Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Хорошуха Михайло

Хорошуха Михайло

Сказав, як зав’язав

Рецензія

 

Історія знає тисячі крилатих висловів і цитат відомих світові грецьких та римських мислителів, поетів та громадських діячів. Їхні афоризми увійшли не лише до золотого фонду античної мудрості, вони також склали скарбницю світової культури. Крилаті вислови збагачують мову кожного народу, розширюють діапазон знань у різних сферах людського буття, допомагають у спілкуванні.

Але горщики ліплять не тільки святі. Безперечно, афоризми видатних людей, як кажуть, більше на слуху. Їх охоче цитують, на авторитет авторів крилатих висловів посилаються, щоб підтвердити певну думку.

І все ж мудрість – не лише монополія обраних Богом і Долею. Багато чого красивого і повчального можуть запропонувати та пропонують широкому загалу і не дуже відомі люди. Я, приміром, регулярно перечитую у «Сільських вістях», «Хрещатику» та в ряді інших газет і журналах вислови рядових читачів видань. Більшість цих висловлювань мені дуже подобаються. Адже справедливе визначення: «Народ скаже, як зав’яже».

Михайло Хорошуха за спеціальністю спортивний лікар. Нині він викладач дисциплін «Валеологія» та «Спортивна медицина» кафедри реабілітації нашого університету. А загалом за плечима Михайла Федоровича – і служба в армії, і двадцятирічна робота у Броварському вищому училищі фізичної культури (Київська обл.), захоплення оздоровчою системою Порфирія Іванова…

Книжечка афоризмів М.Ф. Хорошухи складається із розгорнутої передмови, чотирьох тематичних розділів («Медицина і здоров’я», «Фізична культура і спорт», «Філософські аспекти життя», «З крупинкою дотепності»). Привертають увагу «Десять кращих афоризмів автора». Це вислови, відібрані самим викладачем. Є ще «Додатки», в яких М. Хорошуха розповідає про майбутню збірку гуморесок свого колеги по роботі М.П.Пушкаря.

Безперечно, у творчому доробку автора з-понад 200 афоризмів чільне місце займають висловлювання, пов’язані з медициною, здоров’ям, фізкультурою і спортом. Ось лише кілька з них: «Відмовитись від ліків – хоробрість, вилікуватись без ліків – мистецтво, не хворіти і бути здоровим – мудрість», «Знати про те, як стати здоровим – одне, стати здоровим – інше», «Без втоми немає відновлення» тощо.

Чимало афоризмів розкривають філософські аспекти життя. Наведу ті, що мені особисто сподобалися: «Дружба закінчується там, де розпочинається бізнес», «Знайшов – не радій, скоро загубиш; загубив – не сумуй, скоро знайдеш», «Найголовніше в житті – саме життя».

Загалом ця книжечка, що вийшла у видавництві нашого університету невеличким накладом, на мою думку, приверне увагу читачів. Хочеться побажати автору і далі творити афоризми (а це не так просто, як декому здається). І не тільки їх. Адже кандидат медичних наук, доцент кафедри реабілітації нашого університету М.Ф. Хорошуха – автор багатьох книг, статей зі спортивної медицини і лікувальної фізкультури. Життєве кредо науковця і цікавої та допитливої, на мій погляд, людини дуже просте і зрозуміле: не мати ворогів, робити людям добро і ніколи не згадувати про це.

 

Анатолій Урбан

Газета «Університет «Україна», №1-2, 2006