Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Литовченко Влада

Литовченко Влада

 

Плей-лист відеоканалу Університету "Україна" на YouTube УНІВЕРСИТЕТ "УКРАЇНА" Викладач Влада ЛИТОВЧЕНКО

 

Влада Литовченко – студентам: «Любіть свою спеціальність»

 

Напередодні Дня студентів, що відзначається 25 січня, громадський діяч і викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Влада Литовченко згадала яскраві моменти зі свого студентського життя.

- Кожен день студентського життя – це яскрава подія, наповнена ініціативами і сміливими ідеями, починаючи від хитрощів при списуванні і закінчуючи використанням складних прослуховуючих і передавальних пристроїв, які часом нагадують рації з фільмів майбутнього, при складанні іспитів.

Ставши викладачем, я часто роблю студентам послаблення, тому що пам'ятаю власні хвилювання, страхи і переживання. У мене теж було так, що забувала тексти й елементарну інформацію, попри те, що я була дуже відповідальною студенткою і завжди ретельно готувалася до сесії. Так що зараз я завжди йду студентам назустріч: я сувора під час семінарів і практичних занять, але дуже лояльна на іспитах, оскільки вважаю, що занижений бал не робить викладача вимогливішим і жорсткішим.

Найкумедніші випадки пов'язані з моїм раннім студентством, коли я займалася у Вищому інституті музики ім. Глієра. Обов'язковою частиною позакласної програми було відвідування різних концертів у Філармонії та театрах. Культурне життя тоді відбувалося зовсім на іншому рівні, і в концертних залах завжди були аншлаги. Нам необхідно було неодмінно потрапити на концерт, оскільки наступного дня на лекції треба було розповісти про свої враження. Кожного разу ми придумували нові шляхи проникнення в театри, оскільки особливих грошей на придбання квитків не було. Філармонія досі у мене пов'язана не лише з високим рівнем виконання, але й дослідженням чорних ходів, вікон, через які ми, студенти, у буквальному розумінні слова штурмували цей храм музики.

Одного разу восени під час одного такого «штурму» через вікно я посковзнулася і впала зі слизького металевого підвіконня, серйозно пошкодивши ногу. Це нас не зупинило, ми все ж пробили «вікно в мистецтво», і на концерт я все-таки потрапила – у забрудненому одязі і шкутильгаючи. Можу сказати, що враження від почутого тоді концерту перевершили всі очікування.

Часто згадую також академічні концерти, коли, бувало, настільки захоплювалася виконуваним твором, що в процесі виконання кришка рояля падала і прибивала руки. Твір доводилося все одно догравати, хоча було дуже боляче і неприємно.

Ще одним яскравим спогадом від студентства є божевільні «вантажі» – купка нот, які треба було носити щодня, долаючи довгий шлях у громадському транспорті з Броварів до вулиці Льва Толстого в Києві. Одного разу я зважила свою ношу – вона виявилася 12 кг. Ось такий був «важкий» мій шлях до науки і мистецтва.

Я вважаю, що студентство у будь-якому віці дає підйом сил і можливість переживати «емоції молодості» – людина може молодіти душею, звичайно, якщо вона займається і самостійно готується. Моє студентство ще не закінчилося, я знаходжуся на стадії захисту кандидатської роботи і проходжу наново всі етапи.

Багато людей, отримавши один-два дипломи або науковий ступінь, вважають, що процес освіти в їхньому житті закінчений. Проте саме життя – це безперервний процес саморозвитку і самоосвіти. І не кількість дипломів визначає освіченість людини, а її реальна ефективність і користь для фірми, справи, країни, і, найголовніше, – для людей.

Я вітаю всіх студентів зі святом і бажаю, щоб навчання давалося їм легко і цікаво. Любіть по-справжньому вибрану спеціальність, і тоді на іспиті ви завжди витягуватимете «щасливий» квиток, – закінчила Литовченко.

В освітньому доробку Влади – Вищий інститут музики ім. Р. М. Глієра, Одеська національна музична академія ім. А.В. Нежданової, Дипломатична академія при МЗС України й аспірантура Дипломатичної академії при МЗС України. Зараз Влада готується до захисту кандидатської роботи. Крім цього Влада Литовченко є викладачем курсу «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО» у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна». Як старший викладач кафедри менеджменту і туризму Влада Литовченко визнана кращим викладачем року і нагороджена званням «Кращий викладач з фаху».