Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
+38-067-242-71-34
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Чонка Тетяна

Чонка Тетяна

Депутат Тячівської райради Тетяна Чонка: «Доля любить усміхнених, добрих і впертих!»

 

23.12.2013

 

Жіноче представництво у Тячівській районній раді цього скликання зовсім не чисельне – жінок-депутатів всього-на-всього три з 74.

Представниці прекрасної половини людства тут радше виняток, ніж правило. Про те, як працюється жінкам-районним депутатам, розповідає одна з них – талановитий педагог, кандидат філологічних наук, симпатична жінка, завжди оптимістично налаштована людина і цікава співрозмовниця Тетяна ЧОНКА.

 

Довідково:

Тетяна ЧОНКА народилася в м. Тячів. Закінчила Тячівську ЗОШ І-ІІІ ст. №2, з червоним дипломом – Дрогобицький державний педінститут ім. Івана Франка. Відтак працювала вчителем у Тячівській ЗОШ І-ІІ ст., Тячівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2. З 2004 року працює викладачем кафедри української мови та літератури Карпатського інституту підприємництва ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» в м. Хуст.

2007 року захистила кандидатську дисертацію у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка. У 2008 році отримала диплом кандидата філологічних наук.

Заміжня, виховує двох донечок – Міхаелу та Тетяну. В житті керується правилом: «Мрійте і творіть свою долю, адже вона любить усміхнених, добрих і впертих!».

 

– Тетяно Степанівно, скажіть, будь ласка, за яких обставин Ви прийняли рішення балотуватись у депутати районної ради? Що стало поштовхом до цього?

– Правду кажучи, спочатку це було не моє рішення, а рішення мого колективу на чолі з директором. Я закінчувала Тячівську ЗОШ I-III ст. № 2 і мене пам’ятали у ній ще як ученицю, яка завжди намагалася бути чесною і відповідальною, пропрацювала на той час десять років, тому і запропонували балотуватись у депутати районної ради, щоб представляти інтереси учителів у владі. Учительство Тячівщини підтримало, незважаючи на відсутність масштабної агітації. Так, неочікувано для себе, стала депутатом.

– Як, загалом, працюється у чоловічому депутатському корпусі? Що найважче у роботі депутата-жінки?

– У будь-якому колективі важливо завжди залишатися людиною, незважаючи на стать, соціальне становище чи інші чинники. Наші слова і вчинки, уміння відповідати за них – це основний критерій, який повинен формувати думку про нас. На жаль, політика і взаємини між політиками у нашій державі не можуть служити зразком етикету. Нам, учителям, завжди хочеться, щоб усе було правильно, щоб усе доводилось до логічного кінця, щоб люди відповідали за свої обіцянки…

Найважче у роботі депутата-жінки, як і загалом у житті кожної жінки, щоб її не просто вислухали і зробили по-своєму, але щоб і прислухалися до неї.

– Які кроки районної ради цього скликання Ви вважаєте позитивними? А що, можливо, хотілось би змінити у роботі колег-чоловіків?

– Імпонує те, що голова районної ради Михайло Данилюк дбає про культурну спадщину краю, про що свідчить портретна галерея відомих людей Тячівщини й антологія про наше місто й район, його історію, здобутки і перспективи.

Звичайно, хотілося б, щоб більше уваги зверталося на розвиток науки і освіти в районі, щоб заохотити учнівську молодь до знань і творчих пошуків, учителів – до самовідданої роботи, а це можливо лише за умови впевненості у завтрашньому дні. Я, звісно, розумію, що це проблеми не тільки нашого району, але починати потрібно з власного дому. Мені дуже подобається висловлювання Антуана де Сент-Екзюпері на цю тему: «Є таке правило: прибрався сам уранці – ретельно прибери і свою планету». Із задоволенням констатую, що наш мер Іван Ковач зі своєю командою за підтримки депутатського корпусу з цим добре справляється.

– Які проблеми Тячівщини хвилюють Вас найбільше?

– Безперечно, як уже було сказано, це проблеми освіти: забезпечення учнів належними умовами, починаючи від теплих, затишних класних приміщень, спортзалів, їдалень, підручниками та усіма можливими на сьогоднішній день технічними засобами навчання, щоб наша гордість – діти, які беруть участь у різноманітних конкурсах та змаганнях, були забезпечені належним транспортом до місць проведення, щоб директори шкіл не були завгоспами, які мріють про те, що їм, врешті, поміняють дах чи вікна, а мали б можливість дбати лише про належні кадри і належний рівень надаваних послуг.

Іншими словами, як мати двох дітей я бажаю, щоб мої діти і дітки сільських шкіл Тячівського району мали не менше можливостей, ніж діти, які навчаються у забезпечених усім необхідним школах великих міст. А як учитель – мрію про той час, коли не треба буде просити допомоги батьків позичити чи придбати підручник для своєї дитини (на жаль, ця проблема ще до кінця не вичерпана).

– З якими питаннями найчастіше звертаються до Вас громадяни?

– По-перше, це прохання забезпечення підручниками. По-друге, майже кожне село і наше місто потерпають від поганих доріг. Особливо ця проблема актуальна, коли діти добираються до школи під час дощів, наслідком чого є виникнення спалахів застудних та інфекційних захворювань. Звичайно, неодноразово звертаються матеріально не забезпечені сім’ї, особливо, коли потрібно зібрати до школи одночасно кількох дітей.

– Що дала Вам депутатська діяльність? Чи збагатила новим досвідом?

– На моє переконання, скільки людина живе, стільки вона вчиться. І дана діяльність не є винятком. У першу чергу – це безцінний досвід спілкування з різними людьми. Я стала реальніше дивитися на світ, а це для мене, філолога, не так уже й мало.

– На вашу думку, чи треба жінкам іти в політику?

– Дивлячись, що ми маємо на увазі під словом «політика». Якщо це певні власні нереалізовані амбіції, які призводять до фанатизму, то ні, тому що втрачається сама сутність жінки-берегині, жінки-матері. Але якщо чоловіки будуть терпимо, толерантно і з повагою прислухатися до жінки-політика, то так, адже жінка – добрий не тільки аналітик, але й практик, крім того, вона здатна думати не тільки про власні інтереси – і це важливо.

– Де черпаєте натхнення?

– У любові… Мені пощастило народитися 14 лютого, у День закоханих. Тому я твердо переконана, що світ тримається на любові – до світу і до людей. Я люблю світ, люблю людей, люблю дітей, люблю свою роботу – і відчуваю віддачу, а тому щаслива і сповнена натхнення.

– Дякую за цікаву розмову.

 

Розмовляла Наталія Маджара для Tyachiv.com.ua