univ.ukraine@gmail.com
Група: Бібліотека

Студенти спеціальності «Спеціальна освіта» урочисто відзначили день народження І. Нечуй-Левицького – видатного українського письменника

25 листопада цього року на державном рівні в Україні відзначається пам'ятна дата - 180-річчя з дня народження І. Нечуй- Левицького (1838-1918).

І. Нечуй-Левицький - видтний український письменный, перекладач, педагог, майстер художньої прози. Він увів у літературу нові теми, мотиви, реалістично змалював злиденне життя селян України, звертався також до одвіхних питань: добра і зла, кохання, сімейних стосунків, взаємин батьків і дітей, проблеми людских страніі і свободи.

І.Я. Франко писав про мову І. Нечуй-Левицького, що вона багата, колоритна і повна «природної грації». Великий Каменяр влучно назвав українського прозаїка «великий артист зору, се колосальне, всеобімамаюче око України». Ця оцінка стала темою для увічнення пам'яті великого українця І. Нечуй- Левицького в день його 180-річчя студентами напрячь підготовки «Спеціальна освіта» Полтавського інституту економіки і права Університету «Україна» (гр. 51СО, 11,21СО).

Захід розпочався «Лунною сонатою» Л.В. Бетховена - улюблений твір І. Нечуй-Левицького. Студенти поділились цікавими фактами з життя письменника про роботу в Полтавській семінарії, розповіли про увічнення його пам'яті в Україні. Згадали і про ювілейну монету номіналом 2 гривні, випущену Національним банком України 6 листопада 2018 р. до дня народження ювіляра.

Студенти інсценізували уривки твору «Кайдашева сім'я» як «найкраще оздоблення українського письменства» за висловом І.Я. Франка, як «правдивий і сонячний твір» за оцінкою М.Т. Рильський.

Майстерно виконали діалоги «свекрухи та невістки», «двох кумась» студенти Малетич Я., Тушна В., Георгиевська В., Калініна А., Даниленко В., Левонтінцев Ф.

Пишаємося предлагаем студентам, що вони торкаються думкою до таких творів, які називають енциклопедією народознавства, «оком України».

Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права