного джерела освоєння ними практичних юридичних навичок.

Марія Дацюк-Томчук – кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» розповіла про формування стратегічних альтернатив розвитку підприємства, зазначивши, що основним і першочерговим завдання будь-якого підприємства є правильно обрана стратегія, спрямована на отримання прибутку та задоволення потреби кінцевого споживача у товарах чи послугах.

Ян Васильович Мочкош – кандидат юридичних наук, доцент кафедри права Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна», розповів про теорії причинного зв’язку в кримінальному праві.

Ліповська-Маковецька Наталія Іванівна ознайомила слухачів із методами нейтралізації фінансових ризиків на підприємстві.

Також доповідачами виступили викладачі та студенти Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» Пікалюк С.С., Рязанцева Н.О., Попов А.А., Гаврилюк Н.В., Туз Ю.О.

Активну участь узяли і студенти інституту спеціальностей «Право» і «Фінанси, банківська справа та страхування», які самі виступали з доповідями та із зацікавленістю слухали доповіді своїх наставників і колег.

Гостями даного заходу були також молоді науковці-магістранти, які представили результати своїх наукових досліджень. Це Валентин Булейко, Віталій Жук, Антон Ліхтанський та інші.

По закінченню роботи секції всі учасники конференції отримали сертифікати, що засвідчують їхню участь у роботі конференції.

Підрозділ: Луцький інститут розвитку людини