office@uu.edu.ua

395 днів рейдерського полону

Правоохоронці повернули університету "Україна" захоплений 7 серпня 2018 року рейдерами корпус

Студенти та викладачі університету "Україна" отримали на початок навчального року приємний подарунок від правоохоронців - їм повернуто навчальний корпус, який намагалися захопити рейдери.

Історія почалася ще досить давно, у 2008 році, коли університет взяв кредит у банку "Хрешатик". Заставою за кредитом було визначено один з корпусів. Після банкрутства банку власником права вимоги по кредиту стало приватне товариство, яке і підозрюють у рейдерських планах щодо майна.

Без формальних попереджень університету кредитор вирішив замість коштів по кредиту отримати цілу будівлю, і в результаті наприкінці 2017 року в державному реєстрі прав на нерухоме майно зявився запис щодо зміни власника. Особливо болючим для студентів було те, що саме в цьому корпусі навчалися особи з інвалідністю - унікальний для наших навчальних закладів прецедент.

У 2019 році представники університету виграли судові позови щодо захисту свого майна, а правоохороні органи розслідують дії держреєстратора, який і змінив власника майна.

Адміністрація знову отримала доступ до навчальних приміщень, а студенти - до своїх курсів.

Жорсткі заяви нової влади щодо боротьби з рейдерами і "чорними реєстраторами" вселяють надію, що і цей, і подібні спори будуть вирішуватися на користь добросовісних власників, а не рейдерів та махінаторів.

Інформація з порталу Антикор: https://antikor.com.ua/articles/326087-pravoohorontsi_povernuli_universitetu_ukrajina_zahoplenij_rejderami_korpus